منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۷/۰۱                                 ساعت:  ۱۰:۱۵ ق.ظ      
رئیس جمهور تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد؛

روحانی: عاملان حادثه تروریستی اهواز مجازات می‌شوند / آمریکا از سازمان ملل سوءاستفاده می‌کند

رئیس جمهور با بیان این‌که عاملان حادثه تروریستی اهواز مجازات می‌شوند، گفت: ایران بی‌تردید از جنایت شهر اهواز نمی‌گذرد، کاملاً برای ما روشن است چه کسانی این کار را انجام داده و به کجا وابسته‌اند. آن‌هایی که ادعای حقوق بشر را تکرار می‌کنند باید پاسخگو باشند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت‌الاسلام حسن روحانی دقایقی پیش برای شرکت در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد میهن اسلامی را به مقصد نیویورک ترک کرد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی پیش از عزیمت به نیویورک برای شرکت در هفتاد و سومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در فرودگاه مهرآباد اظهار داشت: حادثه روز گذشته اهواز بسیار غم انگیز است. افرادی که این فاجعه را آفریدند در مسیر متجاوزان هستند.

وی گفت: اهواز همچنان ایستاده است، همان‌گونه که در هشت سال دفاع مقدس ایستاد.

رئیس جمهور عنوان کرد: در روزهای اولیه جنگ گلوله توپ به خیابان‌های اهواز می‌خورد و شاهد بودم که مردم شجاع و دلاور این شهر را تخلیه نکردند و مقاومت کردند. آن‌ها بعد از جنگ تحمیلی هم برای پیشرفت کشور تلاش کردند.

وی بیان داشت: بسیار متاسفم که مردم پر آوازه اهواز عزادار شدند و بچه‌هایی که باید این روزها به مدرسه می‌رفتند به شهادت رسیدند، پدر و مادرهایی که باید فرزندان خود را برای مدرسه بدرقه می‌کردند، بی‌گناه و مظلومانه شهید شدند.

روحانی با تاکید بر این‌که جمهوری اسلامی ایران بی‌تردید از این جنایت نخواهد گذشت، گفت: برای ما روشن است چه گروهی این کار را کرده و به کجا وابسته هستند، آن‌هایی که ادعای حقوق بشر را تکرار می‌کنند باید پاسخگو باشند.

* تشریح برنامه‌های رئیس جمهور در سفر به نیویورک

گفتنی است؛ رئیس جمهور دقایقی قبل با بدرقه رسمی علی اکبر ولایتی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و جمعی از معاونان و وزیران کابینه تهران را ترک کرد.

روحانی پیش از ترک تهران در جمع خبرنگاران اهداف سفر به نیویورک و شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد را تشریح کرد و گفت: برای سخنرانی و تبیین مواضع کشورمان در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی در هفتاد و سومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر می‌کند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور، مجید تخت روانچی معاون سیاسی دفتر رییس جمهور و سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه روحانی را در این سفر همراهی می‌کنند.

روحانی در این سفر علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی، سخنرانی دیگری نیز در اجلاس صلح برای بزرگداشت نلسون ماندلا در صحن عمومی سازمان ملل دارد و همچنین جلسه با مدیران ارشد و نخبگان رسانه‌ای حاضر در نیویورک، نشست با جمعی از نخبگان سیاست خارجی و نیز دیدار با تعدادی از رهبران جوامع اسلامی در آمریکا را از دیگر برنامه‌های رئیس جمهوری در این سفر است.

رئیس جمهوری همچنین در زمان حضور در سازمان ملل مصاحبه با برخی رسانه‌های بین‌المللی و نیز برگزاری کنفرانس خبری عمومی، دیدار و گفت‌وگو با تعدادی از سران کشورهای حاضر در مجمع عمومی، دبیرکل سازمان ملل و نیز برخی روسای سازمان‌های بین‌المللی از دیگر برنامه‌های وی است و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته رئیس جمهور عصر چهارشنبه چهارم مهر ماه نیویورک را به سوی تهران ترک خواهد کرد.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.