منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۶/۲۵                                 ساعت:  ۴:۰۷ ب.ظ      

تربیت ۲۵۰ حافظ کل قرآن در مرکز آموزش قرآن آستان حضرت عبدالعظیم(ع)

معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) از تربیت ۲۵۰ حافظ کل قرآن کریم در مرکز آموزش قرآن کریم این آستان مقدس از ابتدای فعالیت این مرکز تاکنون خبر داد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، مراسم اختتامیه کلاس‌های فصل تابستان مرکز آموزش قرآن آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) عصر روز چهارشنبه، ۲۲ شهریورماه از ساعت ۱۷ در محل مصلای شهر ری (واقع در آستان مقدس) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که با اجرای حمید مجیدی‌مهر، از مجریان قرآنی کشور همراه بود، پس از تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید توسط احمد ابوالقاسمی، قاری بین‌المللی قرآن کریم و مدیر رادیو قرآن، عباس سلیمی، خادم‌القرآن ومعاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) طی سخنانی ضمن تبریک ایام مباهله به تمامی حضار در مراسم اظهار کرد: برگزاری این مراسم قرآنی در آستانه روز مباهله را به فال نیک می‌گیرم. روز مباهله در حقیقت روزی است که مهر تأیید بر فضائل و ارزش‌های مکتب نبوی از سوی خداوند بزرگ نهاده شد. این روز مبارک روز تمایز جبهه حق و باطل و تقابل جبهه نور و ظلمت و روز سرافرازی امت اسلام و روز سربلندی قرآن کریم است.

معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) ادامه داد: به حمدالله در سایه‌سار تلاش قابل تحسین اساتید، مربیان، مدیران و کارشناسان مرکز آموزش قرآن کریم با همت پدران و مادرانی که دغدغه امور تربیتی فرزندان خود را دارند و نیز با حضور پربرکت فرزندان عزیز و دلبند ایشان، این دوره از برنامه‌های قرآنی نیز در حکم یک برگ زرین بر کارنامه فعالیت‌ها و خدمات درخشان مرکز آموزش قرآن آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) ثبت شد و امیدواریم که این توفیقات ادامه داشته باشد.

پیشکسوت قرآنی کشور افزود: استمرار این گونه اقدامات قرآنی متضمن برکات فراوانی است که در آیات و روایات به آن اشاره شده است. انس با قرآن، تعامل با قرآن، قرائت، روخوانی، روان‌خوانی، مفاهیم، حفظ، ترجمه و تفسیر قرآن کریم همه و همه می‌تواند اولین بستر لازم برای این باشد که ما با سبک زندگی قرآنی و با سبک زندگی اسلامی در این جهان پرآشوب آشنا شویم.

سلیمی در ادامه تصریح کرد: از اولین برکات انس با قرآن کریم عبارت است از راهنمایی به سوی صحیح‌ترین راه زندگی توأم با خوشبختی «إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ یَهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ وَیُبَشِّرُ الْمُؤْمِنِینَ»، از برکات دیگری که انس با قرآن کریم و شرکت در جلسات آموزشی دارد، حیات بخشیدن به جامعه است. جامعه‌ای که با مفاد و مفاهیم قرآن کریم آشنا باشد، یک جامعه زنده و پویا است و افسردگی و پژمردگی و مرگ در آن جامعه راه ندارد. به برکت انس با قرآن است که ملت سرافراز ایران اسلامی ملتی زنده و پویا و باصلابت و پابرجا هستند.

معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) اظهار کرد: برکت دیگری که انس با قرآن کریم به جامعه می‌دهد، عزت و سرافرازی است. ملت ما به برکت انس با قرآن و پیاده کردن ارزش‌های قرآنی امروز در برابر هیچ ابرقدرتی گردن خم نمی‌کند و حتی فرزندان عزیزی که ترجمان شایسته قرآن هستند و قاریان و حافظان حقیقی قرآن همان رزمندگان و مدافعان حرم هستند، به همه دنیا نشان دادند که عزت و غرور ملی و مذهبی خود را با هیچ چیز دیگری عوض نمی‌کنند.

