منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۱۱/۱۲                                 ساعت:  ۱۱:۰۹ ق.ظ      
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

ترامپ خرمای فوت برجام را آماده کرده است/بازگشت قانون داماتو حاصل اعتماد اشتباه ظریف به جان کری

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نظام در مذاکرات هسته ای متحمل هزینه های سنگین شد گفت: ترامپ خرمای فوت برجام را آماده کرده و بازگشت قانون داماتو نیز نتیجه اشتباه ظریف به قول شفاهی جان کری بود.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی شامگاه چهارشنبه در یادواره ۶۵ شهید شهرک البرز شاهرود با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب الهی متعلق به اولیای خدا و سرآغاز انقلابی جهانی به پرچمداری امام زمان عجل الله است گفت: حضرت امام خمینی (ره) قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب بعد از رحلت حضرت امام جریان سازی و معارف انقلاب اسلامی را در کشور عمق بخشیده و تبیین کردند تا انقلابی گری به یک فرهنگ عمومی در کشور تبدیل شود.

اولین شاخصه انقلاب اسلامی جریان نظام ولایی و امامت است

وی با بیان اینکه اولین شاخصه انقلاب اسلامی جریان نظام ولایی و امامت است اظهار کرد: اساس اداره جهان بر اصل ولایت و امامت استوار و خداوند نیز به آن مهر تایید زده است و هیچ حاکمی در دنیا مشروعیت دخل و تصرف در اموال و ثروت های این دنیا را ندارد فقط در جمهوری اسلامی است که این نظام در آن مستقر است و هر اقدامی خلاف شرع مقدس اسلام و قانون اساسی را مانع می شود.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی تاسیس نظام ولایت فقیه در عصر غیبت را شاخصه دوم انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: ولایت فقیه از دستاوردهای عظیم امام راحل است که فرمودند “ولایت فقیه همان ولایت رسول خدا و ائمه اطهار است و هر کس مقابل این انقلاب بایستد نابود می شود”.

کریمی قدوسی بیان کرد: سومین شاخصه انقلاب اسلامی مبارزه با مستکبرین به خصوص استکبار جهانی و در رأس آن شیطان بزرگ آمریکا، رژیم غاصب صهیونیستی است، انقلاب اسلامی عظمت مبارزه با استکبار جهانی را در دنیا به وجود آورد و روز به روز این جریان در حال تقویت است و ریشه های آن نیز بر فطرت انسان ها مبتنی است.

فرهنگ استکبار ستیزی از انقلاب اسلامی ایران شروع شد

وی ادامه داد: فرهنگ استکبار ستیزی از انقلاب اسلامی ایران شروع شده و امروز آمریکا را در چند قدمی سقوط و قدس را در آستانه آزادی قرار داده است و حلقه های مقاومت یکی پس از دیگری در کشورهای مختلف تشکیل و تفکر جریان مقاومت با ده ها میلیون رزمنده در خیلی از مناطق به ویژه کشورهای اسلامی گسترش یافته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شاخصه دیگر انقلاب اسلامی را برگرداندن مجد و عظمت از دست رفته مسلمانان عنوان و تصریح کرد: قبل از انقلاب آمریکا و انگلیس بر تمام امور سیاسی، اقتصادی و مدیریتی کشور حاکم بودند تصمیم می گرفتند چه کسانی نمایندگان مجلس و شورای ملی باشد و چه سیاست هایی توسط شاه در کشور به اجرا در آید.

کریمی قدوسی با بیان اینکه استقرار عدالت و ریشه کردن فقر، توزیع عادلانه ثروت و رشد نقاط مختلف کشور از دوره افتاده ترین روستاها تا شهرهای مرکزی از دیگر شاخص های انقلاب اسلامی است گفت: خدمات ارائه شده به نقاط مختلف کشور در طول ۴۰ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در حالی انجام شده است که کشور ما مستقیم یا غیر مستقیم با فتنه و تحریم با دشمن در حال جنگ بود، بخشی از منابع اقتصادی کشور ما را جنگ بلعید، بیش از ۳۰۰ هزار شهید و بالغ بر هزار میلیارد تومان خسارت تحمیل شده به ما در هشت سال جنگ تحمیلی بود.

