منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۷/۰۶                                 ساعت:  ۵:۵۰ ب.ظ      
امام جمعه شهرستان ری:

ترامپ به دنبال منزوی کردن ایران بود اما آمریکا منزوی شد

حجت الاسلام شاهچراغی: مجمع سازمان ملل و همه دنیا به سخنان و یاوه‌گویی‌های ترامپ خندیدند و نه‌ تنها رسانه‌ها بلکه دوستان و هم‌پیمانانش نیز او را تقبیح کردند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت‌الاسلام والمسلمین علی شاه‌چراغی امام‌جمعه شهرستان ری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به حادثه تروریستی اهواز اظهار داشت: اقدام تروریست‌ها نه ‌تنها حرکت نظامی نبود بلکه حرکتی بزدلانه بود که فرزندی ۴ ساله تا جانباز ویلچری و غیره را به شهادت رساندند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی از این جنایت تروریستی ولو در خاک سعودی یا امارات باشد به ‌آسانی نمی‌گذرد تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی با کسی شوخی ندارد و تشییع‌جنازه‌ای که در اهواز انجام شد نشان داد که اگر در کشور جریاناتی سبب بروز افسردگی و خستگی شوند با خون شهیدی که بر زمین ریخته می‌شود موج حمایتی ایجاد می‌شود.

امام‌جمعه شهرستان ری با اشاره به اعمال فشار از سوی دشمن و بازتاب آن در قرآن افزود: در آخرین آیه سوره شریفه آل‌عمران تأکید شده با اینکه تکالیف الهی سخت است اما بر واجبات صبر کنید اذیت‌ها و فشارهای دشمن گاه نظامی و گاه اقتصادی است اما بر اذیت و آزار دشمن صبر کنید.

شاه‌چراغی با اشاره به سخنان حضرت زینب(ع) و امام سجاد(ع) در حفظ اسلام افزود: در شرایطی که کاروان کربلا از کوفه به شام حرکت می‌کرد یزید دو نقشه شیطانی داشت که قصه کربلا را امری عادی جلوه دهد و انکار کند تا فراموش شود و در کربلا دفن شود و زنان و فرزندان را اسرای خارجی جلوه دهد اما سخنرانی‌ها و افشاگری‌های حضرت زینب(ع) و حضرت سجاد(ع) تمام نقشه‌های آن‌ها را به هم ‌ریخت و زمینه قیام مختار و توابین را شکل داد.

وی با اشاره به حادثه جنایت‌ بار اهواز که به دست گروه فاسد و ملحد اتفاق افتاد اظهار داشت: این جنایتی بود که هم مردم اهواز و هم مردم ایران را داغدار کرد که البته عاملان این جنایت در همان لحظه به سزای اعمالشان رسیدند و به درک واصل شدند.

امام‌جمعه شهرستان ری تصریح کرد: پیامد دیگر این حمله حرکتی بود که سربازان گمنام امام زمان(عج) و مراکز اطلاعاتی ما انجام دادند و عقبه این جریان بعد از یکی دو روز دستگیر شدند این حادثه عقبه‌ای دارد که در داخل نیست و از خارج کشور تقویت می‌شود و همان جنایتکارانی هستند که سوریه را به خاک و خون کشیده و در عراق داعش را به جان مردم انداختند و امروز در یمن این حوادث را می‌آفرینند.

شاهچراغی در ادامه با اشاره به سخنرانی رئیس‌جمهور به سازمان ملل گفت: جلسه در حالی برگزار شد که هم اهل مجلس سازمان ملل در آن جلسه و هم دنیا به سخنان و یاوه‌گویی‌های ترامپ خندیدند و نه‌ تنها رسانه‌ها بلکه دوستان و هم‌پیمانانش نیز او را تقبیح کردند ترامپ به دنبال منزوی کردن جمهوری اسلامی ایران بود اما آمریکا منزوی شد.

وی خاطرنشان کرد: سخنرانی رئیس‌جمهور کشورمان در سازمان ملل مقتدرانه، متین و در شأن نظام جمهوری اسلامی بود که راه و روش هر مسئولی در نظام جمهوری اسلامی و خط ولایت را روشن می‌کند.

روحانی برنده قطعی دوئل دوجانبه با ترامپ در مقابل جامعه جهانی بود.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.