پیشکسوت قرآنی کشور ادامه داد: به همین خاطر است که پیامبر مکرم اسلام(ص) می‌فرمایند «قرآن ثروتی است که با وجود آن فقری قابل تصور نیست و بدون قرآن هیچ توانگری و ثروتی قابل تصور نیست». آن‌کس که قرآن را دارد، چه ندارد؟ و آن‌کس که قرآن را ندارد، چه دارد؟. به همین خاطر ما این جماعت نورانی قرآنی همه دختران و پسران عزیز و همه مردان و زنان قرآنی را جماعتی متمکن، متمول و ثروتمند می‌دانیم که بالاترین برکات و ثروت الهی را در اختیار دارند. انس با قرآن کریم موجب ایجاد تحول در ابعاد مختلف زندگی می‌شود. روشنی دل‌ها، شفای دل‌ها، جلای دل‌ها و مونس دل‌ها در حقیقت قرآن کریم است.

سلیمی اظهار کرد: اگر پیامبر بزرگوار(ص) می‌فرمایند «قلوب انسان‌ها مانند مس زنگار می‌گیرد» و از محضر مبارک ایشان سؤال می‌شود که «ما جلائها یا رسول‌الله(ص)»، «مایه جلا و درخشندگی این قلب‌ها چیست؟» و ایشان می‌فرمایند «تلاوت قرآن» و اگر قرآن می‌فرماید «وَ نُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَ رَحْمَهٌ لِلْمُؤْمِنِینَ»، یعنی نسخه شفابخش همه دردهای مادی و معنوی، جسمی و روحی، انفرادی و اجتماعی در سایه‌سار پیروی از قرآن کریم است و به برکت این است که بزرگان دین ما قرآن را سفره میهمانی و ضیافه‌الله معرفی کرده‌‎‌اند و به ما توصیه می‌کنند که هر آنچه که می‌توانیم از برکات و نعمات این سفره بهره‌مند شویم. پنجشنبه///تربیت 250 حافظ کل قرآن در مرکز آموزش قرآن آستان حضرت عبدالعظیم(ع)

معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) در ادامه سخنان خود در رابطه با برنامه‌های قرآنی مختلف مرکز آموزش قرآن این آستان مقدس طی تابستان سال جاری، تصریح کرد: به لطف خداوند بزرگ در دوره چندماهه گذشته که سپری شد، حدود ۷۵۰ نفر از قرآن‌آموزان عزیز دختر و پسر در کلاس‌های قرآنی مرکز آموزش قرآن در پای رحل قرآن زانوی ادب و شاگردی و تلمذ بر زمین نهادند. این کلاس‌ها با حضور پربرکت و ارزشمند ۵۵ نفر از اساتید و معلمین عزیز و ارجمند اعم از آقایان و بانوان عزیز قرآنی تشکیل شد و در هفت کلاس رشته‌های حفظ، قرائت و مفاهیم در دستور کار فعالیت‌های درخشان مرکز آموزش این آستان مقدس قرار داشت.

پیشکسوت قرآنی کشور اظهار کرد: علاوه بر این آموزش‌های کلاسیک و در جهت مقابله با شبکه‌های مجازی فاسد و منحرف کننده، برادران و خواهران عزیز در مرکز آموزش قرآن موفق شدند تا یک کانال تلگرامی راه‌اندازی کنند که هم‌اکنون قریب به هزار نفر از فرزندان و عزیزان و حتی پدران و مادران عزیز این قرآن‌آموزان در این کانال عضویت دارند که امیدواریم کمی و کیفی ان‌شاءالله شاهد رشد و گسترش آن باشیم.

وی در ادامه افزود: همچنین، اجرای کارگاه‌های آموزشی مختلف در حین برگزاری این‌گونه کلاس‌ها در دستور مرکز آموزش قرآن است. برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و ورزشی، تشکیل گروه تواشیح و سایر فعالیت‎‌ها همه و همه سبب شد که علاوه بر حضور ۷۵۰ نفر از قرآن‌آموزان در طول یک سال گذشته، ۲۵ نفر از ایشان به درجه حافظ کل قرآن برسند که با این حساب، آمار حفاظ محترم کل قرآن که توسط اساتید و مربیان این مرکز تربیت شده‌اند، بالغ بر ۲۵۰ حافظ کل قرآن می‌شود که در حکم یک لشگر و سپاه الهی است که ان‌شاءالله در هفته وحدت از این جوانان عزیز حافظ قرآن تقدیر و تجلیل خواهد شد.

معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) بیان کرد: بسیار خوشحال هستم که به عرض همگان برسانم که ۱۱ تن از قرآن‌آموزان مرکز آموزش قرآن آستان حضرت عبدالعظیم(ع) در شمار رتبه‌های برتر کنکور سراسری بوده‌اند. برای آستان مقدس، برای خادمان آستان، برای اساتید و مربیان مانند پدران و مادران غیرتمند قرآنی حاضر در جلسه مایه مباهات و سرافرازی است که برخی فرزندان شما حائز رتبه سوم، دوازدهم یا چهل و پنجم در کنکور سراسری شده‌اند. این مطلب به ما نشان می‌دهد که ما علاوه بر ابراز خوشحالی و تبریک به خانواده‌های مربوطه، می‌توانیم به این جمع‌بندی برسیم که در این دنیای پرآشوب می‌توان با تربیت صحیحی که پدران و مادران قرآنی در دستور کار زندگی خود قرار داده‌اند، فرزندان ایشان در عین برخورداری از شادابی و نشاط ورزشی و در عین پیشرفت و گام نهادن در جاده علمی از نظر کلاسیک، با قرآن نیز آشنا شوند و در حقیقت در هر دو بعد مادی و معنوی، دنیوی و اخروی شاهد افتخارات فراوان باشند.

سلیمی افزود: آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) به عنوان یکی از بزرگترین پایگاه‌های نشر معارف قرآن و حدیث به لطف خداوند بزرگ به همه قرآن‌آموزان و پدران و مادران قرآنی ایشان تبریک می‌گوید و این توصیه را دارد که اگر خواهان رشد و خوشبختی و سعادت فرزندان خود هستید و اگر می‌خواهید آنان را در برابر امواج بی‌رحمانه شبیخون فرهنگی مصونیت ببخشید، باید فرزندان خود را به در خانه قرآن و عترت(ع) برده و به خداوند بزرگ بسپارید که فرمود «مَن قَرَاَ القُرآنَ وَ هُوَ شابٌّ مُؤمِنٌ اِختَلَطَ القُرآنُ بِلَحمِهِ وَ دَمِهِ»، هر جوان و نوجوان باایمانی که قرآن بخواند، قرآن با گوشت و خون او عجین و درهم آمیخته می‌شود.

معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) در پایان سخنان خود در این زمینه ضمن تشکر مجدد از یکایک مدیران، اساتید و کارشناسان مرکز آموزش قرآن کریم این آستان مقدس اظهار امیدواری کرد که ان‌شاءالله همه بتوانند در مسیر خدمت به قرآن کریم و نشر معارف قرآن و ولایت گام بردارند. پنجشنبه///تربیت 250 حافظ کل قرآن در مرکز آموزش قرآن آستان حضرت عبدالعظیم(ع)

همچنین، در ادامه برگزاری این مراسم قرآنی و معنوی، با حضور عباس سلیمی، معاون فرهنگی و امور زائران آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)، احمد ابوالقاسمی، قاری بین‌المللی قرآن کریم و مدیر رادیو قرآن، میرزایی، مدیر مرکز آموزش قرآن آستان مقدس، معتزآقایی، رئیس اداره آموزش مرکز آموزش قرآن آستان، برخورداری، رئیس اداره تولیدات قرآنی مرکز آموزش قرآن آستان، حسین خرازی، رئیس اداره نذورات آستان مقدس و خانم یثربی، مسئول آموزش واحد خواهران مرکز آموزش قرآن آستان از تعداد ۱۸۲ نفر از قرآن‌آموزان دختر و پسر مرکز که در کلاس‌های فصل تابستان مرکز حائز رتبه‌های اول، دوم، سوم و نیز رتبه‌های برتر رده سنی خردسالان شدند، همراه با اعطای لوح تقدیر و جوایز تقدیر و تجلیل شد. همچنین، به تمامی ۷۵۰ نفر از قرآن‌آموزان مرکز آموزش قرآن آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) نیز در بدو ورود به محل برگزاری مراسم، هدیه عمومی اعطا ‌شد.

یادآور می‌شود، هفتاد و دومین آئین اﺧﺘﺘﺎﻣﯿﻪ کلاس‌های قرآن ﻣﺮﮐﺰ آﻣﻮزش ﻗﺮآن کریم آﺳﺘﺎن ﻣﻘﺪس ﺣﻀﺮت ﻋﺒﺪاﻟﻌﻈﯿﻢ الحسنی(ع) ویژه تابستان سال جاری عصر ۲۲ شهریورماه با حضور قاریان، اساتید مرکز و اعضای هیئت‌امنای آستان مقدس در محل مصلای ری (واقع در آستان مقدس) برگزار شد. ایکنا

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.