منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۷/۲۸                                 ساعت:  ۱:۱۵ ب.ظ      
امام جمعه موقت شهرری:

ترامپ قصد ایجاد تفرقه بین مردم و سپاه را داشت/مردم و مسئولان ما هیچ اعتمادی به اروپایی‌ها ندارند

امام جمعه موقت شهرری به عدم اعتماد مردم و مسئولان به اروپایی‌ها تاکید کرد و گفت: بیش از ۴ سال برای آمریکایی‌ها این حرف را زدیم، امروز هم می‌گوییم که اروپایی‌ها قابل اعتماد نیستند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت‌الاسلام عبدالعلی ابراهیمی در خطبه‌های سیاسی نماز جمعه شهرستان ری اظهار داشت: امام باقر(ع) شاهد فجایع بنی‌امیه در کربلا بودند. ایشان می‌فرمایند “صبر به دو قسمت یعنی صبر بر بلا و صبر بر محارم و پرهیز از گناهان است”.

وی به معرفی بهترین نوع صبر پرداخت و افزود: صبری که چشم انسان را از نگاه حرام، زبان انسان از گفتار باطل نهی و دست انسان را از تجاوز به دیگران حفظ می‌کند، صبری نیکو است.

امام جمعه موقت شهرری در ادامه عنوان کرد: صبری که به انسان اجازه تعدی و تجاوز به مال دیگران را نمی‌دهد و هم‌چنین صبری که به انسان، قول و گفتار نیکو را یاد می‌دهد و می‌آموزد که سخن ما نباید موجب آزار دیگران شود، از منظر امام پنجم شیعیان، مواردی از صبر نیکو هستند. امیدوارم که خداوند، سعه‌صدر را برای پرهیز از محرمات الهی به ما عطا کند‌.

حجت‌الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از اظهاراتش از حضور ورزشکاران شهرری در نماز جمعه تقدیر کرد و یادآور شد: ورزش باید یک امر همگانی باشد‌. برخوردهای حرفه‌ای و قهرمانی باید سرلوحه کار ورزشکاران ما قرار بگیرد‌. نوجوانان و جوانان ما باید در سنین مختلف به موضوع ورزش توجه کنند‌.

وی هم‌چنین به سالروز رحلت آیت‌الله مهدوی‌کنی هم اشاره‌ای کرد و گفت: ایشان شخصیت کم‌نظیری داشت و در منصب‌های مختلف جمهوری اسلامی خدمتگزار بود. ایشان شخصیت ارزشمندی داشت. خداوند روح ایشان را با موالیانش محشور بگرداند.

امام جمعه موقت شهرری بخش دیگری از سخنرانی‌اش را به تمجید از مرحوم مصطفی خمینی اختصاص داد و یادآور شد: امام بزرگوار درس‌های زیادی به ملت ایران دادند که یکی از آن‌ها ایستادگی و بردباری در برابر مرگ مشکوک و شهادت‌گونه آقامصطفی خمینی بود. همه کسانی که حاج آقا مصطفی را می‌شناختند، بر بلوغ و شخصیت والای ایشان اقرار می‌کردند‌.

حجت‌الاسلام ابراهیمی در ادامه به تشریح تصور اشتباه رژیم از مرگ فرزند امام پرداخت و گفت: رژیم تصور می‌کرد که با مرگ مرحوم آقا مصطفی، امام خمینی(ره) در یک ایستگاه توقف خواهد کرد و از پای خواهد نشست و در نتیجه بر انقلاب مسلط می‌شوند.

وی تاکید کرد: اما مرگ مرحوم حاج آقا مصطفی زمینه‌ای برای نهضت عظیم ملت ایران شد. قیام ۹ دی از همین جا شروع شد و امام فرمودند “مرگ مصطفی از انوار خفیه الهی بود”. تکریم و تجلیل از شخصیت این بزرگوار که در نقاط کشور برگزار می‌شود نیز احترام به امام، روحانیت و مراجع حوزه‌های علمیه است.

امام جمعه موقت شهرری ادامه داد: امام در برابر کاپیتولاسیون ایستادگی کرد. انحلال این قانون در مجلس توسط معمار انقلاب و سپس برخوردی که فدائیان اسلام با مطرح‌کنندگان این قانون در مجلس کردند، جزو پیروزی‌های بزرگی بود که امام طراحی کرد و به پیروزی قطعی نظام اسلامی ختم شد.

حجت‌الاسلام ابراهیمی در ارتباط با حضور چشمگیر مردم ری در راهپیمایی اربعین بیان داشت: بسیاری از مردم ری در راهپیمایی اربعین شرکت خواهند کرد و شایسته است که سازمان‌های مربوطه شهرری اقدامات لازم را تدارک ببینند تا شهروندان اهل ری در کربلا، نجف و حتی در طول مسیر پیاده‌روی از امکانات مناسبی برخوردار باشند.

