منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۶/۱۰                                 ساعت:  ۱۰:۱۵ ب.ظ      
رئیس سازمان صداوسیما:

تسلط نظام سلطه بر فضای مجازی، آن‌‌را قتل‌گاه جوانان کرده است/ قرآن سد بزرگ آهنین در برابر مطامع جهان‌خواران و تهاجم فرهنگی دشمنان است

رئیس سازمان صداوسیما گفت: نظام سلطه با تسلط بر زیرساخت های فضای مجازی و ارائه مطالب مضر در آن، شیکه های اجتماعی را به قتل‌گاه جوانان ما تبدیل کرده است که فقط با مقاومت و توسل به قرآن می توانیم در این جنگ رسانه ای پیروز شویم.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، عبدالعلی علی‌عسکری رئیس سازمان صدا و سیما در برنامه اختتامیه طرح ملی قرآنی بشارت ۱۴۵۱ که در مرقد مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت:  خدا را شاکریم که امروز طرح قرآنی «بشارت ۱۴۵۱» به ثمر نشسته و من به سهم خود از زحمات مدیران و مسئولان مؤسسات قرآنی و کانون‌های فرهنگی که در سراسر کشور برای این برنامه تلاش کردند، تشکرمی کنم.

وی بیان کرد: امروز با تلاش رسانه ملی، ۱۵ میلیون نفر از طریق رادیو و تلویزیون با این برنامه ارتباط برقرار کرده اند و ۵ میلیون نفر نیز از طریق فضای مجازی با این طرح ارتباط  دارند.

رئیس سازمان صداوسیما با تاکید بر مأنوس شدن با قرآن گفت: باشد قرآن معجزه الهی و پدیده بی‌نظیر جهان برای هدایت انسان در گذشته و حال است و باید با آیات قرآن انس گرفته و به بهترین شکل استفاده کنیم و بهره ببریم.

علی‌عسکری ادامه داد: وقتی از قرآن استفاده می‌کنیم باید با دقت در مفاهیم آن متحول و اصلاح شویم همانگونه که قرآن کریم می فرمایند، اگر این کتاب نورانی بر کوه نازل می شد آن کوه در مقابل عظمت خداوند خاشع می شد و به لرزه در می آمد.

وی با بیان اینکه تمام مفاهیمی که جامعه بشری به آن نیاز دارند، در قرآن موجود است، تصریح کرد: قرآن برای حیات انسان، جامعه و خانواده ضروری است و هر جامعه ای که از قرآن پیروی می کند جامعه سازنده ای خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه قرآن ما را به انچه که پایدارترین هاست هدایت می کند افزود: قرآن این توانایی را دارد که انسان ها را به آن چیزی که در جامعه و خانواده سازنده ترین است هدایت کند و هر جامعه ای که از قرآن پیروی می کند بسیار سازنده جامعه سازنده ای خواهد بود.

رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به سخن نخست‌وزیر اسبق انگلیس که گفته بود؛ تا قرآن میان مسلمانان وجود دارد، آنها از ما برترند و نمی‌توانیم سلطه خود را بر آنها گسترش دهیم، اظهار داشت: قرآن سد بزرگ آهنین در برابر مطامع مستکبران، جهان خواران و مستکبرین است و در شرایط امروز ما فقط قرآن است که می تواند سدی در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان باشد.

علی‌عسکری با اشاره به فعالیت دشمنان علیه نظام اسلامی ابراز کرد: ۲۶۰ شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان و قومیتی علیه فرهنگ دینی و هویت دینی ما گشوده شده و همچنین فضای مجازی نیز به دلیل تسلط دشمن بر زیرساخت‌ها، جبهه دیگری علیه ما است که ضربات مهلکی را به ما وارد می‌کند.

وی اضافه کرد: زمانی مساجد نقش تمدن ساز داشتند و در همه برهه های زمانی نقش مهمی را  ایفا می کردند ولی امروز در دنیای مدرن هستیم و شبکه های ماهواره ای با تلاشی بی وقفه بر علیه کشور ما در فعالیت هستند که با محتواهای مضری که دارد قتل گاه جوانان شده است.

رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص فضای مجازی اذعان داشت: ما در شرایط سخت جنگ رسانه ای و شبیخون فرهنگی از طرف دشمنان قرار گرفته ایم و تنها کسانی  می توانند در برابر استکبار بایستند و در برابر این تهاجم ها مقاومت کنند که اهل قرآن باشند.

علی‌عسکری با بیان اینکه اهالی قرآن و ولایتمداران می توانند در برابر این تهاجمات بایستند و از فرهنگ و اخلاق و دین محافظت کنند، گفت: رسانه ملی قرارگاه جنگ نرم در مقابل دشمنان است و قرآنیان باید در فضای مجازی و رسانه ملی فعالیت کنند تا بتوانیم در این جنگ رسانه ای مقاومت کنیم و پیروز شویم.

وی با یادآوری مقاومت در دوران جنگ تحمیلی گفت: موفقیت در این جنگ فرهنگی نقطه عطف برای ملت ایران و برای کل منطقه و جهان به حساب می آید و با مقاومت می توانیم در این جنگ رسانه ای موفق شویم.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.