نگاه دولت ها به مردم و درون کشور باشد

وی اظهار کرد: در طول این سال ها اگر مشکلی در جایی حل نشد و این روزها معیشت، اقتصاد و تولید کشور به نفس نفس افتاده و برای همه جای سوال است باید جمله حضرت امام را که فرمودند “هر کجا پای مدیریت اسلام به میان آمد مشکلات مردم حل شد و آنجا که از اسلام دور شدیم و به آن عمل نشد مشکلات نیز به وجود آمد” مرور کنیم.

این نماینده مجلس افزود: مقام معظم رهبری نیز در طول این سال ها به دولت های مختلف که بر سر کار آمدند فرمودند نگاهتان به درون کشور و مردم باشد به مردم اعتماد کنید و آنها را به میدان آورید و موانع کسب و کار را از سر راه مردم بردارید.

اعتراف ظریف به اشتباه در اعتماد به جان کری

کریمی قدوسی در ادامه صحبت های خود با اشاره به مذاکرات هسته ای انجام گرفته و توافق حاصل از مذاکرات به نام برجام بیان کرد: مقام معظم رهبری در طول مذاکرات قدم به قدم تیم مذاکره کننده را هدایت کردند، خطوط قرمز نظام را تعیین کرده و بارها به تیم مذاکره کنند به دشمن اعتماد نکنید، قابل اعتماد نیستند و دروغ می گویند زیرا ذات استکبار بر دروغ و نیرنگ استوار است.

وی با بیان اینکه تیم مذاکره کننده پشت میز مذاکره نشست و برجام حاصل مذاکرات هسته ای بود یادآور شد: برای برداشتن تحریم ها مذاکره کردیم اما شاهدیم که بعد از برجام هم تحریم ها برگشت، ترامپ خرمای فوت برجام را آماده کرده و آقای ظریف وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی به صراحت اعتراف کرد و گفت اشتباه کردم که به قول شفاهی جان کری اعتماد کردم.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علت بازگشت قانون داماتو اعتماد ظریف به حرف جان کری بود تاکید کرد: اگر در جریان مذاکرات خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری اعلام کرده بودند رعایت می شد توصیه های ایشان مد نظر قرار می گرفت این بهای سنگین را در هسته ای به دشمن پرداخت نمی کردیم و اگر از روز اول به چهارچوب اقتصاد مقاومتی عمل شده بود امروز ۷۰ درصد صنعت کشور تعطیل نمی شد.

مهم ترین راز ماندگاری انقلاب مردمی بودن آن است

کریمی قدوسی با اشاره به ناآرامی اخیر در کشور بیان کرد: در اغتشاشات اخیر فتنه گران عوامل اقتدار نظام را در نوک پیکان حمله قرار داده بودند و با پر رنگ کردن مسائل و مشکلات اقتصادی و معیشتی به دنبال رسیدن به اهداف شوم خود بودند که باز هم مردم نشان دادند به دشمن اجازه فتنه گری در کشور نخواهند داد.

وی با بیان اینکه مهم ترین شاخصه انقلاب اسلامی مردمی بودن آن است گفت: مهم ترین راز ماندگاری انقلاب مردمی بودن آن است و دشمن نیز از روز اول نیز متوجه این موضوع شده تمام فتنه هایش متوجه مردم بود تا مردم را از امام و انقلاب بگیرد و در فتنه اخیر نیز با هوشیاری مردم تیر دشمن به سنگ خورد و بار دیگر در رسیدن به اهداف خود ناکام ماند. منبع :  نسل شاهوار

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.