منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۲/۱۷                                 ساعت:  ۵:۴۶ ب.ظ      

تلگرام بالاخره باز می‌شود!

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: من در مجلس گفتم؛ رئیس جمهور در مجلس توضیح بدهد که تلگرام باید مسدود باشد یا نه. قوه قضائیه در این خصوص تصمیم گرفته و تصمیمش نیز عقلانی بوده است البته بگویم که تلگرام بالاخره باز می‌شود و زیاد نگران نباشید اما بعضی تصمیماتی که می‌گیریم برای مردم سوال پیش می‌آید.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،مصطفی کواکبیان در مراسم تجلیل از معلمان آموزش و پرورش ناحیه۱ شهرری که در کانون سمیه برگزار شد، اظهار داشت: همه ما مدیون همت والا و تولید اندیشه و فکری هستیم که شما معلمان و پیشکسوتان گرامی در این زمینه فداکارانه  زحمت می کشید.

وی با بیان اینکه در قرآن کریم خداوند از سه گروه یاد می کند که نسبت به دیگران امتیاز دارند، افزود: همه انسانها برابر، آفریده شده‌اند و هیچ کس برتر از دیگری نیست اما خداوند تاکید می کند سه گروه بالاتر هستند؛ گروه اول معلمین، علما، دانشمندان و کسانی که در حال علم آموزی هستند، گروه دوم اهل تقوا و گروه سوم مجاهدین فی سبیل‌الله هستند و معلمین همه این صفات را دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: معلمان علاوه بر فعالیت در عرصه علمی، همراه با مشکلات و سختی های معیشتی کار می‌کنند که این هم نوعی مجاهدت است و قطعا با توشه تقوا می توانند جامعه را به سرمنزل مقصود برسانند.

وی تصریح کرد: هرچه علم بیشتر باشد، عقل نیز بیشتر می‌شود یعنی شما با علم آموزی به دانش آموزان آنها را عاقل تر تربیت می‌کنید و در عین اینکه عالم می‌شوند، در نتیجه تلاش‌های شما عقلشان نیز زیاد می شود.

کواکبیان با بیان اینکه عقل پیامبر درونی انسانها است، اضافه کرد: شما معلمان با تعلیم و تربیت، عقل را پرورش می‌دهید و در کنار آموزش، عقل دانش آموزان را تکامل می‌بخشید که عظمت کار شما را نشان می دهد.

وی در ادامه بیان کرد: در جامعه بشری باید همه به تفکر و تعقل بپردازند و سیر در آفاق و انفاس با عقلانیت کامل می‌شود اما گاهی در تصمیمات ما تعقل کم می‌شود و در پی آن مشکلاتی برای جامعه ایجاد می‌کنیم به عنوان مثال در عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی برخی می‌گویند رئیس جمهور فرانسه با ترامپ دیدار کرده است پس چرا بازهم رئیس جمهور کشورمان با مکرون تماس می‌گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: این نوع اظهارات عقلانی نیست زیرا در یک زمان که نمی شود در چند جبهه دشمن مبارزه کرد لذا ما باید سعی کنیم تا جایی که می توانیم نگذاریم اتحادیه اروپا به سمت ترامپ متمایل شود.

*آمریکا می خواهد به اقتصاد ما ضربه بزند

وی در مورد تصمیم ترامپ در ارتباط با ماندن یا خروج آمریکا از برجام در تاریخ ۲۲ اردیبهشت گفت: مدتی است که می‌گویند ۲۲اردیبهشت تصمیم می‌گیریم، خب تصمیمتان را بگیرید. ما مشکل داشتیم و شاید باز هم مشکلات بیشتری داشته باشیم اما هرگز زیر بار زور نمی‌رویم. شما می‌خواهید امتیازات بیشتری بگیرید و دنبال بهانه هستید.

