منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۳/۲۶                                 ساعت:  ۴:۱۵ ب.ظ      
فرمانده سپاه ری حادثه حرم حضرت عبدالعظیم (ع) را تشریح کرد:

تیراندازی نیروهای امنیتی شایعه است/ هیچ صدمه ای به آستان، زائران و نیروهای امنیتی وارد نشده/مراسم در امنیت و سلامت برگزار شد

فرمانده سپاه ری گفت: در حادثه شب بیست و یکم در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) هیچکدام از نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی کار خودسرانه ای انجام ندادند و هیچگونه تیراندازی صورت نگرفته است؛ برخی شبکه های مجازی در این خصوص شایعه پراکنی کرده اند که این مطلب صحت ندارد.

چاپ خبر
سرهنگ علی طلوعی در خصوص حادثه پیش آمده در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) به خبرنگار آفتاب ری، گفت: همزمان با شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان طبق سنوات گذشته قبله تهران و آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام و امامزادگان واجب التعظیم مجاورش میزبان ده‌ها هزار عاشق آل‌الله بود.

وی افزود: حدود ساعت ۱:۴۵ حادثه ای در خیابان حرم رخ داد که دقایقیمراسم شب قدر در این آستان را مختل کرد.

فرمانده سپاه حضرت عبدالعظیم (ع) ری بیان کرد: تعدادی از جوانان در ابتدای خیابان حضرتی بالاتر از مسجد خاتم با صدای بلند در حال صحبت کردن بودند و می گفتند که بمب گذاری شده که در پی آن نظم در آن قسمت به هم خورد و شایعاتی مبنی بر بمب گذاری به سرعت گسترش پیدا کرد و همین موضوع در خیابان حضرتی باعث حرکت مردم بسمت بازار قدیم و میدان کوچک و درب شماره ۹ شد و همین طور به صحن مصلی و داخل مصلی کشیده شد که مردم دچار اضطراب و نگرانی شده و سعی می کردند که فرار کنند.

طلوعی ادامه داد: نیروهای انتظامی، امنیتی، اطلاعاتی و بسیجی با حفظ خونسردی کامل مردم را به آرامش دعوت کردند و با اعلام شایعه بودن حادثه، خیلی سریع امنیت و آرامش برقرار شد و مراسم تا حدود ساعت ۲:۲۰ ادامه داشت که پس از پایان مراسم مردم به به منازل خود برگشتند و عده ایبرای صرف سحری و نماز صبح در صحن ها باقی ماندند.

وی تاکید کرد: هیچکدام از نیروهای اطلاعاتی و عملیاتی کار خودسرانه ای انجام ندادند و هیچگونه تیراندازی صورت نگرفته است؛ برخی شبکه های مجازی در این خصوص شایعه پراکنی کرده اند که این مطلب صحت ندارد.

فرمانده سپاه حضرت عبدالعظیم (ع) ری با بیان اینکه هیچ کسی در این سانحه  زخمی و مجروح نشده است، تصریح کرد: برای هیچ کدام از زائران و عوامل امنیتی حادثه و مصدومیتی رخ نداد و مراسم با صحت و سلامت به اتمام رسید.

طلوعی با بیان اینکه مسئولان ارشد شهرستان ری در شب های قدر در آستان مقدس حضور دارند، گفت: با توجه به حضور فرماندار ویژه شهرستان ری و تمام اعضای تامین شهرستان در مراسم شب بیست و یکم که از ساعت ۲۰ تا پایان کامل مراسم در اتاق مدیریت حضور داشتند، تدابیر لازم جهت برقراری و حفظ امنیت اتخاذ شد و لحظاتی پس از حادثه، آرامش برقرار شد.

وی تاکید کرد: با وجود انبوه جمعیت که در مصلی، صحن ها و اطراف آستان حضور داشتند، هیچ صدمه ای به آستان و درب های ورودی وارد نشد و هیچ فردی حتی کوچکترین خراشی برنداشت.

فرمانده سپاه حضرت عبدالعظیم (ع) ری گفت: افرادی که با شایعه پراکنی و برهم زدن نظم، اخلال در مراسم ایجاد کردند، توسط نیروهای انتظامی دستگیر شدند.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.