منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۸/۰۶                                 ساعت:  ۸:۲۲ ق.ظ      

جاماندگان حسینی در برنامه ششم توسعه دیده شده است

عضو مجمع نمایندگان استان تهران گفت: در سطح مجلس، این مراسم در برنامه ششم دیده شده و در حد جایگاه خود برای توسعه شهرستان ری جهت پذیرش زائران دیده شده است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حدود چهار سالی است که مراسی با عنوان جاماندگان حسینی هر ساله در استان تهران برگزار می‌شود. در این مراسم مشتاقان از میدان امام حسین علیه‌السلام و همچنین نقاط مختلف تهران به سمت حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام حرکت می‌کنند.

شاید به جرات بتوان گفت که این مراسم جزو بزرگترین مراسمات مذهبی در ایران می‌باشد. در این پیاده رویی جاماندگانی که به هر دلیلی نتوانستند زیارت حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام بروند به صورت نمادین با پای پیاده به زیارت حرم حضرت عبدالظعم علیه‌السلام می‌روند.

قابل توجه است که در این پیاده‌رویی مردم مانند کربلا موکب‌های مختلفی را بر پا می‌کنند تا از جاماندگان حسینی استقبال کنند و هر کس به اندازه توان خود حتی به اندازه واکس زدن کفش این زائران فعالیت انجام می‌دهد.

 

*مراسم جاماندگان حسینی آثار فرهنگی زیاده داشته است

محسن علیجانی، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی راهپیمایی عظیم جاماندگان اربعین حسینی را دارای ابعاد فراوان فرهنگی در سطح جهان عنوان کرد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در گفت‌وگو با آفاب ری، در مورد مراسم جاماندگان حسینی گفت: این پیاده رویی که هر ساله از میدان امام حسین علیه‌السلام به سمت حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام با عنوان جاماندگان حسینی صورت می‌گیرد ملزم است که هر ساله باشکوه‌تر از قبل انجام می‌گیرد.

علیجانی اظهار کرد: شهرداری، اعضای شورای شهر و دستگاه‌های اجرایی برای هر چه بهتر شدن این مراسم تلاش می‌کنند و در خدمت مردم هستند.

وی این مراسم را مصداق مراسم پیاده رویی اربعین برای عاشاقان حسینی دانست و افزود:  چون در روایات آمده است که  زیارت حرم حضرت عبدالعظیم علیه‌السلام مانند زیارت امام حسین علیه‌السلام است، جاماندگان این حرم را زیارت می‌کنند و شاهد آثار فرهنگی زیادی در استان تهران هستیم و هر سال اهمیت آن بیشتر  مشخص می‌شود.

این نماینده مردم تهران اضافه کرد: در سطح مجلس، این مراسم در برنامه ششم دیده شده و در حد جایگاه خود برای توسعه شهرستان ری جهت پذیرش زائران دیده شده است.

در روایت آمده است برخی شیعیان نزد امام هادی علیه‌السلام رفته و گفتند ما از زیارت کربلا آمدیم و حضرت در جواب فرمود که شما در ری زیارت عبدالعظیم را بکنید مثل این است که امام حسین علیه‌السلام را زیارت کرده اید.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.