منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۹/۰۵                                 ساعت:  ۹:۰۰ ق.ظ      
دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با آفتاب ری:

حامیان داعش توطئه‌های جدیدی در پیش دارند/ همه جناح‌های سیاسی کشور باید متحد باشند

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مثلث شوم آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار برای گروهک تروریستی هرینه کرده‌اند و لذا پس از نابودی حاکمیت داعش، در فکر طراحی توطئه های جدید هستند تا جمهوری اسلامی را تضعیف کنند.

چاپ خبر
محمدجواد جمالی نوبندگانی عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ری، اظهار داشت: طبق صحبت‌های کلینتون و ترامپ در مناظرات انتخاباتی، دولت آمریکا به‌وجود آورنده داعش است و اهدافشان ایجاد چالش در خاورمیانه و به‌خصوص در کشورهایی است که مخالف سیاست‌های رژیم صهیونیستی بودند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف آمریکا از ایجاد داعش، مخدوش کردن چهره اسلام بود و با حمایت های تسلیحاتی و مالی که از گروهک‌های تکفیری انجام می‌دادند اسلام را در اذهان مردم جهان، گروهی خونریز معرفی می‌کردند که رحم و مروت ندارند  و وحشیانه به انسانها حمله می‌کنند تا بدین وسیله جلوی ترویج و موج اسلام خواهی را در کشورهای اروپایی و آمریکایی بگیرند.

جمالی نوبندگانی با بیان اینکه آمریکا سعی می‌کرد کشورهای منطقه را به کشورهای کوچکی تجزیه کند که خطری برای رژیم صهیونیستی نداشته باشند، گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان محور مقاومت توانست با گروه‌های مردمی و نیروهای بسیجی که از شرق تا سواحل دریای مدیترانه ایجاد شده، نقشه های شوم استکبار را نقش برآب کنند و حاکمیتی که بغدادی به عنوان خلافت اعلام کرده بود و مجموع اشغالگری این تروریست‌ها در سرزمین عراق و سوریه را از بین ببرند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ابراز کرد: یکی از مقامات عرب اعلام کرده که کشورهای منطقه بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار برای این گروهک‌ها هرینه کرده‌اند و لذا آنها پس از این شکست، دست روی دست نمی‌گذارند و توطئه‌های دیگری در راه است.

جمالی نوبندگانی اضافه کرد: مثلث شوم منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای شامل آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی با تفکرات افراطی خود و با همکاری برخی کشورهای اروپایی مانند فرانسه که همیشه به عنوان پلیس بد عمل کرده است، بخاطر سلاح‌ها و موشک‌هایی که ما در دفاع از کیان انقلاب اسلامی داریم و برای ثبات منطقه لازم است، فشارهایی را بر ایران وارد می‌کنند تا جمهوری اسلامی را تضعیف کنند.

وی با بیان اینکه تقاضاهای جدیدی در رابطه با سلاح‌های جمهوری اسلامی در حال مطرح شدن است، تاکید کرد: همه جناح‌های سیاسی کشور باید با درک شرایط حساس منطقه، دست به دست هم داده و در این موضوع یکصدا و متحد باشند چرا که دشمن علاوه بر وارد کردن فشارهای خارجی، منتظر ایجاد گسل‌ها و گسست‌هایی است که در جامعه بوجود بیاورد و از طریق آن فشار را بر نظام افزایش بدهد بنابراین ما باید در برابر این توطئه‌ها با اتحاد پیش برویم.

باید مراقب توطئه‌های جدید استکبار جهانی باشیم 

جمالی نوبندگانی با اشاره به همکاری آمریکا، فرانسه، رژیم صهیونیستی و عربستان در بحث سعد حریری و توطئه های آنها برای لبنان و فشار به مردم یمن، گفت: نباید فکر بکنیم که قضیه تمام شده است، اگر چنین فکر کنیم اول مشکلاتمان است. همچنان که ما تلاش می‌کنیم دشمن نیز تلاش می‌کند و با امکانات و روشهای مختلفی به فکر طراحی توطئه‌های جدید هستند.

وی تصریح کرد: هیچ ادعایی نبوده که تک‌تک تروریست‌ها ریشه کن شده‌اند، بلکه اعلام کردیم حاکمیت و خلافتشان در کشورهایی مثل عراق و سوریه و درکنترل گرفتن شهرها تمام شده است و متاسفانه آمریکا برخی از سران این تروریست ها را با هلی‌کوپتر از صحنه‌های نبرد خارج کرد و احتمالا آنها را در مصر، لیبی، افغانستان، پاکستان و شرق آسیا مستقر خواهند کرد.

جمالی نوبندگانی با اشاره به حملات تروریستی روز جمعه در مصر گفت: قبلا هم در مصر حادثه تروریستی وجود داشت که مسیحیان و قِبطی های مصر هدف حمله قرار گرفتند و نشان می‌دهد که این تروریست‌ها برای بدنام کردن اسلام بوجود آمده‌اند و مسلمان و مسیحی و کشور مصر، سوریه، عراق و ایران برایشان فرقی نمی‌کند.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اذعان داشت: داعش برای اعلام موجودیت خود در لندن و شمال صحرای سینا دست به حملات تروریستی زد، در حالی که این کار نشان از ضعف آنهاست چراکه اگر قدرتی داشتند، می‌توانستند حاکمیتی که ایجاد کرده بودند را در کشورهایی مثل عراق و سوریه حفظ کنند.

وی با بیان اینکه ریشه تروریسم دولتی در رژیم صهیونیستی است، افزود: همه نیروهای انقلابی ما همیشه مورد تهدید رژیم صهیونیستی بودند. چند تن از سرداران  ما از جمله فرمانده لشگر محمد رسول الله ۱۰ها سال است در اسارت آنها هستند  و ذات خبیث آنها که عجین شده با تهدیدات است، همیشه رهبران، فرماندهان و مبارزان فلسطین را نه تنها در فلسطین، غزه و نوار غربی اردن بلکه در تونس و قبرس و هرجای عالم که بودند ترور کردند.

جمالی نوبندگانی گفت: ما باید پشت سر رهبر معظم انقلاب که سیاستهای ایشان بسیار مدبرانه و پیش بینی‌هایشان بسیار کارگشا است، حرکت کنیم تا به یاری خداوند با اتحاد پایگاه مردمی و نیروهایی که با خلوص و بی ادعا از تجارب دفاع مقدس به بهترین نحو استفاده کردند، بتوانیم توطئه‌های آینده دشمن را خنثی کنیم.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.