منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۱۲/۱۲                                 ساعت:  ۳:۲۰ ب.ظ      
مدیر کل امور روستایی استانداری تهران:

دهیاران برای روستاها درآمد پایدار ایجاد کنند

مدیر کل امور روستایی استانداری تهران گفت: دهیاران اعتبارات را صرف اشتغالزایی، ایجاد فضای فرهنگی ورزشی و طرح های عمرانی کنند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، رحیم سلیمانی راد مدیر کل امور روستایی استانداری تهران در سومین همایش دهیاران استان تهران که در تالار شیخ صدوق شهرری برگزار شد، اظهار داشت: این همایش هر ۶ماه یکبار برگزار می شود، در شش ماهه اول سال با موضوع اقتصاد مقاومتی در اردیبهشت ماه برگزار شد و امروز برای شش ماهه دوم سال با موضوع اشتغال روستایی و کاهش خسارات و بلایای طبیعی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه هیچ خدمتی بالاتر از خدمت به مردم نیست، گفت: پس از تاسیس دهیاری ها از سال ۸۱ تا سال ۹۶، در مدت ۱۵ سال ارزیابی کنیم؛ ۵۰درصد اعتبارات روستایی امسال واریز شده است.

وی تصریح کرد: تا بهمن ماه امسال مبلغ ۶٠٠میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده به دهیاری های استان تهران واریز کردیم یعنی به طور میانگین هر دهیاری ۱۵ میلیارد ریال اعتبار دریافت کرده است و بابت روستاهای فاقد دهیاری نیز مبلغ ١۵٠میلیارد تومان به حساب فرمانداری های مربوط برای توسعه این روستاها واریز شده است.

مدیر کل امور روستایی استانداری تهران با بیان اینکه سرانه ورزشی استان تهران در بین استانهای کشور کمترین میزان را دارد، گفت: دهیاران ۳۰درصد از اعتبارات را هزینه فرهنگی ورزشی بکنند و برای توسعه و بهسازی فضاهای ورزشی تلاش بیشتری داشته باشند.

سلیمانی راد ادامه داد: ۴۰درصد اعتبارات صرف آبادانی و عمران و احداث ساختمان های چند منظوره برای دهیاری و شوراها هزینه کنند.

وی با تاکید بر ایجاد اشتغال و درآمد پایدار گفت: ۳۰درصد مابقی از اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده در روستاها نیز صرف اشتغالزایی شود تا روستائیان که به دلیل بیکاری به کلانشهرها رفته بودند مجدد به روستا بازگردند.

مدیر کل امور روستایی استانداری تهران مبلغ هزینه های جاری را ۴۰میلیون تومان عنوان کرد و افزود: این مبلغ در سال ۹۷ به میزان ۸۰میلیون تومان است و دهیاران خارج از این مبلغ نمی توانند برای امور جاری هزینه کنند.

 

سلیمانی راد با تاکید بر اینکه باید امنیت شغلی برای دهیاران فراهم شود، گفت: بر اساس آیین نامه استخدامی دهیاران، از ۳۳ هزار دهیار کشور تنها سه هزارو ۵۰۰ نفر تحت پوشش بیمه قرار دارند که سعی داریم تا به موقعیت شغلی این دهیاران سامان دهیم و بحث سنوات خدمتی این دهیاران هم در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص بیمه حوادث منازل روستایی اظهار کرد: با هماهنگی هایی که با بنیاد برکت صورت گرفته است، تمام منازل روستایی با هزینه ۶هزار تومان بیمه حوادث می شوند که سه هزار تومان توسط دهیاری و سه هزار تومان توسط بنیاد برکت پرداخت می شود.

مدیر کل امور روستایی استانداری تهران با اشاره به نمایشگاه توانمندی های روستایی گفت: محصولات عشایر و روستائیان در نمایشگاه بین المللی دایر است ۴۳۶ شهرستان شرکت کرده است و هر شهرستان ۱۲ غرفه دارد و همچنین هر استان یک خانه نمادین روستایی احداث کرده است که شهرستان اسلامشهر این کار را برای استان تهران انجام داده است.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.