منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۸/۱۸                                 ساعت:  ۱۲:۱۲ ب.ظ      
فرمانده حفاظت سپاه پاسداران:

دلدادگی عاشقان اهل بیت در پیاده روی اربعین متبلور شده است

فرمانده حفاظت سپاه پاسداران با اشاره به افزایش ۴۰درصدی راهپیمایان اربعین گفت: پیاده روی اربعین امسال بسیار باشکوهتر و پرشورتر از سالهای گذشته برگزار شد.

چاپ خبر
سردار علی نصیری فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران در حاشیه پیاده روی اربعین با حضور در غرفه ستاد خبری راهپیمایی عظیم جاماندگان اربعین حسینی که به همت سازمان بسیج رسانه دایر شده است، در گفتگو با خبرنگارآفتاب ری اظهار داشت: راهپیمایی اربعین در کربلا هر سال باشکوهتر برگزار می شود و در تهران نیز امروز شاهد این تبلور هستیم.

وی افزود: امسال نسبت به سالهای گذشته حدود ۴۰ درصد جمعیت افزایش داشته است و عاشقان آل الله با شور و اشتیاق در مراسم عزاداری اربعین سرور شهیدان شرکت کرده اند.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران تصریح کرد: سال گذشته از ساعت ۹ صبح حضور جدی جمعیت را در شهرری شاهد بودیم اما امسال از اول صبح شاهد حضور پررنگ عاشقان ائمه اطهار علیهم السلام هستیم و از ساعت ۷ صبح این مسیر مملو از جمعیت بود و سیل خروشان دلدادگان به سمت حرم حضرت عبدالعظیم(ع) ادامه دارد.

نصیری ادامه داد: حضور باشکوه مردم از ساعات اولیه صبح نشان می دهد که مردم امام حسین(ع) و راه شهدای کربلا را به خوبی دریافت کرده اند و این مردم قطعاً و قلباً نیتشان حضور در پیاده روی کربلا بوده است و امروز به یاد مسیر کربلا در این راهپیمایی شرکت کرده اند.

وی با بیان اینکه این افراد به دلایلی نتوانسته اند در پیاده روی کربلا حضور داشته باشند، تصریح کرد: همه این افراد دلشان کربلاست و به تاسی از روایت امام هادی(ع) که زیارت حضرت عبدالظیم را برابر با زیارت اباعبدالله(ع) عنوان کرده اند، امروز در این مسیر پیاده روی می کنند.

نصیری با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای برگزاری هرچه باشکوهتر این همایش عظیم بیان کرد: همه ساله برنامه ریزی های مختلفی برای خدمات فرهنگی و پذیرایی در موکب ها انجام می شود و دستگاههای متولی هماهنگی های لازم را برای ارائه خدمات به زائران و بحث برقراری امنیت مردم اتخاذ کرده اند.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.