منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۹/۱۹                                 ساعت:  ۱:۵۵ ب.ظ      
حجت الاسلام قرائتی:

دانشگاهها هنرآموزی را جایگزین مطالب غیرمفید درسی بکنند

حجت الاسلام قرائتی با بیان اینکه امروز همه به دنبال مدرک گرایی هستند، گفت: وزارت علوم و آموزش پرورش باید ریشه علوم بی فایده را بکنند و علوم مفید و هنرآموزی را به دانش آموزان و دانشجویان را ارائه دهند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور، در جلسه درس‌هایی از قرآن کریم که به مناسبت ولادت با سعادت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و با هدف ترویج فرهنگ نماز و قرآن با حضور مربیان و معلمان قرآنی ناحیه یک اداره آموزش پرورش شهرری در تالار شیخ صدوق(ره) آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد، اظهار داشت: معلمی شغل ارزشمندی است که متذکر غفلت‌های انسان است و عبادت محسوب می شود.

وی افزود: معلم به دانش آموز چیزی یاد نمی‌دهد بلکه او را از غفلت و گمراهی نجات می‌دهد و به او عزت می‌بخشد بر هیمن اساس معلمی شغل انبیاء به شمار می‌رود.

رییس ستاد اقامه نماز کشور تصریح کرد: من به معلم بودنم افتخار می کنم و هرگز معلمی را با هیچ شغلی عوض نمی‌کنم چرا که معلم، انسان ساز است.

قرائتی ادامه داد: اگر کسی به شخصی چیزی بیاموزد تا زمانی که آن فرد در قید حیات باشد و به آن عمل ‌کند فرد در ثواب او شریک خواهد بود و معلمی نیز چنین فضیلتی دارد.

وی با بیان اینکه انسان باید کمال گرا باشد، گفت: ازدواج انسان را به کمال می‌رساند، انسان باید تلاش کند که با افراد صالح ازدواج کند و کمبود مادیات نباید مانع ازدواج شود.

رییس ستاد اقامه نماز کشور تصریح کرد: اگر دانش آموزان خوب تربیت شوند از فرشته بهتر می‌شوند ولی اگر در تربیت آنان کوتاهی شود مقصران در محضر خداوند باید جوابگو باشند و لذا در مدارس باید به دانش آموزان علم مفید آموخته شود.

قرائتی با اشاره به اینکه بسیاری از دروس در مدارس و دانشگاهها بی فایده هستند، تاکید کرد: آموزش پرورش باید ریشه علوم بی فایده را بکند و علوم مفید را به مردم ارائه دهد، امروز برخی جوانان مدرک کسب می‌کنند اما هنری در دست ندارند. متاسفانه ما به هنر توجهی نمی کنیم و به دنبال مدرک گرایی هستیم.

وی بیان کرد: تربیت جوانان و نوجوانان در مدارس و دانشگاه‌ها بسیار حائز اهمیت است و مسؤولان آموزش و پرورش نسبت به تربیت نسل آینده باید توجه وافری داشته باشند.

رییس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه اخلاق و تقوا دو بال برای صعود انسان هستند، گفت: امروز عربستان با فروش بیت المال به خرید سلاح پرداخته و مردم مظلوم یمن را به خاک و خون می‌کشد و این ثمره بی تقوایی دولت مردان آنان است و لذا این دو موضوع باید در مدارس مورد توجه جدی قرار بگیرد.

قرائتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تقوای بالای حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ابراز کرد: ایشان به دلیل فشار حکومت تن به هجرت داد و با تقیه مشکلات دینی مردم را برطرف می‌کردند و ثواب زیارتش مانند ثواب کسی است که امام حسین(ع) را در کربلا زیارت کرده است.

وی ادامه داد: بسیاری از کارهایی که ما انجام می‌دهیم اشتباه است و براساس خواسته‌های نفسانی صورت می‌پذیرد در حالی که انسان باید همه اعمالش را برای رضای خداوند انجام دهد و مراقب ادای حقوق خدا و دیگران باشد.

رییس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه سیاری از متخصصان آمریکا از ایرانیان هستند، اظهار داشت: اگر ایرانیان متخصص در آمریکا به کشور هجرت می‌کردند کمر آمریکا شکسته می‌شد.

قرائتی بیان کرد: مبلغان باید نسبت به تبلیغ امر زکات اهتمام بیشتری داشته باشند تا مردم به این امر واجب روی بیاورند و این کار با هجرت مبلغان به روستاها و نقاط مختلف کشور میسر می‌شود.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.