منتشر شده در :  ۱۳۹۸/۰۲/۰۹                                 ساعت:  ۱۰:۴۹ ق.ظ      

حواشی بازی پرسپولیس – سپاهان

وقتی فوتبال قربانی می‌گیرد! به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ دیروز در استادیوم آزادی همه چیز بجز فوتبال به نمایش گذاشته شد! ، همه از الکلاسیکوی فوتبال ایران انتظار فوتبال داشتند نه دعوا و درگیری! ساعت ۱۸:۵۲بود که اولین درگیری­‌ها از استادیوم آزادی گزارش شد. هواداران دو تیم به سنگ پراکنی علیه یکدیگر …

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، وقتی فوتبال قربانی می‌گیرد!

دیروز در استادیوم آزادی همه چیز بجز فوتبال به نمایش گذاشته شد! ، همه از الکلاسیکوی فوتبال ایران انتظار فوتبال داشتند نه دعوا و درگیری! ساعت ۱۸:۵۲بود که اولین درگیری­‌ها از استادیوم آزادی گزارش شد. هواداران دو تیم به سنگ پراکنی علیه یکدیگر پرداختند و برخی از هواداران سپاهانی با پلیس درگیر شدند. تصاویر و اخبار ناخوشایندی از استادیوم مخابره می­‌شد. هوادران سپاهان با پرتاب سنگ به داخل تونل استادیوم مانع از تردد بازیکنان پرسپولیس می­‌شدند.

عکاسان به‌دلیل پرتاب سنگ و صندلی از سوی سپاهانی ها قادر به حضور در جایگاه مخصوص خود نبودند. شیشه اتومبیل واحد سیار صداوسیما شکست و هیچ چیز در آزادی عادی به نظر نمی­‌رسد. یکی از دکلهای صوتی استادیوم آزادی توسط هواداران سپاهان کنده و به داخل پیست می‌افتد. اینجا بود که کاسه صبر نیروی انتظامی لبریز شد و با فشار به هواداران دو تیم فضای زیادی را بین آن‌ها خالی کرد.

در طبقه بالا ماجرای دیگری درجریان است و هواداران پرسپولیس که بیش از حد معمول در استادیوم حضور پیدا کردند با کنار زدن مأموران به قسمت بالای هواداران سپاهانی می‌روند و مستقر می‌شوند که خطرها را بیشتر می‌کند.

برخی از هواداران سپاهان قصد دارند از جایگاه تماشاگران خارج و وارد پیست استادیوم شوند. تمام این اتفاقات خبر از وقوع یک فاجعه دیگر در فوتبال ایران می­‌دهد.

ساعاتی پس از پایان بازی، رئیس اورژانس پایتخت، آماری وحشتناک از تعداد مصدومان و در عین حال مرگ یک جوان ۳۰ ساله را در اختیار رسانه ها قرار داد تا مشخص شود این فوتبال نیست، بلکه یک جنگ مرگبار است!

بازی سپاهان و پرسپولیس ۲۴۵ مصدوم داشت که ۴۴ نفر از آنها به مراکز درمانی انتقال یافته و بقیه به صورت سرپایی درمان شدند. سرهای شکسته از قبل از شروع بازی خودنمایی می­‌کرد اما فوت یک جوان ۳۰ساله غم زیادی را بر پیکره فوتبال مریض ما زد. علت فوت این هوادار ایست قلبی گزارش شد. این بازی دو ایست قلبی دیگر نیز داشت که خدا رحم کرد و آمار فوتی­های این بازی را بیشتر از این نشد.

فوتبال ایران بار دیگر نشان داد که تا بلوغ خود فاصله زیادی دارد و هر چه قدر هم دم از فرهنگ سازی و باشگاه فرهنگی و ورزشی زده شود دردی را دوا نمی­کند. اعتراضات بی مورد بازیکنان به داور و درگیری­‌های بچگانه با یکدیگر کم به فوتبال ما ضربه نزده است.

آخرین موارد این اتفاقات که ریشه در همین لیگ آماتور با پوسته حرفه­ای ما دارد باخت به ژاپن در آسیا و اخراج بی مورد سیامک نعمتی در بازی با کاشیما بود. همین بازیکن دیروز نیز در یک صحنه­ خیلی عادی در میانه زمین با بازیکن سپاهان درگیر شد و کارت زرد گرفت تا مشخص شود وی از اتفاقات گذشته درس نگرفته است.

امیر قلعه نویی در یک صحنه کاملاً معمولی به شدت به داور اعتراض می‌­کند و داور نیز با مماشات با او برخورد می­‌کند. رفتار قلعه نویی کاملاً نشان می­دهد که او قصد ایجاد اخلال در بازی را دارد. برانکو با سوت پایان بازی به سمت کادر فنی سپاهان و داور می­‌رود و با فریاد به اعتراض می‌­پردازد.

سیاوش یزدانی مدافع میانی سپاهان بعد از بازی به تهدید پرسپولیسی­‌ها می‌­پردازد و صراحتاً می‌گوید اگر برای بازی حذفی به اصفهان بیایید خون به پا می‌­کنیم. این لحن کجای فوتبال ما جا دارد! تحریک هواداران سپاهان از الان برای بازی که یک ماه دیگر دراصفهان برگزار خواهد شد چه تبعاتی دارد!

علیرضا بیرانوند در جریان بازی و در شرایطی که دوربین او را به نمایش می­‌گذاشت خطاب به کیروش استنلی الفاظ نامناسبی را به زبان می‌آورد. این رفتار از یک بازیکن ملی پوش نشانه چیست؟ بازیکنی که همه او را به اخلاق و سادگی می­‌شناسند چه شد که برای یک صحنه عادی دست به چنین رفتاری ­زد؟

بازیکنان و کادر فنی دو تیم یقیناً بازی چند هفته پیش تاتنهام و سیتی را دیده بودن و دیدند که یاران سیتی و هوادارانشان بعد از آفساید اعلام شدن گل تیمشان و حذف از لیگ قهرمانان چطور رفتار کردند.

اعتبار چمینزلیگ اروپا کجا و لیگ ایران کجا؟ سال ۲۰۰۹ نیم نهایی لیگ قهرمانان، چلسی و بارسلونا به مصاف هم رفتند که اشتباهات داوری فاحشی علیه چلسی صورت گرفت و داور سه پنالتی آشکار را برای چلسی اعلام نکرد اما کدام یک از این رفتارها دیده شد.

دیروز انگار همه در آزادی مسخ شده بودند و یک نبرد گلادیاتورگونه در آزادی شکل گرفته بود. از امیرقلعه نویی و برانکو گرفته تا بازیکنان و تماشاگران مثل فیلم گلادیاتورها منتظر فرصت بودند تا شکم هم را پاره کنند. فوتبال دیروز حتی ارزش حضور در استادیوم را هم نداشت چه برسد به این همه مصدوم و فوتی!

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.