منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۹/۱۳                                 ساعت:  ۲:۲۳ ب.ظ      
معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع):

دولت و مجلس بودجه های حمایتی قرآن را افزایش بدهند

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) گفت: از دولت و مجلس تقاضا می کنیم در خصوص افزایش بودجه های حمایتی قرآن، عنایت ویژه ای به آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) داشته باشند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، عباس سلیمی معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) در مراسم تجلیل از حافظان کل قرآن کریم که در تالار شیخ صدوق(ره) آستان مقدس برگزار شد، ضمن تبریک میلاد فرخنده رئیس مکتب حضرت محمد(ص) و رئیس مذهب امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت، به همه میهمانان و مدعوین خیر مقدم گفت.

سلیمی بیان کرد: از آغاز آفرینش ما مخاطرات و تهدیدات فراوانی بر سر راه انسان بوده است به نحوی که در آغاز خلقت، ابلیس از راه خدعه و نیرنگ وارد شد و به عنوان نصیحت کننده پدر و مادر ما حضرت آدم و حوا را فریب داد.

وی افزود: ابلیس وقتی از راه نصیحت وارد شد آنگونه رفتار کرد، اکنون که ما را با گستاخی تمام و با صراحت تهدید کرده، چگونه می توانیم در برابر این همه تهدیدات و نیرنگ های شیطان خوشبخت باشیم؟

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) تصریح کرد: راه برون رفت و نجات تنها در کلام امام صادق(ع) است که فرموده اند؛ هر جوان با ایمانی که قرآن تلاوت کند قرآن با گوشت و خون او عجین و درهم آمیخته می شود.

سلیمی با اشاره به سخنان حافظان قرآن اظهار داشت: جوانان و نوجوانان حافظ قرآن به مثابه یک استاد و فاضل تمام عیار هستند که کلام آنها در حکم یک دانشنامه بود که جز از رهگذر نورانی قرآن حاصل نمی شود.

وی اذعان داشت: اگر قرائت قرآن مصونیت در برابر تهاجم فرهنگی را به ارمغان دارد، حفظ قرآن به طریق اولی این خاصیت را دارد و حفظ قرآن از مصادیق بارز نورعلی نور است.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) با بیان اینکه کلید تضمین سعادت و خوشبختی نسل آینده را در سه مرحله انس با قرآن، تدبر در قرآن و عمل به قرآن می دانیم، گفت: آستان مقدس با رهنمودهای خردمندانه تولیت معظم آن که از زمان قبل از پیروزی انقلاب حافظ قرآن بودند، وظیفه تربیت نونهالان قرآنی را در دستور کار خود دارد و با همت والا و ستودنی مدیریت، کارشناسان و اساتیدی که در مرکز آموزش قرآن مجاهدتی قابل ستایش دارند این حرکت زیبا را ادامه می دهد.

سلیمی ادامه داد: امروز به برکت تعداد حروف آیه «بسم الله الرحمن الرحیم» از تعداد ۱۹ نفر از این حافظان قرآنی  تجلیل به عمل می آید تا این حرکت ادامه راه ما برای خدمتگذاری به قرآن کریم باشد.

وی بیان کرد: آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) یکی از نهادهایی است که تحت نظارت مقام معظم رهبری اداره می شود و قطعا در رابطه با تحقق منویات معظم له مبنی بر تربیت ۱۰میلیون حافظ قرآنی سهم خود را دارد و نقش خود را باید ایفا کند که این حرکت مستلزم حمایت نهادهای حمایتی است.

این خادم قرآن تصریح کرد: از خانم سعیدی نماینده مجلس شورای اسلامی که در پشتیبانی از امور قرآنی در مجلس فعالیت چشمگیری دارند و امروز در مراسم حضور دارند، رسما تقاضا می کنم که در راستای افزایش بودجه های حمایتی قرآن و عنایت ویژه به این آستان اهتمام داشته باشند تا بتوانیم با حمایت های دولت، مجلس و سایر سازمانهای مربوطه به اهدافی که در دستورالعمل منشور حکومت اسلامی قرار دارد، یک گام نزدیک تر بشویم.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.