منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۱۰/۰۸                                 ساعت:  ۴:۰۴ ب.ظ      
بانوان قایقران تیم ملی:

حمایت خانواده ما را به تیم ملی رساند

«پریا اسدالهی» و «زهرا سیانکی» دو ملی‌پوش تیم قایقرانی ایران در خصوص حواشی و فضای کلی این رشته ورزشی با خبرنگار آفتاب ری به گفتگو نشستند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، «پریا اسدالهی» و «زهرا سیانکی» دو ملی‌پوش تیم قایقرانی ایران در خصوص حواشی و فضای کلی این رشته ورزشی با خبرنگار آفتاب ری به گفتگو نشستند.

آفتاب ری: خودتان را معرفی کنید.

اسداللهی: پریا اسدالهی متولد سال ۱۳۷۱ و ورزشکار تیم ملی قایقرانی در رشته روئینگ.

سیانکی: زهرا سیانکی متولد ۱۳۷۷ و ورزشکار تیم ملی قایقرانی در رشته روئینگ.

آفتاب ری: از کجا و چطور به این ورزش علاقه مند شدید؟

اسدالهی: با علاقه بسیاری زیادی که به ورزش شنا داشتم همیشه در فضای مجازی رشته‌های آبی را دنبال‌ می‌کردم و از آن جا که شناگران، رشته قایقرانی را دنبال می‌کردند علاقه من به این رشته شکل گرفت.

سیانکی: در کودکی ورزش شنا را دنبال می‌کردم و در سن ۱۳ سالگی آن را رها کردم و پدرم به عنوان یکی از مشوق‌های اصلی، من را به رشته قایقرانی علاقه‌مند کرد.

آفتاب ری: چه زمانی و چطور به تیم ملی دعوت شدید؟

اسدالهی: بعد از یک سال تمرینات بدنسازی مستمر و قایقرانی، در سن ۲۳ سالگی به تیم ملی دعوت شدم و در حال حاضر ۳ سال است که در تیم ملی حضور دارم.

سیانکی: با تلاش‌ها و تمرینات مستمری که انجام دادم  از سوی خانم اسدالهی، به مربیان تیم ملی معرفی شدم  و با تست‌هایی که انجام شد و با موفقیت‌هایی که در مسابقات مختلف بدست آوردم در سن ۱۸ سالگی به تیم ملی دعوت شدم.

آفتاب ری: هزینه‌ها و امکانات این رشته ورزشی به چه صورت می‌باشد؟

اسدالهی: امکانات ورزشی این رشته در ایران بسیار محدود است و ورزشکاران برای تمرین می‌بایست به تنها مجموعه آبی تهران در ورزشگاه آزادی بروند که مواردی هم چون بُعد مسافت و هزینه‌های تردد از مهمترین چالش‌های آن‌ها می‌باشد.

سیانکی: هزینه‌های این ورزش بسیار بالاست و بعضی از امکانات مرتبط با آن همانند دستگاه استورک، از کشورهای دیگر وارد ایران می‌شود و ورزشکاران می‌بایست به سختی و با هزینه‌های چند برابری آن را تهیه کنند.

آفتاب ری: آیا مسابقات لیگ در این رشته برگزار می‌شود و دستمزدی به ورزشکاران تعلق می‌گیرد؟

اسدالهی: با وجود درآمدزا بودن این رشته  تاکنون دستمزد یا هزینه‌ای به ما تعلق نگرفته و به بهترین ملی پوش تنها ۸۰۰هزار تومان می‌دهند.

سیانکی: تا به امروز در این رشته مسابقات لیگ برگزار نشده و ورزشکاران با تمرینات شخصی و زحمات بسیار زیاد مراحل آماده سازی را پشت سر می‌گذارند.

آفتاب ری: انتظارات شما از مسئولین چیست؟

اسدالهی: مهمترین توقع از مسئولین فراهم نمودن امکانات این رشته برای علاقه‌مندان آن می‌باشد تا افراد مستعدی که به این ورزش روی می‌آورند دغدغه وسایل آن را نداشته باشند تا بتوانیم شاهد موفقیت‌های تیم ملی کشورمان در میادین مختلف بین‌المللی و … باشیم.

سیانکی: بانوان ورزشکار همواره با مشکلات فراوانی روبرو هستند و از مهترین آن کمبود فضاهای ورزشی بانوان و باشگاه‌های بدنسازی و  وسایل آن می‌باشد که معمولا ساعت استفاده خانم‌ها از این اماکن تا ۱۲ می‌باشد که در آن موقع تازه تمرین ما در تیم ملی تمام می‌شود و مابقی ساعات روز را مشکل خواهیم داشت. و حداقل اگر بتوانند هزینه مکمل‌های ورزشی را فراهم کنند ما انتظار دیگری نداریم.

 

آفتاب ری: شیرین‌ترین و تلخ‌ترین خاطره ورزشی؟

اسدالهی: در ابتدای شروع رشته قایقرانی یکی از مربیان به من گفت شما حتما به تیم ملی خواهی رسید و از بهترین‌های این رشته خواهی شد که حرف ایشان انگیزه بسیاری را در من ایجاد کرد و باعث شد به تیم ملی برسم و شیرین‌ترین خاطره ورزشی ام رقم بخورد.

و به عنوان تلخ‌ترین خاطره می‌توان به حضور یک مربی در اردوی انتخابی تهران اشاره کرد که باعث شد حق ما و دیگر قایقرانان تهران ضایع شود.

سیانکی: شیرین‌ترین خاطره مربوط به معرفی من به مربیان تیم ملی از سوی خانم اسدالهی بود که با دعوت شدنم به تیم ملی بهترین لحظه ورزشی‌ام رقم خورد و تلخ‌ترین خاطره همان خاطره مورد اشاره خانم اسدالهی بود.

آفتاب ری: حرف آخر؟

اسدالهی: در پایان از تمامی مربیان و دوستانی که برای من زحمت کشیدند تشکر و قدردانی می‌کنم و تا همیشه سپاسگذار زحمات پدر و مادرم هستم که حمایت‌هایشان باعث شد به تیم ملی برسم.

سیانکی: به عنوان آخرین جمله، از پدر و مادرم که زحمات‌شان باعث شد به تیم ملی دعوت بشوم بی‌نهایت تشکر و قدردانی می‌کنم و از تمامی دوستان و مربیانم نیز سپاسگذارم.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.