منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۹/۱۹                                 ساعت:  ۳:۲۰ ب.ظ      

دانشجویان امروز باید با تاسی از شهدای دانشجو استکبارستیز و مطالبه‌گر باشند

فرماندار ری گفت: دانشجویان قشر مطالبه گری هستند که حرکت های مهمی در تاریخ انقلاب رقم زده اند و امروز نیز باید این عدالت طلبی ادامه داشته باشد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، امروز فرماندار ویژه شهرستان ری به همراه جمعی از مسئولان شهرستانی بر سر مزار شهدای دانشجو در آستان امامزاده عبدالله شهرری حضور یافته و با قرائت فاتحه و اهدای گل یاد این شهدا را گرامی داشتند.

هدایت الله جمالی پور با بیان اینکه شهادت سعادت بزرگی است که نصیب هرکسی نمی شود، گفت: شهدا جزو برگزیدگان هستند و ما امروز آمده ایم تا با آرمانهای این شهدا تجدید میثاق و تجدید رفتار کنیم.

وی افزود: راه شهدا در مسیر عزت و دفاع از ارزشهای جامعه بود و ما هم عهد می بندیم در مسیری که آنها ترسیم کردند حرکت کنیم و همچنین با حضور در این مکان به این فکر کنیم مسر همه ما به سمت مرگ است و هیچ گریزی نیست و از شهدا می خواهیم ما را شفاعت کنند.

فرماندار ری تاکید کرد: همه ما باید در مسیر عدالت و اهداف انسانی حرکت کنیم و بتوانیم در ترویج دین و دفاع از حقیقت قدم برداریم و پاسدار خوبی برای شهدا باشیم.

وی ادامه داد: دانشجویان امروز باید با الگوگیری از شهدای دانشجو در مسیر حق قدم بردارند و از همسنگران خود تاسی بجویند و ادامه دهنده راه آنها باشند.

جمالی پور با اشاره به نامگذاری ۱۶آذر به نام روز دانشجو تصریح کرد: حرکت ۱۶آذر یک حرکت مهم ملی است و بخش اصلی آن مربوط به دانشجویان است که یک قشر عدالت طلب و استکبارستیز هستند و این حرکت بر اساس مطالبه گری شکل گرفته است.

وی درخصوص اینکه مراسم تجدید میثاق با شهدا با تاخیر برگزار شد، بیان کرد: امسال روز ۱۶آذر با تعطیلات مصادف شد و قرار بود شنبه اتفاق بیفتد که به امروز موکول شد. هر روزی که با شهدا تجدید میثاق بکنیم روز عزت و تکریم جمهوری اسلامی است و هر روز را می شود به شهدا اختصاص داد.

گفتنی است؛ همه ساله مراسم بزرگداشت روز دانشجو در روز شانزدهم آذر با حضور جمعی از مدیران و معاونان وزارت علوم و مسئولان ادارات شهرری و جمعی از دانشجویان در کنار مزار سه شهید دانشجو به نامهای مصطفی بزرگ‏ نیا، احمد قندچى و مهدی شریعت رضوى است که در تظاهرات اعتراضی به ورود «نیکسون» معاون وقت رئیس جمهور آمریکا به دست مأموران رژیم شاه به شهادت رسیدند، برگزار می شد. اما امسال این تجدید میثاق بدون حضور مسئولین وزارت و با حضور فرماندار و جمعی از مدیران دولتی شهرستان ری روز نوزدهم آذر برگزار شد.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.