منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۱۱/۲۲                                 ساعت:  ۹:۰۹ ق.ظ      

حضور گسترده مردم در سی و نهمین جشن انقلاب/همخوانی راهپیمایان ۲۲ بهمن با سرود مرگ بر آمریکا/کدام تجهیزات نظامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش داده شد

مراسم آغاز چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی پیش از آغاز رسمی مراسم در سراسر کشور آغاز شد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،مراسم آغاز چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی پیش از آغاز رسمی مراسم در سراسر کشور آغاز شد.

راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن‌ماه سال ۱۳۹۶  از ساعات ابتدایی صبح همزمان در سراسر کشور با حضور ملت ایران برای برگزاری جشن پایان سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز چهلمین سالگرد آن و پاسداشت این حماسه بی‌بدیل آغاز شد.

حضور گسترده مردم پیش از برگزاری راهپیمایی به صورت رسمی در میادین اصلی و محل های آغاز راهپیمایی ستودنی است.

۲۵۰ خبرنگار داخلی و ۱۲۵ خبرنگار و عوامل خبری از هفتاد و یک رسانه منطقه‌ای و بین المللی وابسته به ۲۴ کشور جهان، سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در مسیر راهپیمایی و میدان آزادی پوشش خبری خواهند داد.

دعوت از زنان مومن ایرانی به حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن

 جامعه فاطمیون با انشتار بیانیه‌ای از عموم زنان مومن ایرانی برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی دعوت بعمل آورد، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«هوالحکیم

انقلاب رهین همه‌ ملت ایران است.

مقام معظم رهبری

یک بار دیگر سال‌روز فجر پیروزی انقلاب اسلامی فرا رسید.

امسال یوم‌الله ۲۲ بهمن را در حالی گرامی می داریم که دشمنان قسم خورده این انقلاب از امریکای جهانخوار تا صهیونیسم غاصب و‌ ایادی منطقه ای شان بیشتر و آشکارتر از همیشه در مقابل شجره طیبه انقلاب اسلامی صف آرایی کرده اند تا به خیال خام خود این درخت تناور را از ریشه برکنند.

انقلابی که برخاسته از متن ملت و دستاورد مستضعفین و پا برهنگانی است که با تحمل رنجها و محرومیتها و نثار خون عزیزترین جوانانشان آن را به ثمر رساندند.

با گذشت چهل سال از انقلاب ملت شریف و اندیشمند و بر همان عهد و پیمانی که با امام و شهدا بستندوفادارند و همواره هر گاه دشمن خیال باطلی در سر داشته با حضور و حمایت همه جانبه دشمنان را ناامید کرده اند .سزاوار است مسئولین نظام قدردان چنین ملتی فهیم و در رکاب باشند و بر آنها واجب و لازم است مطابق بیانات مقام معظم رهبری زندگی خودشان را در سطح مردم بیاورند و دیوار بلند بی اعتمادی و شکاف عمیق طبقاتی که بین مردم و مسئولین ایجاد شده را با بازگشت به اصل انقلاب و آرمانهای امامرحمه الله علیه که فرمودند این انقلاب پابرهنگان و کوخ نشینان است ، از میان بردارند و موجبات ناامیدی ملت را فراهم نکنند و تمام هم و غم خود را صرف حل مشکلات مردم و فراهم نمودن آسایش و رفاه این ملت غیور و ارزشمند نمایند و این حدیث مولای متقیان علی علیه السلام را سرلوحه که خود قرار دهند “کاری که به شما واگذار می شود دینی است بر گردن شما نه وسیله آب و نانتان.

این بار نیز ملت فهیم و ولایتمدار ایران با وجود کاستی ها و گاها بی عدالتی ها ی برخی دولتمردان همچنان حمایت و حضور پرشور خود را در یوم الله ۲۲ بهمن به نمایش خواهد گذاشت و با اراده ای جزم تر از هر سال و با فراگیری بیشتر در صفوفی فشرده تر در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور می یابد تا چون همیشه پشت دشمن را در تقابل با این انقلاب به خاک بمالد و چشم توطئه های بی شمارشان را کور کند.

