منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲                                 ساعت:  ۱۲:۰۴ ب.ظ      
شهردار منطقه 20:

روزانه ۸ هزار تن زباله در تهران تولید می‌شود

افشار گفت: روزانه ۸ هزار تن زباله در تهران تولید می‌شود و از مردم می‌خواهیم جهت کمک به حال شهروند و کاهش هزینه‌های وارد بر شهر زباله‌های خود را تفکیک کنند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، فرهاد افشار در مراسم بیستمین دوره انتخابات شهردار مدرسه اظهار کرد: زمانی که اصول مدیریت در غرب را مطالعه می‌کنم متوجه می‌شویم که ۱۴۰۰ سال قبل پیامبر اکرم(ص) این اصول را به مسلمانان آموخته است، اما ما متاسفانه از آن استفاده نکردیم.

شهردار منطقه ۲۰ تهران گفت: ما در فضای زندگی می‌کنم که نعمت‌های زیادی به ما داده شده است. خداوند نعمت تولد در یک خانواده اسلامی که بالاترین ارزش در دنیا است را به ما ارزانی کرده است که باید از آن استفاده کنیم.

وی با اشاره به مسئولیت اجتماعی افراد در جامعه خاطرنشان کرد:  ۱۴۰۰سال قبل اسلام گفته بود که باید نسبت به جامعه مسئولیت‌پذیر باشید امر به معروف و نهی از منکر کنید اما امروز مشاهده می‌کنیم که غرب به دنبال فرهنگسرازی این موضوع است.

شهردار منطقه ۲۰ تصریح کرد: ما در شهر،  شهرنشین داریم اما شهروند کم داریم. شهروند کسی است که تکالیف خود را می‌داند و مسولیت‌پذیری نسبت به جامعه را یک وظیفه می‌داند.

*۳میلیون تن زباله در تهران تولید می‌شود

افشار ادامه داد: ما در فرایند تبدیل شهرنشین به شهروند دچار مشکل هستیم، در شهر افرادی داریم که آگاه نیستند نسبت به  همسایه خود تکالیفشان چیست.

وی با بیان اینکه روزانه ۸ هزار تن زباله در تهران تولید می‌شود اذعان کرد:  برای بازیافت، کاهش هزینه و همچنین برگشت آن به چرخه مصرف بهتر است از درب منازل تفکیک صورت بگیرد.

شهردار این منطقه تولید این مقدار زباله در تهران را موجب افزایش هزینه‌های شهری دانست و گفت: در کشور ما چون شهروندان آگاهی در خصوص مدیریت زباله ندارند دفع و تفکیک آن سبب هزینه‌های سنگی بر شهر می‌شود.

افشار عنوان کرد: در عرصه مدیریت و سکان‌داری شهر به مشارکت‌های مردمی نیاز است چرا که حضور و مشارکت مردمی سبب توسعه و پیشرفت در کارها می‌شود.

شهردار منطقه ۲۰ بیان کرد: ما به دنبال این هستیم که هوای خوب. تردد بدون ترافیک،  فضای تفریحی مناسب، فضای اشتغال، توزیع مناسب امکانات، شهر هوشمند را در ری ایجاد کنیم.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.