منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۷/۲۲                                 ساعت:  ۱:۰۵ ب.ظ      
اختصاصی «آفتاب ری»/

راز ماندگاری دبیرستان شهید مدرس شهرری+فیلم

دبیرستان شهید مدرس شهرری بعد از مدارس دارالفنون و البرز یکی از نهادهای آموزشی قدیمی و پر افتخار تهران است که قدمت آموزشی آن به سال ۱۳۵۲ خورشیدی می‌رسد و از ابتدای فعالیتش چهره های شاخصی را در همه حوزه ها به کشور اهداء کرده است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، هر ملت دارای هویتی است که با نمادها و اسطوره‌های تاریخ آن ملت شناخته و موجب فخر آن می‌شود و بر همین اساس حوزه‌های فرهنگی یکی از زیباترین نمادهای فرهنگی است که مدرسه یکی از این جلوه‌هاست و هر سرزمین بر این اساس، اسباب پیشرفت خود را فراهم می‌سازد. دبیرستان شهید مدرس شهرری بعد از مدارس دارالفنون و البرز تهران یکی از نهادهای آموزشی قدیمی و پر افتخار و مطرح تهران است که قدمت آموزشی آن به سال ۱۳۵۲ خورشیدی می‌رسد.

شکرالله حافظی مدیر سابق دبیرستان ماندگار شهید مدرس در گفتگو با خبرنگار آفتاب ری اظهار داشت: دبیرستان مدرس قبل از انقلاب چشم و چراغ شهرستان ری و حتی کشور بود و از زمانی که در راس امورات اجرایی قرار گرفتیم تمام تلاش خود را به کار گرفته تا به سمت و سوی ماندگار شدن پیش برود و به لطف خداوند متعال و کمک همکاران و دانش آموزان روز به روز پیشرفت نمود و در سال ۱۳۹۱ به عنوان دبیرستان ماندگار کشور به ثبت رسید.

صدیق پور مدیر کنونی دبیرستان راز ماندگاری دبیرستان را زحمات مدیر و معلمانی می داند که طی سال‌های گذشته تا به امروز علاوه بر انجام وظیفه در حوزه فعالیتی خود، ایثار و فداکاری را سرلوحه کار خود قرار داده که در راس همه آن‌ها آقای حافظی با ۱۵ سال مدیریت درخشان می‌باشد و بیشترین سهم در به ثبت رسیدن این دبیرستان مرهون زحمات ایشان می باشد و به نوعی خود را رهرو ایشان می دانم و همیشه تلاش می‌کنم مسیر ایشان را سرلوحه کار خود قرار دهم.

صدیق پور با اشاره به تفاوت دانش آموزان نسل امروز با گذشته گفت: در گذشته دانش آموزان مقیدتر و انگیزه بیشتری داشتند ولی نسل امروز از انگیزه و تقید کمتری برخوردار هستند اما از نسل قدیم باهوش‌تر هستند، بنظر مهمترین دلیل آن وضعیت اشتغال و امنیت شغلی آن‌ها است و امید چندانی به اشتغال در آینده از طریق مدرک تحصیلی را ندارند و اگر بسترهای آموزشی را پیشرفته تر کنند مطمئنا در آن‌ها ایجاد انگیزه خواهد شد.

حافظی یکی از مهمترین دلایل ماندگاری دبیرستان شهید مدرس را دغدغه‌های عوامل اجرایی آن در همه بخش ها عنوان کرد و گفت: در زمانی که مدیریت دبیرستان را به عهده داشتیم، همه عوامل اجرایی تا دانش‌آموزان در حیطه مسئولیتی خود تلاش وافری داشتند و بطور نمونه در بخش ورزشی چهره‌هایی همچون: علیرضا دبیر(قهرمان کشتی جهان و المپیک)، بهنام ابوالقاسم‌پور(ملی پوش فوتبال باشگاه پرسپولیس) و خیلی از چهره‌های برتر علمی و مدیریتی کشور از دانش آموزان این دبیرستان می‌باشند که از این بابت خوشحالم و افتخار می‌کنم.

* ۱۰۰ نفر از دانش آموزان  در زمان انقلاب و دفاع مقدس به مقام رفیع شهادت نائل آمدند

مدیر سابق دبیرستان ماندگار شهید مدرس افزود: تعداد ۱۰۰ نفر از دانش آموزان این دبیرستان در زمان انقلاب و دفاع مقدس به مقام رفیع شهادت نائل آمدند که این نشان از اهمیت حوزه فرهنگی و تربیتی این دبیرستان در طول سال‌های فعالیتش می‌باشد.

به گزارش آفتاب ری؛ دبیرستان ماندگار شهید مدرس دارای ۳۶ کلاس درس، ۱۱ اتاق برای امور اداری، کتابخانه و قرائت خانه به‌ مساحت ۱۲۰ متر مربع، نماز خانه به مساحت ۲۸۶ متر مربع، سالن اجتماعات به‌ مساحت ۱۵۰  متر مربع، سایت کامپیوتر، آزمایشگاه‌های شیمی، فیزیک، زیست شناسی، زمین شناسی و دو کلاس علمی درس‌های تارخ و جغرافیا است.

نمای ظاهری دبیرستان دارای شیشه های‌رنگی و کاشی کاری طرح‌دار است و از بنای آجری  بسیار دقیق ساخته شده که هنوز بعد از گذشت سال‌ها استحکام و پایداری خود را حفظ کرده است.

حدود ۸۰ درصد مصالح به کار رفته بنا از آجر است و کتیبه‌های کاشی کاری شده آبی رنگ در قسمت‌های خاص به زیبایی بنا افزوده است، مساحت کل دبیرستان ۹ هزار متر مربع است که ۵ هزار و ۴۰۰ متر مربع آن به زیر بنای این آموزشگاه اختصاص یافته است.
http://

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.