منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۹/۱۳                                 ساعت:  ۳:۲۰ ب.ظ      

حافظان قرآن کریم در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) تجلیل شدند

۱۹ نفر از حافظان کل قرآن کریم که در سال جاری موفق به حفظ شده اند، در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) تجلیل شدند .

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، مراسم تجلیل از حافظان کل قرآن کریم مرکز آموزش آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السّلام در تالار شیخ صدوق (ره) برگزار شد.

در این مراسم که با حضور آیت الله محمدی ری شهری تولیت آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم علیه السّلام، زهرا سعیدی نماینده مجلس شورای اسلامی، جمالی پور فرماندار شهرستان ری، حجت الاسلام شاهچراغی امام جمعه شهری، حجت الاسلام مسلمی معاون اجتماعی شهرداری منطقه۲۰ و جمعی دیگر از مسئولین شهرستان و مدیران و اساتید قرآنی همراه بود، از ۱۹ نفر حافظانی که در سال جاری موفق به حفظ کل شده‌اند با اهداء جوایز نفیس و تقدیرنامه تجلیل شد.

معتز آقایی رئیس اداره آموزش مرکز آموزش قرآن کریم حرم حضرت عبدالعظیم(ع) در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار آفتاب ری، گفت: مرکز آموزش قرآن کریم از سال ۶۹ فعالیت خود را در زمینه برگزاری محافل و کلاس های آموزش قرآن آغاز کرده و از سال ۷۹ رسما کلاس های حفظ قرآن کریم را برگزار کرده است.

وی با بیان اینکه این آیین یازدهمین دوره تجلیل از حافظان قرآن کریم است اظهار داشت: مرکز آموزش قرآن کریم از سال ۸۶ به طور رسمی مسابقات حفظ قرآن را شروع کرده است و امروز ۲۳۴ نفر حافظ کل قرآن در این مجموعه وجود دارد.

وی ادامه داد: امروز ۱۹ نفر از حافظانی که در سال جاری موفق به حفظ کل شده‌اند با اهداء جوایز نفیس و تقدیرنامه تجلیل می شوند تا انگیزه ای برای سایر جوانان باشند که در عرصه قرآنی وارد شوند.

آقایی با بیان اینکه این حفاظ در سال تحفیظی گذشته با حضور در دوره‌های آموزشی این مرکز موفق به حفظ کل قرآن شده‌اند افزود: ویژگی منحصر به فرد این دوره از مسابقات وجود خانواده های حافظ قرآنی است به این صورت که امسال ۲ خواهر، یک مادر به همراه یک دختر و یک پسر و ۲ برادر، حافظ کل قرآن در مسابقات حضور دارند.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.