جامعه فاطمیون‌از قاطبه ملت مسلمان خاصه زنان شیردل و مومن‌ایرانی دعوت می کند که با برپایی باشکوه‌ترین و تماشایی‌ترین راه پیمایی در یوم‌الله ۲۲ بهمن بار دیگر دشمنان ایران‌اسلامی را ناامید سازند و با رهبری معظم و مقتدر انقلاب تجدید بیعت نمایند و با این حضور پرشمار و فراگیر پیام پشتیبانی از نظام‌مقدس جمهوری اسلامی رابه دشمنان کوردل ابلاغ کنند و همراه با آن بر ‌مطالبات بحق خود ازمسئولین در اداره امور کشور در عرصه های مختلف فرهنگی اجتماعی و بخصوص اقتصادی اعلام نمایند.»

والسلام علی من تبع الهدی

جامعه فاطمیون

کدام تجهیزات نظامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش داده شد/ از «قدر» و «توفان» تا جدیدترین زیردریایی ایرانی

در این راهپمایی، موشک بالستیک «قدر» در چهاراه ولیعصر نمایش داده شد. این موشک بالستیک با سوخت مایع، ۲هزار کیلومتر برد دارد و در واقع ادامه موشک شهاب ۳ است.

موشک قدر از دو نوع اف و اچ برخوردارد است. دستاورد دیگر، ماکت جدیدترین زیردریایی ساخت ایران با نام «فاتح» بود.

این زیردریایی ساخت سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع است که در حدود ۵۰۰ تن وزن داشته و هم اکنون آخرین مراحل تست خود را پشت سر می‌گذارد.

ایران قبل از آن، زیردریایی سبک غدیر را هم ساخته بود.

در این راهپمایی ماکت شناور موشک‌انداز «جماران» هم به نمایش درآمد که اولین ناوشکن ایرانی از کلاس موج است که توسط صنایع دریایی وزارت دفاع ساخته شده است و ۱۳۰۰ تن وزن دارد.

سامانه موشکی «فجر۵» نیز از دیگر دستاوردهای صنایع دفاعی بود که در راهپیمایی امروز به نمایش درآمد.

این موشک در واقع نسل جدید راکت های فجر است که قابلیت هدایت داشته و از روی لانچرهای چند فروندی شلیک می شود.

همچنین موشک ضدزره «توفان ۲ ام» نیر در این راهپیمایی نمایش داده شد که کمتزر از ۴ کیلومتر برد دارد و علیه سامانه‌های زرهی، نقاط تجمع دشمن استفاده می‌شود.

به گفته فرمانده نیروی زمینی ارتش، قرار بود جدیدترین موشک ضدزره ایرانی در روزهای آینده رونمایی شود که به نظر می‌رسد همین موشک توفان ۲ام باشد.

توفان نسل های دیگر نظیر توفان ۱،۲ و۳ را دارد.

همخوانی راهپیمایان ۲۲ بهمن با سرود مرگ بر آمریکا حامد زمانی

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن از دقایقی پیش در تهران آغاز شده است و مردم با حضور پرشور خود بار دیگر حمایت خود را از نظام جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اعلام کردند.

در مسیر راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن سرود مرگ بر آمریکای حامد زمانی در حال پخش است.

راهپیمایان ۲۲ بهمن هم با شور و اشتیاق سرود مرگ بر آمریکا را با صدای بلند می خوانند.

استقرار موشک فجر۵ در مسیر راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن

راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن تهران از دقایقی پیش در تهران برگزار شده و مردم بار دیگر با حضور پرشور خود در دقایق اولیه از نظام جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب دفاع و تجدید بعیت کردند.

