منتشر شده در :  ۱۳۹۵/۱۰/۰۸                                 ساعت:  ۹:۵۸ ب.ظ      
فرماندار شهرستان ری:

تشریح ظرفیت‌های ری برای جذب سرمایه‌گذارن خارجی در صنایع کشاورزی و گلخانه‌ای/احداث بزرگترین شهرک پوشاک روبروی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)/شهرک هایتک در ۴۰۰ هکتار زمین احداث می‌شود

فرماندار شهرستان ری با بیان اینکه تفرقه و اختلاف در کشور مانعی برای جذب سرمایه گذاری خارجی است، گفت: برای گسترش و توسعه اقتصاد کشور، وحدت و انسجام ملی باید افزایش پیدا کند.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، نشست مشترک مسؤولان و نخبگان اقتصادی شهرستان ری با محوریت اقتصاد مقاومتی با حضور کارشناسان و مدیران اقتصادی شهرستانی، استانی و کشوری در تالار خدمت فرمانداری شهرستان ری برگزار شد.

 

هدایت‌الله جمالی‌پور، معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری طی سخنانی در این نشست اظهار داشت: تفرقه و اختلاف در کشور مانعی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی است، بنابراین برای گسترش و توسعه اقتصاد وحدت و انسجام ملی باید افزایش پیدا کند و آحاد مردم دید مشترکی پبدا کنند.

 

بحران و درگیری فرصت سرمایه‌گذاری را می‌گیرد/تنش دولت را از هدف اصلی باز می‌دارد/سرمایه انسانی مهمترین عامل در توسعه اقتصاد است

وی گفت: بحران و درگیری فرصت سرمایه‌گذاری را می‌گیرد و نباید هر روز به بهانه‌ای تفرقه در کشور ایجاد شود چرا که این تنش‌ها دولت را درگیر کرده و از هدف اصلی باز می‌دارد.

معاون استاندار تهران با تأکید بر این‌که سرمایه انسانی مهمترین عامل در توسعه اقتصاد است، گفت: با سرمایه انسانی می‌توان به قدرت برتر دست یافت همان‌گونه که کشورهایی مثل ژاپن با تکیه بر نیروی انسانی به پیشرفت اقتصادی رسیده‌اند. 

 

تاکید بر سابقه تاریخی ری/پیشتازی ری در زمینه‌های اقتصادی، کشاورزی، مذهبی، صنعتی و … از بسیاری استان‌های دیگر کشور

وی با اشاره به سابقه تاریخی ری تصریح کرد: این شهرستان در زمینه‌های اقتصادی، کشاورزی، مذهبی، صنعتی و … از بسیاری از استانهای کشور پیشتاز است و همواره در طول تاریخ مورد توجه حاکمیت های مختلف قرار داشته است که نشان از اهمیت و ارزش این شهرستان است.

جمالی‌پور ادامه داد: شهرستان ری با قابلیت‌هایی که دارد بستر مناسبی برای جذب سرمایه‌گذارن خارجی در صنایع کشاورزی و گلخانه‌ای است.

 

افزایش ۱۰۰۰ واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی شمس‌آباد/احداث شهرک هایتک در ۴۰۰ هکتار زمین

وی با بیان این‌که ۲ هزار واحد در شهرک صنعتی شمس‌آباد فعال است، تصریح کرد: به‌زودی این واحدها به بیش از ۳ هزار واحد افزایش پیدا می‌کند.

فرماندار  ویژه شهرستان ری از احداث شهرک هایتک در ۴۰۰ هکتار زمین خبر داد و افزود: بزرگترین شهرک پوشاک روبروی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) احداث می‌شود.

 

بزرگترین شهرک حمل و نقل کشور مابین حسن‌آباد و کهریزک در دست ساخت است

جمالی‌پور گفت: بزرگترین شهرک حمل و نقل کشور مابین حسن‌آباد و کهریزک در دست ساخت است که به این ترتیب تمام باربری‌های تهران ساماندهی می‌شوند.

معاون استاندار تهران در پایان تصریح کرد: اتوبان‌های قم و امام رضا (ع) و فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) ظرفیت‌های بزرگی در شهرستان ری هستند که با جذب سرمایه‌گذاران می‌توانیم از این قابلیت‌ها استفاده بهینه به نفع اقتصاد شهرستان داشته باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.