منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۶/۳۰                                 ساعت:  ۵:۵۳ ب.ظ      
امام جمعه شهرستان ری:

دشمن با جنگ اقتصادی و روانی به‌دنبال تکرار واقعه عاشورا است

امروز دشمن با جنگ اقتصادی و روانی که پیش آورده، به‌دنبال تکرار واقعه عاشورا است، پس ما هم نباید کوتاه بیاییم و باید استوار در کنار رهبر و جمع مردم ایستادگی کنیم زیرا ثمره استقامت شیرین و فاخر است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت السلام سید علی شاهچراغی در نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی بیان داشت: امام حسین(ع) خطاب به خاندانش فرمودند: نترسید و مقاومت کنید چون فردا با شهادت من پایان ذلت شما فرا می‌رسد و همین صحبت‌ها را با یاران خود داشت که مرگ پایان زندگی نیست و درس صبر و استقامت را در تاریخ برای مسلمانان الگوسازی کرد.

شاهچراغی ادامه داد: امروز نیز دشمن با جنگ اقتصادی و روانی که پیش آورده، به‌دنبال تکرار این واقعه است پس ما هم نباید کوتاه بیاییم و باید استوار در کنار رهبر و جمع مردم ایستادگی کنیم زیرا ثمره استقامت شیرین و فاخر است.

وی با اشاره بر حضور پرشکوه مردم انقلابی ایران در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در روز گذشته، تصریح داشت: دولت‌های غربی بارها در جلسات گوناگون درصدد براندازی نظام ما بودند و خود به جسارت و صراحت بیان کردند و اذعان داشتند تا دو پرچم  ایران در اهتزاز است ما به پیروزی نخواهیم نرسید. آنان اولین پرچم را پرچم سبز مهدوی می‌دانند و دومین پرچم را پرچم سرخ خون سیدالشهدا(ع) می‌دانند که اصل وفاداری را در بین ملت‌های مسلمان بنیان کرد.

امام جمعه ری افزود: همانطور که امام خمینی (ره) فرموده بودند محرم و صفر است اسلام را زنده نگه می‌دارد. شما با شرکت در مجالس و محافل حسینی هر کدام یک پرچم سرخ را به اهتزاز در می‌آورید هم وفاداری به سیدالشهدا(ع) و هم وفاداری به ملت و نظام را ثابت می‌کنید.

شاهچراغی به ۳۱ شهریور و آغاز هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ما توان این را نداریم با بنر و تابلوهای تبلیغاتی بخواهیم ارزش‌های ۸ سال دفاع را به تصویر بکشیم؛ حتی فیلم سازی‌هایی هم که انجام شده متوسط بوده است؛ پس ما باید ترویج فرهنگ شهادت و دفاع مقدس را پیش گیریم برای شهیدی که اعتصاب غذا می‌کند که چرا از جمله افراد خط شکن نبوده است؛ تا به نسل جوان امروز بیاموزیم که چه رشادت‌ها و سختی‌هایی در راستای حفظ این نظام صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: حداقل حرکت ۸ سال دفاع مقدس احساس دشمن در مقابله با ایران بود که نمی‌تواند با گزینه نظامی با ملت ما روبه‌رو شد. چنانچه شاهد هستید اقتدار جمهوری اسلامی نه تنها در ایران بلکه در سخنرانی سید حسن نصرالله مشهود بود که اعلام داشت موشک‌های نقطه زن حزب الله آماده است، اگر اسرائیل دست از پا خطا کند؛ و این به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه شهر ری گفت: دشمن بعد از گزینه نظامی، فشار اقتصادی را همراه با جنگ روانی آغاز کرد که متاسفانه بعضی دانسته یا ندانسته در داخل کشور هم آب به آسیاب دشمن می‌ریزند؛ با ایجاد فشارها و مشکلات برای ملت اعم از احتکارهای انجام شده آنان را همراهی می‌کنند. ساده لوحی است اگر فکر کنیم صدام با ما می‌جنگید بلکه همین ۱+۵ با ما می‌جنگیدند و الان نیز سخن از مذاکره به میان می‌آورند و گاهی سخن دیگری در راستای ایجاد مشکلات برای مردم ما دارند.

وی با یادآوری روز اول مهرماه، اظهار داشت: با آنکه بازگشایی مدارس در فصل پاییز است ولی باید بهار دانش با نشاط بیشتری همراه باشد پس انتظار می‌رود همه مسوولان با تلاش خود از  تهاجم فرهنگی در بین دانش‌آموزان جلوگیری کنند. لذا پدران و مادران نیز با آموزش و پرورش دو بال دین و علم باید همراه شوند تا دین و اخلاق فرزندانمان در سایه رشد علمی انجام گیرد چون علم سلطان است و توسعه در کشور با رشد این عامل صورت می‌پذیرد.
انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.