 

در مسیر راهپیمایی خیابان آزادی موشک فجر ۵ که از دستاوردهای صنعت دفاعی کشورمان محسوب می‌شود در معرض دید عموم و راهپیمایی کنندگان قرار دارد.

خبرگزاری فارس: استقرار موشک فجر5 در مسیر راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن

تاکید راهپیمایان تهرانی بر حمایت همه جانبه کشورهای اسلامی از مردم مظلوم یمن

راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن از دقایقی پیش در تهران آغاز شده و مردم خداجوی به خیل راهپیمایی‌کنندگان در میدان آزادی می‌پیوندند.

راهپیمایی کنندگان با شعار حی‌علی خیر العمل کمک به مردم یمن در حمایت همه جانبه کشورهای اسلامی از مردم مظلوم یمن تاکید کردند.

راهپیمایی کنندگان همچنین با شعار آل سعود حیا کن یمن را رها کن از اقدام تجاوزکارانه عربستان سعودی علیه مردم مظلوم یمن اعلام انزجار کردند.

راه خروج از گردنه های مشکلات، حفظ وحدت است/ برای انتقال برخی فرهنگ ها به جوانان کوتاهی کردیم

سیدعلیرضا آوایی روز یکشنبه در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن درباره اهمیت وحدت و همدلی در کشور در بین مسئولان و مردم، افزود: در جلسات خدمت دوستان از قوای مختلف عرض کردم که ممکن است بعضی از بخش هایمان، همه روحیات و دیدگاه ها و سلایق هم را قبول نداشته باشد.

وی توضیح داد: برای نمونه ممکن است دولت در برخی زمینه ها اختلاف نظرهایی با بخش های دیگر داشته باشد که این منطبق نبودن دیدگاه ها با یکدیگر طبیعی است، اما یک سری اصول مشترک بسیار مهمی داریم که برای رسیدن به آن، ناگزیریم کنار هم قرار بگیریم و عقل و دین، همین را اقتضا می کند. آوایی ادامه داد: با توجه به اینکه دشمنان برای آسیب زدن به کشور متحدند و اگر هم در برخی مسائل باهم اختلاف نظر داشته باشند، در این زمینه باهم وفاق دارند، چرا برای احقاق حق خود در کنار هم نباشیم تا مشکلات مردم را حل کنیم.

 

ماکت موشک قدر در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن با هدف هشدار به اسراییل

ماکت موشک قدر با جمله‌ای هشدار آمیز از مقام معظم رهبری خطاب به سران رژیم غاصب اسراییل در مسیر راهپیمایی۲۲ بهمن استقرار یافت. سی و نهمین مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن که با شعار «افتخار به گذشته امید به آینده»  از مسیرهای ده گانه آغاز شد، حاشیه‌های متنوعی به همراه داشت که مهمترین آن تا این لحظه جمله‌ای از مقام معظم رهبری بر روی بدنه موشک قدر در تقاطع آزادی رودکی که نوشته شده است: «اگر غلطی از مسئولین رژیم صهیونیستی سر بزند جمهوری اسلامی تل آویو و حیفا را نابود خواهد کرد.»

 

درخواست راهپیمایی کنندگان از فرمانده سپاه برای تقاص آشوبگران

 راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن از دقایقی پیش در تهران آغاز شده و مردم خداجوی تهران از مسیرهای اعلام شده به خیابان اصلی آزادی وارد می‌شوند. راهپیمایی کنندگان با در دست گرفتن تمثال محمدعلی جعفری فرمانده سپاه پاسداران از سپاه درخواست دارند که از کسانی که دی ماه امسال اغتشاشاتی در کشور بوجود آوردند تقاص بگیرند.

بر روی این پلاکاردها نوشته شده است مالک اشتر علی تقاص انقلابی و همچنین این جمله از مقام معظم رهبری با خطی ریزتر مبنی بر اینکه خسارت این چند روز آمریکا به کشور بی‌تقاص نخواهد بود بر روی این پلاکاردها وجود دارد.  

منبع : راه دانا

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.