منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۶/۱۰                                 ساعت:  ۷:۵۰ ب.ظ      

حکومت اسلامی بر مبنای مردم سالاری استوار است/حفظ قرآن به برکت انقلاب اسلامی در حال گسترش است

رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: حکومت اسلامی مردم سالاری دینی است که بر اساس قرآن و سنت پیامبر(ص) استوار است و کسی نمی تواند در مقابل آن بایستد.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در برنامه اختتامیه طرح ملی قرآنی بشارت ۱۴۵۱ که در مرقد مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت: عید سعید قربان یکی از اعیاد بزرگ مسلمین است که یادآور خاطره قهرمان توحید حضرت ابراهیم(ع) می باشد. این عید بزرگ را حضور همه حافظان قرآن و حاضران در برنامه تبریک می گویم.

وی افزود: ابراهیم(ع) شخصیت والایی است که وقتی خداوند می خواهد در بین انسانها برای خود دوست انتخاب کند ابراهیم خلیل را به عنوان دوست خودش برمی گزیند.

محمدی گلپایگانی با اشاره به پیش بینی های قرآن گفت:  پیامبر(ص) در شبی که می خواستند به مدینه هجرت کنند،  در تاریکی مطلق به خانه کعبه رفته و گریان شدند و از ترک کعبه ناراحت بودند  که در آن لحظه جبرئیل پیام آورد و به پیامبر(ص) نوید بازگشت به کعبه را داد.

وی اضافه کرد: زمانی که پیامبر(ص) مکه را فتح کردند، ابوسفیان و دیگر کفار قریش شرمسار بودند و نمی دانستند پیامبر(ص) با آن ها چه می کند. حضرت محمد(ص) بت های کعبه را با کمک حضرت علی(ع) سرنگون کرده و خانه توحید را از وجود بت ها پاک کردند.

رییس دفتر مقام معظم رهبری گفت: پیامبر(ص) بعد از پاک کردن کعبه از بت ها خطاب به مشرکین که ایشان را آواره کرده و دو جنگ بدر و احد را تحمیل کرده بودند گفت؛ درباره خودتان چه گمان می برید من با شما چه کنم شما خویشان و همشهریان بدی بودید و مرا آزار دادید و اکنون خدا مرا به شما مسلط کرده است من با شما چه کنم، و سپس آنها را عفو کرد.

محمدی گلپایگانی با یادآوری اینکه کسانی که توسط پیامبر(ص) بخشیده شده بودند، با اهل بیت(ع) نیز بد کردند، افزود: حضرت زینب(س) در مجلس شام این موضوع را بیان کرد و یزید را پسر آزاد شده فتح مکه خطاب کرد.

محمدی گلپایگانی با بیان اینکه برنامه حفظ قرآن طرح سازنده و خوبی است، گفت: تقارن این برنامه قرآنی که رئیس سازمان صداو سیما و تمامی دستندرکاران نسبت به آن اهتمام دارند، با عید سعید قربان و هفته ولایت بسیار مبارک است و در جوار حرم مطهر بزرگواری برگزار می شود که تمام عمرش دنبال یک هدف بود و آن جلب رضای خداوند و احقاق کلمه حق بود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری بیان کرد: حضرت امام(ره) با وجود سختی هایی که در این دنیا کشید مانند زندان، تبعید و …، وقتی می خواهد به جهان ابدی سفر کند می فرماید؛ با دلی آرام و قلبی مطمئن به سوی پروردگار می روم. زیرا هرکاری که انجام داده بود برای رضای خدا بوده است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در توصیف از امام خمینی فرموده اند؛ حضرت امام(ره) اهل خلوت، عبادت، گریه شبانه، عرفان، ذوق، تضرع و ارتباط با خدا بود. این توصیفات بسیار جالب است چرا که همه این موارد عین حقیقت بود.

محمدی گلپایگانی با اشاره به ابهت امام راحل تصریح کرد: مردی که چهره ایشان دل دشمنان اسلام را می لرزاند و می ترساند، در مقابل مستکبران و جهان خواران مثل کوه می ایستاد و وقتی مسائل عاطفی پیش می آمد بسیار لطیف و مهربان بود.

وی با بیان اینکه در آن زمان مبارزه کردن با رژیم طاغوت بسیار مشکل و باورنکردنی بود، اظهار داشت: براندازی رژیم پهلوی و تشکیل حکومت اسلامی بر مبنای قرآن و سنت اهل بیت(ع) از مهمترین کارهای امام خمینی(ره) بود که در طول تاریخ کم نظیر است.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه نظام اسلامی با کودتا به وجود نیامده است، گفت: این نظام با رای مردم  تشکیل شده است و هرکسی در مقابل آن بایستد، ناحق است. حکومت اسلامی مردم سالاری دینی است که بر اساس قرآن و سنت پیامبر(ص) استوار است.

محمدی گلپایگانی ادامه داد: به برکت این نظام مقدس و وجود رهبری که همواره بر ترویج و تبلیغ قرآن تاکید دارند؛ امروز به جایی رسیده ایم که این طرح حفظ قرآن در مدت سه ماه، ۱۵میلیون نفر طرفدار پیدا کرده و بیش از هزار و سیصد نفر حافظ قرآن شده اند.

وی با بیان اینکه در قبل از انقلاب زمینه های آشنایی مردم با قرآن وجود نداشت، یادآور شد: هرساله در اولین روز ماه رمضان، این ماه مبارک در بیت رهبری و حسینیه امام خمینی با برنامه قرائت قرآن آغاز می شود.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در پایان طرح قرآنی بشارت را برنامه ای جامع و موفق دانست که سالیان سال می تواند جوانان را جذب و به حفظ قرآن ترغیب نماید.

حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما، میرباقری معاون سیمای رسانه ملی، محمدحسین محمدزاده رئیس شبکه قرآن سیما، احمد ابوالقاسمی رئیس رادیو قرآن و جمع دیگری از مسئولان و اساتید قرآنی و حدود ۱۵۰۰نفر از حافظان قرآن در این مراسم حضور داشتند.

طرح قرآنی ۱۴۵۱ بزرگ ترین رویداد قرآنی کشور در حوزه رسانه است که مخاطبان فراوانی دارد از طرح قرآنی ۱۴۴۱ در ۱۱ سال گذشته آغاز شده و در سال جاری به طرح قرآنی ۱۴۵۱ رسیده است. در این طرح بیش از ۳۰ موسسه و نهاد قرآنی همکاری می کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.