منتشر شده در :  ۱۳۹۵/۱۰/۲۰                                 ساعت:  ۱۱:۵۳ ق.ظ      

رشد و بالندگی در جامعه با سواد و سواد آموزی محقق خواهد شد

با حضور معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری و رئیس اداره سواد آموزی در طی مراسمی از آموزش دهندگان برتر آموزش و پرورش ناحیه یک ری تقدیر به عمل آورده شد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری به نقل از دفتر اطلاع رسانی و روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک ری، شهریاری معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این مراسم گفت: برای ایجاد رشد و بالندگی در کشور نیاز به سواد و سواد آموزی داریم و برای این کار باید به دنبال ایجاد شرایط و فرصتی دوباره برای افراد کم سواد و یا بیسواد باشیم.
شهریاری با بیان این مطلب که سواد آموزی به طور قطع و یقین در پیشرفت و توسعه یافتگی جوامع تاثیر انکار ناپذیری دارد افزود: تغیر در زندگی افراد با دانش، آموختن علم و سواد آموزی رخ خواهد داد.
این مقام مسئول تصریح کرد: سواد آموزی در سطح بین اللمل دارای اهمیت می باشد و جهان امروز به دنبال ایجاد شهروند جهانی می باشد و افراد بیسواد هم به خود و هم به جامعه اطراف آسیب می زنند و با سواد آموختن توسط این افراد می توان سبب افزایش راندمان و بهره وری  در کشور شد.
وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: همگان به این نکته واقف و آگاه  باشیم که همراه سواد آموزی باید مهارت های اجتماعی لازم را آموزش دهیم تا افراد بیسواد و یا کم سواد بتوانند علاوه بر رشد علمی دارای مهارت های لازم برای زندگی در جامعه نیز باشند.
معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تاکید بر نقش و اهمیت آموزش دهندگان تاکید کرد: نتایج کار و فعالیت اموزش دهندگان در آینده کشور و جامعه قابل لمس ومشاهده خواهد بود.
شایان ذکر است در حاشیه این مراسم از آموزش دهندگان برتر با اهداء جایز تقدیر به عمل آمد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.