منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۴/۱۴                                 ساعت:  ۷:۳۳ ق.ظ      

دوستان و دشمنان جمهوری اسلامی می‌دانند که ایران قدرت برتر در منطقه است

کارشناس مسائل بین الملل گفت: ما چه اعلام بکنیم و چه پنهان بکنیم، زیرساخت‌های درون کشور بدون تکیه بر عوامل خارجی ایران را به عنوان یک قدرت برتر منطقه ایجاد کرده است.

چاپ خبر
حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ری، اظهار داشت: ایران به لحاظ استراتژیکی و موقعیتی یکی از کشورهای تاثیرگذار در منطقه تلقی می شود و بدون وجود ایران و بدون مشورت با ایران امکان حل بحران‌های منطقه‌ای وجود ندارد.

وی با اشاره به تجربه ۳۸ ساله جمهوری اسلامی ایران، افزود: بدون تکیه بر  عوامل قدرت داخلی و برون‌مرزی، امکان تغییر ساختار منطقه به نفع کشورهای مستضعف منطقه وجود ندارد لذا یکی از عوامل بازدارندگی تکیه بر توان دفاعی ایران است که می تواند عامل بازدارنده در هژمونی قدرت‌های استکباری تلقی شود.

اظهارنظرهای نادرست تاثیری در قدرت ایران ندارد

هانی زاده با اشاره به برخی‌ اظهارنظرها درخصوص قدرت ایران در منطقه، گفت: ما چه اعلام بکنیم و چه پنهان بکنیم، همه دنیا می‌داند که ایران یک قدرت برتر در منطقه است و زیرساخت‌هایی که درون کشور وجود دارد به‌طور خودکار و بدون تکیه بر عوامل خارجی ایران را به عنوان یک قدرت برتر منطقه ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: وحدت و انسجام ملی و رهبری داهیانه امام خامنه ای مهمترین عواملی هستند که در چالش‌های مهم و در یک فرایند سخت زمانی این کشور را از توطئه های خارجی نجات داده‌اند.

کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه عوامل متعددی در قدرت منطقه‌ای بودن ایران نقش دارد، گفت: توانایی و هوشمندی مقام معظم رهبری در هدایت و خروج کشور از بحران‌های نفس‌گیر، انسجام ملی و وحدت داخلی، هوشیاری ملت ایران و قدرت دفاعی بخشی از عواملی است که تاثیر فراوانی داشته است تا ایران به قدرت برتر منطقه نبدیل بشود.

هانی زاده تاکید کرد: ما چه بخواهیم و چه نخواهیم، همه دوستان و دشمنان جمهوری اسلامی ایران می‌دانند که ایران یک قدرت برتر منطقه است.

بدون وجود ایران امکان حل بحران‌های منطقه‌ای وجود ندارد

وی یادآور شد: شش سال است که آمریکا، عربستان، قطر، رژیم صهیونیستی و ترکیه با صرف هزینه ده‌ها میلیارد دلار تصمیم داشتند ساختار خاورمیانه و شطرنج سیاسی و ژئوپلتیکی خاورمیانه را به نفع رژیم صهیونیستی تغییر بدهند اما حضور قدرتمندانه ایزان موجب شده که سیاست ها و هژمونی آمریکا در منطقه با شکست مواجه بشود.

هانی زاده خاطرنشان کرد: حتی اگر این مسائل بازگو نشود، قدرت های استکباری به خوبی می دانند که بدون وجود ایران امکان ندارد تغییراتی در سطح منطقه صورت بگیرد.

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.