منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۷/۱۶                                 ساعت:  ۹:۱۰ ق.ظ      

تهران هزینه پایتخت بودن را پرداخت می‌کند ولی از مزایای آن محروم است

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: شهر تهران در واقع به عنوان پایتخت، سه قوه حکومتی را در خود جای داده ولی از امتیازات آن دور است. وقتی می‌خواهند ارزش افزوده اختصاص بدهند، برای شهر تهران را کاهش می‌دهند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، زهرا نژادبهرام در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز در ارتباط با تغییرات مدیریتی اخیر در استانداری تهران و روی کار آمدن مقیمی به عنوان استاندار تهران اظهار داشت: امیدوارم این تغییراتی که صورت گرفته است فرصت مناسبی را برای شهر تهران فراهم کند.

وی هاشمی، استاندار سابق و مقیمی، استاندار جدید را آشنا به مسائل مختلف شهر تهران دانست و عنوان کرد: حضور آقای هاشمی به عنوان قائم مقام وزارت کشور برای شهر تهران و هم‌چنین حضور آقای مقیمی در استانداری تهران یک فرصت عالی برای استان است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش از ستاد به صف آمدن مقیمی را ارزشمند و کارساز دانست و گفت: وقتی ما در ستاد قرار می‌گیریم، مشکلات صف و وقتی در صف هستیم مسائل ستاد را می‌بینیم. این رفت و برگشت برای استان تهران و به ویژه شهر تهران یک فرصت است.

نژادبهرام در ادامه افزود: فرصتی که با یک حرکت مشترک بین دولت، شورا و شهرداری قابلیت این را دارد تا بتواند به یک روند مثبت برای دریافت خدمات متناسب، مدیریت متناسب و جایگزین کردن رویکردهای با مردم، برای مردم و با نظارت مردم تبدیل شود.

وی در تشریح انتظاراتش از استاندار جدید مطرح کرد: جدی‌ترین مسئله ما بحث درآمدها و کارکردی که آقای مقیمی در بخش بازگشت بخشی از درآمدهای شهر تهران به مجموعه‌های مدیریت شهری دارد، است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش بیان داشت: ما الان داریم هزینه پایتخت بودن، سیاسی بودن، بین‌المللی بودن، قطب اقتصادی بودن و ملی بودن را پرداخت می‌کنیم اما از درآمدهای آن محروم هستیم.

نژادبهرام به ذکر یک مثال پرداخت و یادآور شد: این مسئله چیزی شبیه این است که ما به اهالی بافت تاریخی بگوییم که شما حق ندارید بیش از دو طبقه بسازید و باید میراث کشور را حفظ کنید،‌ اما از طرفی هم نباید از مزایای آن بهره‌مند شوید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شهر تهران در واقع به عنوان پایتخت، سه قوه حکومتی قضائیه، مجریه و مقننه را در خود جای داده ولی از امتیازات آن دور است. وقتی می‌خواهند ارزش افزوده اختصاص بدهند، برای شهر تهران را کاهش می‌دهند. ما از آقای مقیمی درخواست می‌کنیم که به این موارد رسیدگی کنند.

انتهای متن/*

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.