منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۱۱/۲۷                                 ساعت:  ۲:۳۵ ب.ظ      
امام‌جمعه شهرری:

راهپیمایی۲۲بهمن رفراندومی به اصل انقلاب، ولایت و سازش‌ناپذیری با آمریکا بود

امام‌جمعه شهرری گفت: در چهل سالگی انقلاب، این راهپیمایی رفراندومی نسبت به اصل انقلاب، اصل ولایت و سازش ناپذیری در برابر آمریکا و اسرائیل بود.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علی شاهچراغی امام‌جمعه شهرری، امروز در نماز عبادی سیاسی جمعه که در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد، ضمن تسلیت ایام شهادت صدیقه طاهره، اظهار داشت: همه کرامت، شرافت و نیکویی های عالم، برای حضرت فاطمه زهرا(س) است.

وی افزود: پیامبر اکرم(ص) در ستایش فاطمه(س) فرمودند؛ اگر همه زیبایی های عالم را بخواهند در یک تابلو نقاشی کنند آن تابلو فاطمه(س) می شود و ادامه می دهند؛ فاطمه(س) در وصف نمی گنجد و نمی توان فاطمه(س) را در یک تابلو نقاشی کرد فاطمه(س) بهترین زن روی زمین است.

امام‌جمعه شهرری با اشاره به سختی های زندگی حضرت زهرا(س) گفت: فاطمه(س) حلقه اتصال بین نبوت و امامت است و در زندگی خود مصیبت های زیادی را تحمل کرد. دین‌مداری و ولایتمداری مهمترین عناصر در زندگی حضرت زهرا(س) است.

شاهچراغی ادامه داد: فاطمه(س) پای دین ایستادند و در برابر خدا بندگی کردند. دین‌مداری زهرا(س) عفاف و حجابی است که زنان مسلمان باید به آن فتخار کنند. حضرت صدیقه طاهره در خطبه خود که در دفاع از حضرت علی(ع) سخنرانی می کرد، از همسر خود دفاع نمی کرد بلکه از ولایت می کرد ما احتیاج داریم که درس های زندگی را از فاطمه(س) بیاموزیم. 

وی در خصوص راهپیمایی ۲۲بهمن بیان کرد: راهپیمایی روز ۲۲ بهمن امسال واقعاً استثنایی و تماشایی بود مردم حضور خوبی داشتند که جای تقدیر و تشکر دارد. راهپیمایی امسال که باشکوه‌تر از سال‌های گذشته بود چند پیام داشت.

امام‌جمعه شهرری انسجام و وحدت را اولین پیام راهپیمایی ۲۲بهمن دانست و تصریح کرد: مردم در این راهپیمایی از یک گروه و جریان خاصی نبودند همه مردم با سلایق مختلف حضور داشتند و نشان دادند که پای نظام و انقلاب وحدت و یکپارچگی دارند. دشمنان نیز در خبرهای خود گفتند همه ایران زیر پای مردم با شعار مرگ بر آمریکا می لرزید. 

شاهچراغی دومین پیام راهپیمایی را اینگونه تشریح کرد: مردمی که به صورت یکپارچه در صحنه وارد شدند به این معنی نیست که مشکلی ندارند. مشکلات اقتصادی، گرانی و تورم مشکل اساسی مردم است اما به خاطر انقلاب و حفظ نظام مردم در راهپیمایی هیچ سخنی از مشکلات نگفتند. در حقیقت در چهل سالگی انقلاب، این راهپیمایی رفراندومی بود نسبت به اصل انقلاب، اصل ولایت و سازش ناپذیری در برابر آمریکا و اسرائیل.

وی در خصوص پیام سوم راهپیمایی اظهار کرد: مردم قبل از طلوع آفتاب راه افتادند و با شرکت در راهپیمایی به وظیفه خود عمل کردند و اکنون نوبت مسئولان است که مشکلات مردم را حل کنند. مسئولان اگر شب و روز تلاش کنند نمی توانند نجابت مردم را پاسخ دهند. حرف مردم را باید شنید و آنها را برطرف کرد. حاشیه نروید کار کنید.

امام‌جمعه شهرری ادامه داد: پیام خارجی راهپیمایی این است که دشمنان به دنبال این بودند که مردم به جای راهپیمایی اغتشاش به‌پا کنند ولی مردم برای چندمین بار دشمن را ناامید کردند و لذا دشمن دیگر جرئت درگیری با شما را نخواهد داشت و تنها همت دشمن این است که چند نفر مزدور را برای اغتشاش جمع کنند.

شاهچراغی با اشاره به سالگرد شهادت شیخ فضل الله محلاتی که اول اسفند ماه است، گفت: از اهداف دشمن؛ زدن دین مردم، مقابله با ولایت و رهبری، زدن عقبه نظام که شما مردم هستید و برخورد با روحانیت است.  روحانیت نقش اول را در پیروزی انقلاب داشت و در بقای انقلاب نیز نقش اول را داشته و دارد. روحانیت کمربند ایمنی دین است و بدون هیچ توقعی بیشترین شهید را داده است.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.