وی اضافه کرد: زائران امام حسین(ع) شایسته تکریم هستند. امروز مراسم اربعین مانور عظیم ایستادگی در برابر قدرت‌های متجاوز و زیاده‌خواهان است و همه مسئولان نظام جمهوری اسلامی باید دست به دست هم بدهند تا این مانور به خوبی برگزار شود.

امام جمعه موقت شهرری در بخش پایانی اظهاراتش در ارتباط با یاوه‌گویی‌های رئیس جمهور آمریکا ابراز داشت: اگر امروز دنیا و آمریکایی‌ها از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که ارتش رسمی و مجهز کشور است، هراس دارند به دلیل موفقیت‌های اخیر این نهاد مقدس است‌.

حجت‌الاسلام ابراهیمی عنوان کرد: در هیچ جای دنیا هم مرسوم نیست که ارتش رسمی یک کشور را تحریم کنند و آن را در لیست تروریست‌ها قرار بدهند. سپاه از روز اول در داخل و خارج از کشور نقشه‌های آمریکایی‌ها را نقش بر آب کرده است.

وی یادآور شد: وقتی سربازان گمنام امام زمان با همکاری سپاه، عبدالمالک ریگی را با آن وضع خفت‌بار دستگیر می‌کنند، طبیعی است که آمریکایی‌ها بخواهند این‌گونه موضع بگیرند.

امام جمعه موقت شهرری تصریح کرد: سپاه در حمایت از انقلاب اسلامی در عراق، لبنان، سوریه، یمن، فلسطین و هر نقطه‌ای که صدای مظلوم بلند می‌شود، بلافاصله نیروهای جان بر کف را اعزام می‌کند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی به شکست‌های پی‌در‌پی دشمنان جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها همه طرح‌ها را به کار گرفتند تا نیروهای ما را در داخل کشور محاصره کنند اما یک مرتبه چشمشان را باز کردند و دیدند که سپاه پاسداران در مرز اسرائیل و در همسایگی با آن‌ها پایگاه زده و این پایگاه آماده است تا به محض اشاره رهبر معظم انقلاب، تل‌آویو را با خاک یکسان کند.

وی ادامه داد: وقتی که سپاه در یک لحظه همزمان در جبهه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی چه در داخل و چه در خارج از کشور حضور پیدا می‌کند و با پیروزی بیرون می‌آید، طبیعی است که رئیس جمهور آمریکا نسبت به سپاه، انقلاب و رهبر خردمندش موضع‌گیری کند.

امام جمعه شهرری تصور ترامپ مبنی بر ایجاد شکاف بین دولت با سپاه و رهبری را احمقانه خواند و اظهار داشت: ترامپ با کمال ابلهی و بی‌خردی، فکر می‌کند که با جدا کردن ملت ایران از سپاه و رهبری، می‌تواند پیشروی کند اما ملت ایران بعد از این تصمیم ترامپ نشان داد که گوششان بدهکار این حرف‌ها نیست و برای پیشبرد اهداف امام و برافراشتن پرچم شهدای انقلاب، گوش به فرمان رهبر معظمشان هستند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی خطاب به دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید کرد: امروز ملت ایران و رهبری بزرگوار در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها و غربی‌ها ایستاده است‌.

وی بر این اساس یادآور شد: مردم ایران که بیش از ۴ سال در کنار رهبر معظم انقلاب گفتند که آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند، امروز هم می‌گویند که اروپایی‌ها هم قابل اعتماد نیستند و رهبر انقلاب نیز به این موضوع اشاره فرمودند.

امام جمعه موقت شهرری، اروپا را هم‌پیمان آمریکایی‌ها دانست و بیان داشت: اگر قرار باشد بین منافع ایران و منافع آمریکا نظرسنجی بگذاریم، اروپایی‌ها به کدام رای می‌دهند؟ آن‌ها بارها و بارها ثابت کرده‌اند که نظرشان چیست. ما از یک سوراخ، دو بار گزیده نمی‌شویم.

امروز نه مسئولان دولتی و نه مردم ما هیچ اعتمادی به اروپایی‌ها ندارند. این جمله را حجت‌الاسلام ابراهیمی مطرح و تصریح کرد: برای پیگیری مسائل برجام، براساس سیاست‌های نظام و رهبری عمل می‌کنیم.

وی ادامه داد: این سیاست‌ها بود که نقشه شوم و خبیث آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها و حتی انگلیسی‌ها پس از قبول شکست‌های متعدد را نقش بر آب کرد.

امام جمعه موقت شهرری در پایان خاطرنشان کرد: آن‌ها شکست داعش را دیدند اما طرح اقلیم کردستان را مطرح کردند که رهبر معظم انقلاب و نیروهای دولت عراق طی یک حرکت ضربتی و انقلابی قلب اقتصادی عراق را بدون خونریزی و بدون کمترین هزینه در اختیار گرفتند و در نتیجه بارزانی و متحدانش را هم مجبور به تسلیم شدن در برابر دولت عراق کردند.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.