منتشر شده در :  ۱۳۹۸/۰۴/۲۳                                 ساعت:  ۴:۲۴ ب.ظ      

حذف قبوض کاغذی برق تا مهرماه ۹۸

رئیس اداره برق شهرری: همکاران ما همیشه در سطح ری آماده خدمت رسانی هستند و به رغم همه کاستی ها از هیچ تلاشی دریغ نکردند تا مشکلات برق حل شود.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، فرارسیدن ایام گرم سال، اشکالاتی را در سیستم برق رسانی شهرستان ری به وجود آورده که باعث نارضایتی مردم و قطع و وصل مکرر آن شده است. پیگیری رسانه‌های استانی و شهرستانی باعث شد تا امروز بعد از ظهر جمعی از فعالین رسانه‌ای به دعوت رییس اداره برق شهرری به اداره برق دعوت شوند تا در مورد این مشکلات برقی شهرری با رییس این اداره به گفت و گو بپردازند.

رحیمی، رئیس اداره برق شهرری با اشاره به زحمات نیروهای خدوم اداره برق گفت: همکاران ما همیشه در سطح ری آماده خدمت رسانی هستند و به رغم همه کاستی ها از هیچ تلاشی دریغ نکردند تا مشکلات برقی شهرری حل شود. در حال حاضر ما در ری ۸۸۹kw فروش انرژی داریم.
رییس اداره برق شهرستان ری در ادامه به طرحهای عمرانی و توسعه‌ای این اداره برای بهبود شرایط برق رسانی در شهرستان ری گریزی زد و افزود: در شهریور ماه ۱۸ پروژه کلنگ زنی و افتتاح داریم پارسال نیز ۷ طرح جهادی انجام شد که مهمترین آن شامل: جایگزینی شبکه های هوایی فرسوده فشار ضعیف و فشار متوسط با کابل خودنگهدار و سیم روکش دار با هزینه ای بالغ بر ۱۴، ۳۱۱،۸۸۰، ۴۲۳ ریال بود.  تا اخر مهرماه حدود ۱/۵ میلیارد دیگ کار در اجرای جهادی خواهیم داشت که این خارج از وظایف محوله به اداره برق شهرری است.
رحیمی به موضوع اتلاف انرژی در شبکه برق رسانی شهرستان ری نیز گریزی زد و گفت: موضوع تلفات انرژی در سطح شهرستان ری به طبق آمار زیر می باشد که در کل آمار قابل قبولی است.
ری٪۹،۰۳
کهریزک ٪۶،۹۳
خاوران ٪۹،۷۶
کل شرکت ٪۱۴،۸۷
وی یکی دیگر از مشکلات اداره برق در حوزه برق رسانی را دزدی کابل عنوان کرد و از راه‌های این اداره برای مقابله با این مشکل گفت: برای جلوگیری از سرقت کابل در ری که در ماه اسفند به بیشترین آمار می رسد استفاده از جنس خودنگه دار و آلومینیومی برای کاهش این سرقت ها در حال انجام است.
در ادامه این نشست رحیمی از طراحی و بهره برداری از اپلیکیشن خدمات غیر حضوری برق برای صرفه جویی در وقت شهروندان خبر داد و افزود:
خاین اپلیکیشن آماده شده و قرار است خدماتی چون: محاسبه قیمت برق، مشاهده آخرین قبض، اطلاع رسانی صنعت برق(راه های استفاده از برق در ساعت اوج صرف و …)، اصلاح سرویس انشعاب، اعلام مشکل روشنایی را به شهروندان ارائه کند.
رییس اداره برق شهرستان ری در پایان خبر از حذف قبوض کاغذی تا شهریور و مهر ۹۸ را رسانه‌‍ای کرد و اذعان داشت: شهروندان می توانند با ارسال پیامک(شناسه قبض) به سامانه ۵۰۰۰۴۰۱۲۱  از میزان مصرف برق و هزینه آن آگاه شوند و سپس اقدام به پرداخت آن کنند. مستاجرین که شرایط جابجایی را دارند نیز می توانند با ارسال پیامک(شناسه قبض) به ۲*۵۰۰۰۴۰۱۲۱ از میزان مصرف و هزینه ها مطلع و اقدام به پرداخت نمایند.

 

انتهای متن/*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.