منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۴/۲۵                                 ساعت:  ۷:۲۸ ب.ظ      
معاون وزیر ورزش و جوانان:

جوانمردی مهمترین اصل ورزش است

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: مهمترین نکته در برد و پیروزی مسابقات ورزشی حفظ ارزش‌ها و رعایت اصل جوانمردی است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، عبدالحمید احمدی معاون وزیر ورزش و جوانان در همایش بزرگی که به مناسبت روز بسیج ورزش و فرهنگ پهلوانی در مجتمع ورزشی قمر بنی هاشم شهرری برگزار شد، گفت: همه ما باید پهلوانی را در زندگی سرمشق خود قرار بدهیم.

وی افزود: آنچه در همه شئونات زندگی مهم است، موضوع فرهنگ و منش پهلوانی است و باید بدانیم که مرام و سبک پهلوانی محدود به ورزش نیست و باید در تمام امور زندگی رعایت شود.

معاون وزیر ورزش با بیان اینکه ذات ورزش رقابت منصفانه و جوانمردانه را می طلبد، گفت: نفس ورزش هرگونه تقلب، تبانی و سوء استفاده برای پیروزی را نفی می کند. با اشاره به اینکه برد و پیروزی در ورزش یک اصل است، تاکید کرد: اگر این پیروزی جوانمردانه باشد ارزش و قیمت دارد. چه بسیار پیروزی هایی که اتفاق افتاده ولی بعدا تقلب و دوپینگ بودنش معلوم شده و این فرد مورد نکوهش قرار گرفته و طرد شده است.

وی اضافه کرد: مهمترین نکته در برد و پیروزی مسابقات ورزشی حفظ ارزش‌ها و رعایت اصل جوانمردی است.

احمدی تصریح کرد: به لطف خداوند بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پهلوانی به وفور در جامعه دیده می شود و ما در بین پهلوانان زیادی حضور یافتیم که با مردانگی و جوانمردی ایفای نقش کرده اند.

وی ادامه داد: این افراد مردانگی را نه در حرف، بلکه در عمل و با حضور در آزمونهای بسیار دشوار و با ایثار و گذشت خود در کمال گمنامی معنا کردند.

معاون وزیر ورزش با اشاره به شهدای ورزشکاری که در راه دفاع از وطن جان خود را فدا کردند، اظهار داشت: بسیاری از ورزشکاران پهلوان با خوی جوانمردی خود در زمان جنگ، میدان ورزش را ترک کردند و با حضور در جبهه های جنگ، از میهن‌مان دفاع کردند.

احمدی با بیان اینکه ۵هزار شهید ورزشکار نشان‌دهنده بالندگی ماست، ادامه داد: امروز نیز بسیاری از جوانمردان جامعه ورزشی به تاسی از دوران دفاع مقدس، برای دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام عرصه ورزش را ترک کرده و در میدان دیگری قدم گذاشته اند که در این مسیر نیز تعدادی از ورزشکاران به مقام شهادت نائل شده اند.

وی اصل، مرام و منش و ماندگاری ورزش را پهلوانی دانست و افزود: جامعه ورزشی باید جامعه اخلاقی باشد چنانکه بانوان ورزشکار ما نیز ارزش عفاف و حجاب را تبلیغ می کنند.

معاون وزیر ورزش با بیان اینکه حفظ ارزشهای دینی در ورزش قهرمانی ما اهمیت دارد، گفت: مقام معظم رهبری در تمام پیامهایی که به قهرمانان و جامعه ورزشی داشته اند، بر موضوع ارزشها تاکید کرده اند.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.