منتشر شده در :  ۱۳۹۵/۱۰/۱۲                                 ساعت:  ۸:۱۴ ق.ظ      

حمله مجاهدان پنجشنبه به قالیباف

اسحاق جهانگیری گفته است در سیاست خارجی و در موضوع برجام ممکن است «یکی، دو اشکال» هم وجود داشته باشد!

چاپ خبر
به گزارش افتاب ری به نقل از سرویس سیاست مشرق – «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم…

***

«شهردار تهران، ناکام و پر لجاجت است!»

حمله مجاهدان پنجشنبه به قالیباف

سه روزنامه پرتیراژ اصلاح‌طلبان، در روز پنجشبه گذشته حملات گسترده‌ای را علیه محمدباقر قالیباف، شهردار اصولگرای تهران ترتیب دادند.

روزنامه «آفتاب یزد» در تیتر اول خود از عبارت «پیش به سوی شکست؟» و همراه با کاریکاتوری از قالیباف استفاده کرد.

این روزنامه در گزارش مرتبط نیز با ۵ فعال اصلاح‌طلب و یک فعال اصولگرا درباره قالیباف مصاحبه کرد.

«محمد عطریانفر» که یکی از مصاحبه‌شوندگان است در صحبت‌های خود با بیان اینکه پیروزی آقای قالیباف بصورت کلی محتمل نیست؛ تلویحاً به ادعای اصلاح‌طلبان شورای شهر درباره ماجرای املاک نجومی اشاره می‌کند و می‌گوید: قالیباف در دوره مدیریت شهری تهران، با مسائل و ابهاماتی درباره برخی هزینه‌ها و پرداختی‌ها روبه‌روست و به طور کلی اما و اگرهایی در عملکرد ایشان وجود دارد که همواره می‌تواند به صورت علامت سوال برای مردم باقی بماند!

او افزوده است: می‌توان در نگاهی خوشبینانه متصور باشیم که او و روحانی در سال ۹۶ به دور دوم انتخابات راه پیدا می‌کنند.[۱]

«احمد حکیمی‌پور» عضو اصلاح‌طلب و البته جنجالی شورای شهر تهران نیز در یک گفت‌وگوی تفصیلی با شماره پنجشنبه روزنامه «آرمان امروز» درباره شهردار تهران گفته است: اینجا با پاریس فرق می‌کند که آقای ژاک شیراک شهردار پاریس بود و سپس رئیس‌جمهوری فرانسه شد یا اردوغان شهردار استانبول بود و رئیس‌جمهوری ترکیه شد. نظام شورایی در آنجا با ایران تفاوت دارد.

او همچنین می‌افزاید: هر مدیری یک نقطه کفایتی دارد. آقای قالیباف هرچه در چنته داشت رو کرد و از شهرداری کار کشید و توقع هم ایجاد کرد. در برخی عرصه‌ها هم وارد شد که نشان دهد می‌تواند کشور را هم اداره کند. این مساله تا آنجا توجیه داشت و او هرچه در توان داشت رو کرد. یک مدیر باید بفهمد نقطه کفایتش کجاست و بعد از آن اگر بایستد و اصرار بر ماندن در آن سمت داشته باشد در جا می‌زند. وی گفت من در این دوره قالیباف جدید و متفاوت را نشان می‌دهم، اما ما چیزی از او ندیدیم و این لجاجت و اصرار بر مواضع و اینکه می‌بینیم مناصب شهرداری می‌شود به عنوان یک پیشکش جهت حمایت و پشتیبانی خوب، این مدیریت شهر را با مشکل مواجه می‌کند و باعث می‌شود این مشکلات خود را در جای دیگری نشان دهد. در این شرایط نه تنها شهردار خود را با مشکل مواجه می‌کند بلکه دستگاه‌های مرتبط با شهرداری را نیز دچار چالش می‌کند!

حکیمی‌پور تصریح می‌کند: در نهایت روی پروژه‌های عمده شهرداری متاسفانه آن شاخصه‌های مدیریت موفق که در زمان محدود با کیفیت بالا و با هزینه پایین باید کار کند را ندیده‌ایم. اگر ما پروژه‌ای داشته باشیم که با هزینه بالا، زمان طولانی و کیفیت پایین انجام شده باشد این را مدیریت موفق نمی‌گویند.[۲]

روزنامه «شرق» هم طی شماره پنجشنبه گذشته خود در مطلبی با عنوان «استفاده سیاسی قالیباف از گورخواب‌ها» به یادداشت انتقادی شهرداری تهران درباره ماجرای اخیر گورخواب‌ها اشاره کرد و اینطور نوشت که یادداشت قالیباف «حمله به دولت و شخص رئیس‌جمهوری» بوده است.

شرق همچنین از قالیباف با عنوان «رقیب ناکام روحانی در انتخابات سال ٩٢» یاد کرد و پیرامون وی به نقل از «انتخاب» اینطور نوشت که شهردار تهران در ماه‌های نزدیک به انتخابات بر حجم و گزندگی سخنان انتقادی خود نسبت به دولت افزوده است.[۳]

*هجوم عمومی و پروپاگاندای اصلاح‌طلبان درباره مقولات مختلف امری مسبوق به سابقه است.

بویژه اکنون که در روزهای بزرگداشت ایام‌ا… ۹ دی هستیم؛ افکار عمومی با وضوح بیشتری هجوم اصلاح‌طلبان علیه «سلامت انتخابات ۸۸» و پروپاگاندای هماهنگ آنان درباره اسم رمز «تقلّب» را به یاد می‌آورند.

امری که در قضیه «بورسیه‌ها» و «املاک نجومی» نیز تکرار و بعداً مشخص شد که تمام آن قضایا از اساس دروغ بوده است.

گفته‌های هماهنگ اصلاح‌طلبان و رسانه‌های آنها درباره شهردار تهران که در بالا به آن اشاره کردیم نیز مقولاتی هستند که بایستی قضاوت درباره آنها را به مردم سپرد…

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.