منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۷/۱۶                                 ساعت:  ۸:۴۸ ق.ظ      
معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری:

دوست خوب، انسان را سعادتمند و انس با افراد خطاکار، انسان را در مسیر شقاوت قرار می دهد

همایش حماسه اشک ها و مراسم سوگواری شهادت حضرت اباعبدالله(ع) در مسجد امام حسین(ع) شهر ری برگزار شد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، همایش حماسه اشک ها و مراسم سوگواری شهادت حضرت اباعبدالله(ع) با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین مروی، معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری در مسجد و حوزه علمیه امام حسین(ع) شهر ری و با حضور حضرت آیت الله سیدرضا حسینی مازندرانی، مفسر قرآن کریم، فقیه بزرگوار و معلم اخلاق برگزار شد.

اهم سخنان حجت الاسلام والمسلمین مروی عبارت است از:
برای هر چیز، خوبتر و بهتری وجود دارد، برای نمونه، ماه رمضان، بهترین ماه ها و مسجد، بهترین مکان ها است. بنابراین انسان باید همیشه برای انتخاب بهترین ها بکوشد.

برخی از دوستان نیز براساس همین قاعده، بهتر از دیگران هستند. از حضرت عیسی پرسیدند، بهترین همنشین و دوست، چه کسی است؟ حضرت عیسی گفتند “کسی که دیدن او، شما را به یاد خداوند بیندازد. گفتارش بر دانش تو بیفزاید. و عملش، شما را به یاد آخرت بیندازد”.

برخی افراد، مدام افسوس گذشته را می خورند و آرزوی آینده را دارند و خبری از قیامت و دیانت در رفتار و گفتار آنان نیست. طبق تصریح روایات، نباید با چنین افرادی همنشین شد و دوستی کرد.

حضرت محمد(ص) فرمودند “خداوند اگر برای بنده اش، خیر بخواهد، کاری می کند با خوبان و صالحان، همنشین شود”. بنابراین انتخاب دوست، بسیار در سعادت یا شقاوت انسان، مهم است. چه انسان هایی که با انتخاب دوست خوب، سعادتمند و در زمره نیکان و صالحان قرار گرفته اند؛ و چه کسانی که به دلیل انس با افراد گناهکار و خطاکار، مسیر شقاوت و کفر را پیمودند.

انتخاب دوست و همنشین آنقدر مهم است که امام صادق(ع)، ارتباط خود را با همنشین چندین ساله خود، به دلیل گفتار زشت و ناپسندی که از آن فرد سر زد، قطع کردند. توجه کنید درحالی که رفتار دیگران، سر سوزنی در رفتار و گفتار اهل بیت(ع) اثر ندارد، اما آن بزرگواران، از همنشینی با افراد بدکردار و بددهن دوری می کردند.

یاران امام حسین(ع) برای قرب الهی و با اخلاص، شهادت در رکاب حضرت اباعبدالله(ع) را انتخاب کردند و به همین دلیل، تمام ائمه اطهار(ع) هر روز بر آن شهدا سلام می کردند و امروز نیز امام زمان(عج) بر آنان سلام می کنند.

یادآور می شود، مجلس عزاداری شهادت جانسوز حضرت سیدالشهدا(ع) با عنوان “حماسه اشک ها” به مدت ۵ شب همراه با اقامه نماز جماعت به امامت حضرت آیت الله حسینی مازندرانی، در مسجد و حوزه علمیه امام حسین(ع) شهر ری به نشانی دیلمان، کوچه صاحب الزمانی برگزار می شود.

انتهای متن/*

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.