منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۷/۱۸                                 ساعت:  ۹:۱۹ ق.ظ      
سرکلانتر نهم فرماندهی انتظامی تهران بزرگ:

دوربین‌های پلاک خوان تا پایان امسال در شهرری نصب می‌شود

سرکلانتر نهم فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از نصب دوربین‌های پلاک خوان تا پایان امسال در شهرری خبر داد و گفت: نصب و راه اندازی دوربین‌های پلاک خوان نقش موثری در زمینه مقابله با مواد مخدر دارد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، سرهنگ امید بهمنیاری روز سه شنبه در جلسه ستاد شورای مبارزه مواد مخدر شهرستان ری اظهار داشت: بیشتر مجرمان به وسیله خودرو در سطح شهر تردد می‌کنند که دوربین‌های پلاک خوان نقش مهمی در شناسایی آنها دارد.
وی تصریح کرد: این دوربین‌ها به جهت کنترل ماشین‌ها در جاده‌ها، ورودی‌ها و خروجی‌های پادگان‌ها و ارگان‌های مهم دولتی نصب می‌شود و این نوع دوربین توسط نرم افزارهای مخصوصی تصاویری از خودروها را ضبط می‌کند.
سرهنگ بهمنیاری در ادامه از تخریب کمپ‌های غیرمجاز ترک اعتیاد خبر داد و گفت: این کمپ‌ها شناسایی و با فعالیت آنها مقابله می‌شود.
وی عنوان کرد: مدارس پرخطری که در معرض آلودگی توزیع مواد مخدر و یا در کنار پاتوق معتادان قرار دارند در سطح شهرستان ری از طریق آموزش و پرورش شناسایی شوند و به کلانتری معرفی تا با آنها برخورد شود.
سرکلانتر نهم فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه مواد مخدر تهدیدی برای همگان به شمار می‌رود، اضافه کرد: مدارسی که بیشتر در معرض خطر قرار دارند از طریق کلانتری‌های محل و پایگاه‌های مبارزه با مواد مخدر برای پاک‌سازی و نظارت در اولویت قرار دارند.
وی به موضوع ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی جنوب پایتخت اشاره کرد و گفت: املاک و قهوه خانه‌هایی در روستای گل‌حصار به صورت غیر مجاز فعالیت می‌کنند که در اولویت برخورد قرار دارند.
بهمنیاری افزود: مراجع قضایی و دستگاه‌های مربوطه وارد عمل شده و این گونه اماکن را که مرکز کارهای غیرقانونی و خلاف هستند را از خدمات رسانی محروم کنند.
فرماندار ویژه شهرستان ری نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: رفع معضل مواد مخدر و اعتیاد در جامعه نیازمند همراهی و همکاری همه دستگاه‌ها است.
هدایت الله جمالی پور خاطر نشان کرد: هیچ دستگاهی نمی‌تواند به تنهایی و بدون همراهی و هماهنگی دستگاه‌های دیگر در رفع معضل مواد مخدر اهتمام ورزند.
وی یادآور شد: معتادان مجرم نیستند، بلکه بیمار به شمار می روند، بر همین مبنا باید همه در بهبود این گروه وارد عمل شوند.
انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.