منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۹/۱۴                                 ساعت:  ۱۲:۵۰ ب.ظ      
شهردار قیامدشت:

رفع مشکلات قیامدشت مستلزم حمایت مسئولان است

شهردار قیامدشت گفت: قیامدشت پس از شهر شدن، برای توسعه و ارتقا نیاز به همکاری و حمایت های شهروندان و مسئولان دارد.

چاپ خبر

حسین ترکاشوند اولین شهردارِ شهر تازه تاسیس قیامدشت در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ری، اظهار داشت: قیامدشت پیش از این به عنوان نقطه جمعیتی حاشیه تهران تلقی شده و از خدمات حداقلی برخوردار بود و متاسفانه سالهای متمادی مردم قیامدشت از حقوق قانونی خود که مبنی بر شهر مستقل باشد برخوردار نبودند که با پیگیری‌های مجدانه فرماندار ری و حمایت‌های استانداری و وزارت کشور موانع ایجاد شهر مستقل قیامدشت برطرف شد و در تاریخ سیزدهم شهریور ماه سال جاری رسما وزیر کشور تاسیس شهرداری در شهر قیامدشت را به استاندار تهران ابلاغ کرد.

ترکاشوند گفت: با ارتقای قیامدشت از روستا به شهر گام بزرگی در جهت حل مشکلات و دغدغه های چندین ساله مردم قیامدشت برداشته شد و مردم از سردرگمی رهایی پیدا کردند اما هنوز مشکلاتی وجود دارد که برای حل آنها باید تلاش کنیم.

وی در خصوص اولویت برنامه های خود در شهرداری قیامدشت ابراز کرد: مهمترین برنامه ما در ابتدای کار، انتقال پرونده های شهروندان از شهرداری تهران به قیامدشت است که در حوزه شهرسازی، مالیاتی و تمام موضوعات شهری اعم از ممیزی و پرونده های نیمه کاره در اختیار شهرداری تهران قرار دارد که اقدامات لازم برای انتقال این پرونده ها را انجام داده ایم.

شهردار قیامدشت با اشاره به مشکلاتی همچون فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی، عدم وجود گورستان عمومی، لزوم احداث دوربرگردان غیرهمسطح در ورودی شهر قیامدشت و عدم وجود فضاهای فرهنگی و تفریحی ادامه داد: به دنیال این هستیم که بتوانیم خدمات خوبی بهتر از گذشته در شهر داشته باشیم و با تقویت زیرساختهای شهری مشکلات را مرتفع کنیم.

ترکاشوند با بیان اینکه سرانه فضای سبز در شهرها برای هر نفر باید ۱۵مترمربع باشد، تصریح کرد: سرانه فضای سبز در قیامدشت اکنون ۲مترمربع است که باید سعی کنیم آن را به حد مجاز برسانیم و در خصوص سرانه ورزشی نیز هماهنگی برای برگزاری جلسه ای با اداره ورزش انچام داده ایم تا در این نشست کمبود امکانات ورزشی را مطرح کنیم.

وی با بیان اینکه پیگیری اوضاع گورستان شهر را در دستور کار داریم، گفت: مشکلات خروجی فاضلاب های شهر، جداول، حوزه حمل و نقل و موارد مرتبط موضوعاتی است که درصدد رفع آنها هستیم و تهیه طرح جامع و تفصیلی شهر که چراغ راه معماری شهر است، پیگیری می کنیم.

ترکاشوند اذعان داشت: امیدوارم با همکاری شهروندان و حمایت مسئولان بتوانیم هرچه زودتر مشکلات اساسی قیامدشت را برطرف کرده و در جهت توسعه و آبادانی این شهر گامهای اساسی برداریم.

به گزارش آفتاب ری، حسین ترکاشوند با سابقه ۱۴ سال ریاست شورای بخش کهریزک، ماه گذشته با صدور حکمی از طرف محمد حسین مقیمی استاندار تهران، به عنوان شهردار قیامدشت منصوب شد.

 

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.