منتشر شده در :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۰                                 ساعت:  ۱۱:۵۳ ق.ظ      

رشد و بالندگی در جامعه با سواد و سواد آموزی محقق خواهد شد

با حضور معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری و رئیس اداره سواد آموزی در طی مراسمی از آموزش دهندگان برتر آموزش و پرورش ناحیه یک ری تقدیر به عمل آورده شد.

به گزارش آفتاب ری به نقل از دفتر اطلاع رسانی و روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک ری، شهریاری معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این مراسم گفت: برای ایجاد رشد و بالندگی در کشور نیاز به سواد و سواد آموزی داریم و برای این کار باید به دنبال ایجاد شرایط و فرصتی دوباره برای افراد کم سواد و یا بیسواد باشیم.
شهریاری با بیان این مطلب که سواد آموزی به طور قطع و یقین در پیشرفت و توسعه یافتگی جوامع تاثیر انکار ناپذیری دارد افزود: تغیر در زندگی افراد با دانش، آموختن علم و سواد آموزی رخ خواهد داد.
این مقام مسئول تصریح کرد: سواد آموزی در سطح بین اللمل دارای اهمیت می باشد و جهان امروز به دنبال ایجاد شهروند جهانی می باشد و افراد بیسواد هم به خود و هم به جامعه اطراف آسیب می زنند و با سواد آموختن توسط این افراد می توان سبب افزایش راندمان و بهره وری  در کشور شد.
وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: همگان به این نکته واقف و آگاه  باشیم که همراه سواد آموزی باید مهارت های اجتماعی لازم را آموزش دهیم تا افراد بیسواد و یا کم سواد بتوانند علاوه بر رشد علمی دارای مهارت های لازم برای زندگی در جامعه نیز باشند.
معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تاکید بر نقش و اهمیت آموزش دهندگان تاکید کرد: نتایج کار و فعالیت اموزش دهندگان در آینده کشور و جامعه قابل لمس ومشاهده خواهد بود.
شایان ذکر است در حاشیه این مراسم از آموزش دهندگان برتر با اهداء جایز تقدیر به عمل آمد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.