منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۳/۲۶                                 ساعت:  ۴:۳۴ ق.ظ      

رعایت مرزها و خطوط قرمز برای بندگی خداوند است

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه رعایت حقوق الهی با عبور ازخطوط قرمز میسر نمی شود، گفت: برای بندگی الهی باید به واجبات، بایدها و نبایدهای الهی عمل و مرزهای الهی را رعایت کنیم.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، همزمان با شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان، مراسم دومین شب از لیالی قدر با حضور خیل عظیمی از مردم مومن و عاشقان آل الله در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) برگزار شد.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری عضو مجلس خبرگان رهبری در این مراسم به سخنرانی پرداخت و گفت: امشب که مردم مومن و روزه دار با هزاران امید و آرزو و با حالت عبادت رو به درگاه کبریایی حق تعالی آورده اند، عزادار امیرالمومنین حضرت علی علیه السّلام نیز هستند و لذا امشب، شب پر فضیلتی است که تضرع و توبه کنندگان مورد لطف و رحمت الهی قرار می گیرند.

وی رضایت حق تعالی و رعایت حقوق الهی و رعایت حقوق الناس را دو عامل برای جلب رحمت و رضایت خداوند دانست و افزود: اگر همه ما که در جوار سیدالکریم هستیم این دو نکته اساسی که پایبندی به حقوق الهی حق النّاس است را رعایت کنیم، بدون تردید چه در این شب و چه در شبهای دیگر اعمال، رفتار  و گفتار ما موجب جلب رضایت باری تعالی خواهد شد.

حسینی بوشهری با بیان اینکه خداوند یک سلسله مرزها و خطوط قرمز برای ما مشخص کرده که نباید از آنها عبور کنیم، ادامه داد: خداوند شما را از یک سلسله مسائل بازداشته که حرمت الهی را حفظ کنید، و درخصوص بخشی از مسائل نیز سکوت کرده که در آن مسائل نباید خود را به زحمت بیندازیم و همچنین به واجبات، بایدها و نبایدهای الهی عمل کرده و مرزهای الهی را رعایت کنیم که همه اینها جزء حقوق معرفت و بندگی الهی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نتیجه بندگی در محبت به خداوند جلوه گر می شود یعنی حب و بغض مخصوص خداوند باشد.

وی با تاکید بر شکرگزاری در مقابل نعمتهای الهی بیان کرد: سپاس از نعمت های خدا باید به صورت قلبی ، لسانی و سایر اعضای بدن باشد. حضرت علی (ع) فرموده اند؛ اگر کسی ناسپاسی کند، خودش را در مقابل زوال نعمت الهی قرار داده است.

امام جمعه موقت قم تصریح کرد: انس با قرآن و دقت در کلمات نورانی آنباعث می شود که حق بندگی وحدود الهی را رعایت کنیم و در زمره بندگان الهی قرار بگیریم.

حسینی بوشهری با اشاره به زیبایی های موجود در زندگی، ایمان، تربیت، ایثار و عدالت امیرالمومنین (ع) گفت: حضرت علی (ع) در خانه خدا به دنیا آمد که این زیباترین ولادت است، در دامن پیامبر تربیت یافت که زیباترین تربیت است، اوّلین کسی است که به رسالت پیامبر ایمان آورد که زیباترین ایمان است و در راه اسلام رشادتها و شجاعتهای بسیار کرد که زیباترین ایثارهاست و در نهایت در خانه خدا و در محراب عبادت به شهادت رسید که زیباترین شهادت است.

لازم به ذکر است در میان سخنرانی آیت الله حسینی بوشهری شنیده شدن صدای نامتعارفی باعث رعب و وحشت زائرین گردید که دقایقی بعد روابط عمومی آستان مقدّس اعلام کرد مشکلی وجود ندارد و مراسم در کمال آرامش و امنیت برگزار شد.

 

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.