منتشر شده در :  ۱۳۹۵/۱۰/۱۸                                 ساعت:  ۱۲:۳۳ ب.ظ      
فرماندار شهرستان ری:

دیدار مردم ری با رهبر معظم انقلاب در روز ۱۸دی سال آینده در حال پیگیری است

فرماندار شهرستان ری گفت: مطالبه مردم ری برای دیدار با مقام معظم رهبری در روز ۱۸دی در حال پیگیری است و امیدوارم با رایزنی های صورت گرفته سال آینده برای تجدید بیعت با ولی فقیه به حضورشان برسیم.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، در دی ماه ۱۳۵۷ وقایعی در شهرری روی داد که مهمترین آنها قیام ۱۸ دی بود. تظاهرات ضد رژیم مردم شهر ری در روز ۱۸ دی ۱۳۵۷ نقطه عطفی در مبارزات انقلابیون این شهر می باشد.

قیام ۱۸ دی شهرری منجر به شهادت تعدادی از مبارزین شد. قاسم سبزعلی، عباس ملکی، اصغر طرق وردی، علی کوهی نژاد و چند نفر دیگر شهید و عده زیادی زخمی شدند.

به همین مناسبت خانواده های معزز شهدای ۱۸دی، مردم خداجو و شهیدپرور، دانش آموزان و مسؤولین ادارات شهرستان ری با حضور در بهشت زهرا(س) مزار شهدای ۱۸ دی این شهرستان را غبارروبی و عطرافشانی کردند.

مراسم ۱۸ دی علیرغم برخی مخالفت ها به صورت اختصاصی در ری برگزار می شود

فرماندار شهرستان ری در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار آفتاب ری گفت: شهدای پیشگامان انقلاب اسلامی از ابتدای مبارزات امام تا به امروز امروز شجره طیبه انقلاب را پاسداری کردند و روز به روز بر عزت آن افزودند.

وی افزود: یکی از مظاهر حفظ انقلاب و عزت بخشی مردم ، وحدت و انسجام ملی است چرا که با اتحاد ملی می توان بر توطئه های دشمن فائق آمد.

جمالی پور تصریح کرد: ۱۸ دی یکی از مناسبت های تاثیرگذار در انقلاب است که باعث اقتدار نظام می شود و لذا باید همه ساله این مراسم باشکوهتر برگزار شود.

فرماندار شهرستان ری با بیان اینکه مسؤولان نظام باید در جهت گسترش و انسجام این روز مهم تاریخ انقلاب نقش آفرینی کنند، افزود: علیرغم مخالفت های جدی برخی افراد، با همت و تلاش حجت الاسلام شاهچراغی امام جمعه شهرری و همکاری شهرداری، سپاه و سایر نهادها، این مراسم به صورت اختصاصی در ری برگزار می شود.

وی درخصوص مطالبه خانواده های شهدای ۱۸دی مبنی بر دیدار مقام معظم رهبری در این روز گفت: مردم شهرهای ایران در روز تاثیر گذار شهر خود در انقلاب به دیدار امام خامنه ای رفته و با ایشان تجدید بیعت می کنند.

جمالی پور ادامه داد: در این خصوص با آیت الله ری شهری و امام جمعه شهرری تبادل نظر کرده ایم و این موضوع در حال پیگیری است تا انشاالله بتوانیم در سال آینده چنین روزی به حضور رهبر معظم انقلاب برسیم.

درخصوص دیدار مردم ری با رهبر معظم انقلاب در ۱۹ دی سال آینده به همراه مردم قم رایزنی ها صورت گرفته است

رئیس بنیاد شهید شهرستان ری در گفتگو با خبرنگار آفتاب ری گفت: روز ۱۸دی به عنوان روز ملی شهرری ثبت شده است و پیشگامان انقلاب اسلامی که در این روز چهار شهید تقدیم انقلاب کردند، ولایتمداری خود را به اثبات رساندند.

وی تصریح کرد: امسال برای نخستین بار این مراسم به صورت گسترده، علاوه بر خانواده های معظم شهدا با حضور پرشور آحاد مردم شهیدپرور و انقلابی و مسؤولین ادارات برگزار شد که امیدواریم همه ساله شاهد برگزاری هرچه باشکوهتر این ویژه بربنامه ملی باشیم.

نصرالله با بیان اینکه در تلاش هستیم در چنین روزی، خانواده های شهدای ۱۸دی و مردم مومن ری با رهبر معظم انقلاب دیدار کنند، تصریح کرد: طبق رایزنی های به عمل آمده، احتمال دارد سال آینده به همراه مردم قم در روز ۱۹ دی با ولی فقیه دیدار و تجدید بیعت کنیم.

برای حفظ دستاوردهای نظام باید مسیر شهدا ادامه دهیم

فرمانده سپاه حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در گفتگو با خبرنگار آفتاب ری گفت: قیام  ۱۸ دی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و سند افتخاری برای مردم ری است.

وی با اشاره به ولایتمداری مردم ری، افزود: در روز ۱۸دی سال ۵۷ که تاثیر زیادی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت، تعدادی از مبارزین ازجمله قاسم سبزعلی، عباس ملکی، اصغر طرق وردی، علی کوهی نژاد به شهادت رسیدند و عده زیادی زخمی شدند.

سرهنگ طلوعی با تاکید بر زنده نگه داشتن یاد شهدا، گفت: برای حفظ دستاوردهای نظام اسلامی همواره باید ذر مسیر شهدا گام برداریم و زمینه را برای ظهور و حکومت جهانی حضرت حجت مهیا کنیم.

انتقال فرهنگ ایثار به نسل های آینده با حفظ ارزش ها و مقام شهدا 

 

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ در گفتگو با خبرنگار آفتاب ری گفت: لازمه ی انتقال فرهنگ مقاومت و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های بعدی پاس داشت مقام شهدا و حفظ ارزش هاست.

وی افزود: شهدای پیش از انقلاب، برای به ثمر رسیدن این نظام و حفظ ارزش های انقلابی سهم ارزشمندی داشته اند که به پاس بصیرت این شهیدان، وظیفه داریم نام و یاد آنها را یادآوری کنیم و گرامی بداریم.

مسلمی با تقدیر از تلاش این شهیدان در جهت استقلال کشور بیان کرد: حاکم شدن ارزش های دینی و احکام اسلامی بر جامعه بر طبق منویات پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع)، مهمترین دستاورد این تلاش است که حفظ و نگهداری از آن نیز بر عهده نسل امروز است.

 معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ با بیان اینکه شهرری در تقدیم شهدا به انقلاب اسلامی پیشتاز بوده است، گفت: ترویج روحیه ایثار و شهادت همواره از برنامه های مدیریت شهری بوده است و برگزاری باشکوه اینگونه مراسمات را در اولویت های خود قرار دارد. مسلمی تاکید کرد: ویژه برنامه های ارزشی، مذهبی و ملی که در مناسبت های مختلف به اجرا درمی آید، بازگو کننده وقایع برای نسل جوان است که آن ایام را ندیده اند ولی می توانند با تاسی از آنها ادامه دهنده مسیر شهدا و حافظ انقلاب اسلامی باشند.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.