منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۹/۲۵                                 ساعت:  ۱۲:۵۰ ب.ظ      
جانشین فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع):

دانش پژوهش در استان تهران باید از حالت ایستایی به پویایی تبدیل شود

جانشین فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) گفت: استان تهران معظلات زیادی دارد که با پویایی دانش پژوهش و نیازسنجی دقیق می توان راهکارهای مناسب ارائه داد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، سرهنگ حیدرنیا جانشین فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش که در سالن همایش‌های شهید جنگروی ستاد فرماندهی سپاه استان تهران برگزار شد، اظهار داشت: ضرورت پژوهش و تحقیق علمی توسط نیروهای مسلح بر همگان آشکار است.

وی افزود: پروژه های علمی در حوزه دفاعی و موشکی کشور توسط سپاه پاسداران به توانمندی و رشد و بلوغ کافی رسیده و در این زمینه از کشورهای برتر دنیا است.

حیدرنیا با بیان اینکه سپاه بیرون محور است، گفت: این نهاد در حوزه تحقیق باید سردمدار دیگر نهادهای کشور باشد و برای مقابله با انواع تهدیدهای دشمنان آمادگی داشته باشد.

جانشین فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) تصریح کرد: مقام معظم رهبری کلید حرکت گسترش یک نهاد را دانش و پژوهش می دانند و می فرمایند؛ کشور ما بدون حرکت در جاده گسترش و پژوهش امکان ندارد بتواند به نقطه مطلوب دست پیدا کند. لذا برما واجب است که به این موضوع توجه ویژه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه سپاه به عنوان دایه‌دار و یک نهاد انقلابی، پیشتاز در همه زمینه های نظام جمهوری اسلامی است باید در امر پژوهش نیز پیشگام باشد.

حیدرنیا ادامه داد: مشکلات و معظلات در سپاه در دو مقوله درون سازمانی و برون سازمانی قابل بررسی است و این نهاد انقلابی وظیفه ریشه یابی را برعهده دارد. ابتدا باید نیازسنجی و سپس هدف گذاری شود و با تهیه نقشه راه مناسب راهکار ارائه شود.

وی با بیان اینکه تهدیدات بسیار زیادی در حوزه سرزمینی سپاه استان تهران قرار دارد، گفت: حوزه های امنیت، اطلاعات، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، محرومیت زدایی خدمات رسانی و اعتلای بسیج از ماموریت های برون سازمانی و حوزه آموزشی، اعتقادی و توانمندی نیروها از ماموریت هایدرون سازمانی سپاه هستند که معاونت دانش پژوهش باید به سراغ آنها برود و به فرماندهان راهکار پیشنهاد بدهد.

جانشین فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) تاکید کرد: دانش پژوهش در استان تهران باید از حالت ایستایی خارج شود و حالت پویایی بگیرد و این حرکت نه در شعار بلکه در عمل باید صورت بگیرد.

وحید حسن پور معاون دانش پژوهش سپاه سیدالشهدا(ع) در حاشیه این مراسم به خبرنگار آفتاب ری گفت: امروز برنامه ای به مناسبت بزرگداشت هفته پژوهش تدارک دیدیم که با مشارکت همه نواحی و رده ها برگزار شد.

وی افزود: در این برنامه ۳۰نفر از برگزیده های سال ۹۶ در حوزه اندیشه ورزی، تبادل و نشر دانش، تجربه نگاری و پژوهش با اهدای لوح تقدیر تجلیل شدند.

حسن پور تصریح کرد: در حوزه اندیشه ورزی ۱۲عنوان پروژه برگزار و تیم برتر انتخاب شد. در حوزه پژوهش چهار مورد داشتیم که یک پژوهش برتر انتخاب شد. در حوزه تجربه نگاری یکصد و هفتاد تجربه دریافت کردیم و نفر برتر معرفی شد و در حوزه تبادل و نشر دانش هفتاد نفر از کارکنان فعالیت می کنند که نفر برتر انتخاب شد.

معاون دانش پژوهش سپاه سیدالشهدا(ع) با بیان اینکه در این برنامه از خانواده شهید مدافع حرم حجت اصغری تجلیل شد، گفت: رونمایی از دستاوردهایی که در سال ۹۶ به چاپ رسیده است از دیگر بخشهای این مراسم بود.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.