کواکبیان بیان کرد: با تلف کردن زمان می‌خواهند به اقتصاد ما ضربه وارد کنند. در بازار و کسب و کار نیز منتظرند که ببینند ۲۲اردیبهشت چه می‌شود. برای کنترل بازار ارز و سکه و دلار حتما باید مسئولین فکری بکنند اما یک بعد این مسئله بعد روانی است. از سه ماه پیش گفتند ۲۲ اردیبهشت تصمیم می‌گیریم و ممکن است در روز ۲۲اردیبهشت هم بگویند که سه ماه دیگر صبر می‌کنیم لذا ما باید عاقل باشیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: من مایل نیستم از برجام بیرون بیاییم اما اگر قرار است از برجام فقط پوسته اش بماند ما نمی‌خواهیم. یا باید همه برجام باشد و یا هیچ چیز.

وی ادامه داد: عده‌ای می‌گویند ما از اول هم می گفتیم به دنبال برجام نروید. البته بحث این است که چه کسی پیش بینی می‌کرد که در آمریکا رئیس جمهوری روی کار بیاید که حتی اطرافیان خودش هم تاییدش نمی‌کنند. طبق روالی که اوباما می‌رفت ما بهترین تصمیمات را برای برجام داشتیم و دستاوردهایی داشتیم که فصل هفتم منشور سازمان ملل رسما ما را متهم به بسیاری از مسائل کرده بودند و می‌گفتند قطعنامه را قبول نمی‌کنیم.

*تلگرام باز می شود!

کواکبیان با تاکید بر اینکه در عرصه دیپلماسی باید عقلانیت داشته باشیم و تصمیمات عقلانی بگیریم، گفت: من در مجلس گفتم؛ رئیس جمهور در مجلس توضیح بدهد که تلگرام باید مسدود باشد یا نه. قوه قضائیه در این خصوص تصمیم گرفته و تصمیمش نیز عقلانی بوده است البته بگویم که تلگرام بالاخره باز می‌شود و زیاد نگران نباشید اما بعضی تصمیماتی که می‌گیریم برای مردم سوال پیش می‌آید.

وی با بیان اینکه باید به این تصمیمات توجه کنیم، گفت: اینکه انحصاری در پیام رسان خارجی باشد بسیار چیز بدی است و اینکه آقای پاول دوروف هر تصمیمی برای ما بگیرد ما از این راضی نیستیم اما اگر مسائل دی ماه پیش نمی‌آمد بازهم یادمان می‌افتاد تلگرام را فیلتر کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس درخصوص پیام رسان های داخلی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند سرکشی در پیامهای خصوصی مردم شرعا حرام است. ما باید مردمی داشته باشیم که خودشان با رغبت به سمت پیام رسان های داخلی بروند به شرط اینکه این هم انحصاری نباشد.

وی یادآور شد: در زمان گذشته همین بلندگو را هم برخی علما حرام می‌دانستند و حتی خانواده های متدین تلویزیون هم نگاه نمی‌کردند. دستگاه ویدئو و دیش های ماهواره نیز زمانی ممنوع بود. تلگرام هم همین است. با پیشرفت تکنولوژی و دانش فنی باید عقل ها کامل شود.

کواکبیان در ادامه بیان کرد: خوش به حال شما معلمان که در سنگر علم هستند ما نیز در مجلس تمام توانمان این است که مشکلات شما را کم بکنبم. برای مطالبات شاغلین و بازنشسته ها در بحث همسان سازی حقوق ها و بحث حق التدریس ها کسانی که بیش از هفت سال سابقه دارند آزمون بدهند و مشغول شوند و پاداش ها را نیز از آقای ابطحی پیگیری می کنم.

وی با اشاره به مطلبی مبنی بر اینکه عده ای می گویند معلمی شغل انبیا است اما حقوقش کمتر از کارگران اتباع افغانی است، خاطرنشان کرد: قرار نیست با میزان حقوق شخصیت افراد را تعیین کنیم. خوش به حال شما معلمان که در سنگر علم هستند ما نیز در مجلس تمام توانمان این است که مشکلات شما را کم بکنیم و از طریق کمیسیون آموزش پیگیر مطالبات شاغلین و بازنشسته ها در بحث همسان سازی حقوق ها و بحث حق التدریس ها هستیم و پاداش ها را نیز از آقای ابطحی پیگیری می کنم.

منبع : تهران نیوز

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.