منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۷/۱۲                                 ساعت:  ۱:۱۴ ب.ظ      
رئیس دادگاه انتظامی قضات:

جدایی اقلیم کردستان عراق توطئه آمریکا برای ایجاد آشوب در منطقه است/ اوضاع کشور با عمل به وظایف، بهتر می‌شود

رئیس دادگاه عالی انتظامی قضات گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی مطمئن شده‌اند که داعش درحال نابودی است و لذا توطئه جدید جدایی اقلیم کردستان را راه اندازی کرده‌اند تا در منطقه آشوب و بلوا ایجاد کنند و بین مسلمانان اختلاف بیندازند.

چاپ خبر
حجت الاسلام والمسلمین حسین‌علی نیری رئیس دادگاه عالی انتظامی قضات و معاون قضایی دیوان عالی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ری، اظهار داشت: همه مردم و مسئولان باید به وظایف خود و دستورات اسلام عمل کنند.

وی با تاکید بر اقامه عدل و مبارزه با ظلم افزود: اگر بتوانیم وظایف خود را به درستی انجام بدهیم اوضاع کشور و جهان خیلی بهتر از این خواهد بود.

معاون دیوان عالی کشور بیان کرد: باید با ظلم و ستم و کسانی که در مقابل اسلام ایستاده اند و می‌خواهند مسلمانان را از بین ببرند، مبارزه کنیم تا عدل و داد در جهان حکم‌فرما باشد.

نیری با بیان اینکه عمل به وظایف در هر شرایطی متفاوت است، تصریح کرد: برخی اوقات وظیفه ما صلح است و در شرایط دیگر ممکن است وظیفه ما جنگ باشد. گاهی ممکن است وظیفه ما امربه معروف ، صنعت، کشاورزی، تحصیل و یا … باشد که باید با اقتضای شرایط عمل کنیم.

*همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق بی‌اساس و غیرقانونی است

وی همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق را بیهوده و بی اساس دانست و گفت: جدایی کردستان عراق غیرقانونی و مزخرف و مخالف با قانون اساسی این کشور است.

رئیس دادگاه انتظامی قضات ادامه داد: اینکه در هر کشوری عده ای جمع شوند و رفراندوم برگزار کنند، برخلاف مقررات و قانون است و در هیچ کجای دنیا چنین اقدامی صحیح نیست.

نیری گفت: همانگونه که شهرها توسط فرمانداری اداره می شود، هر کشوری نیز تحت یک قانون واحد قرار دارد و نمی شود بر خلاف حکومت و قانون اساسی، یک گروه به‌صورت مستقل عمل کنند.

وی با اشاره به توطئه‌های آمریکا و اسرائیل ابراز کرد: پشتیبان اصلی این فتنه رژیم غاصب صهیونیستی و استکبار است که می‌خواهند مسلمانان همدیگر را بکشند و از این شرایط به نفع خود استفاده ببرند.

مشاور عالی رییس قوه قضاییه ادامه داد: کشورهای مستکبر مطمئن شده‌اند که داعش درحال نابودی است و لذا توطئه جدید جدایی اقلیم کردستان را راه اندازی کرده‌اند تا در منطقه آشوب و بلوا ایجاد کنند.

نیری با اشاره به جنایتهای داعش، طالبان و القاعده بیان کرد: فتنه جدید نیز ادامه راه این تروریست ها است و هیچ تاثیر مثبتی برای کشورهای منطقه و کردها ندارد و تنها زمینه را برای سوء استفاده دشمنان فراهم می کند.

وی با بیان اینکه دشمنان دین و بشریت همواره انسان را به سمت بدی ها سوق می دهند، گفت: همه باید احساس مسئولیت داشته باشند و با امربه معروف و نهی از منکر جلوی این فساد را بگیرند.

معاون دیوان عالی کشور افزود: موضوع امربه معروف و نهی از منکر مسئله عمومی و واجب کفایی است یعنی اگر کسی انجام بدهد از بقیه ساقط می شود.

نیری بیان کرد: امربه معروف و نهی از منکر از ارکان تعالیم اسلام بوده و وظیفه ای است که بر دوش همه است.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.