منتشر شده در :  ۱۳۹۸/۰۲/۰۹                                 ساعت:  ۳:۴۹ ب.ظ      
صبح امروز:

تجمع کارگران خدماتی در مترو شهرری

صبح امروز گروهی از کارگران خدماتی خط یک قطار شهری تهران در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود در محوطه سکوی ایستگاه شهر ری تجمع کردند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، صبح امروز گروهی از کارگران خدماتی خط یک قطار شهری تهران در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود در محوطه سکوی ایستگاه شهر ری تجمع کردند. کارگران خدماتی خط یک قطار شهری تهران به دلیل عدم دریافت دو ماه اضافه‌کاری (بهمن و اسفند ۹۷) و عیدی سال گذشته به همراه حقوق فروردین ماه سال جاری خود تجمع برگزار کردند.

این کارگران گفتند: به دلیل استمرار بی‌توجهی‌های کارفرمای شرکت پیمانکار «پیمان مرو» پیمانکار بخش خدمات خط یک قطار شهری تهران به مطالبات صنفی کارگران، علاوه بر حدودا ۲۵۰ کارگر معترض که شغل‌شان قطارشویی و خدمات حین سرویس است، در اجتماع امروز کارگران خدماتی ایستگاهای خط یک نیز ما را همراهی می‌کنند.

آنها پیش از این نیز برای پیگیری مطالبات مزدی خود، فعالیت شغلی‌شان را با اجتماع مقابل پایانه‌ی فتح آباد متوقف کرده بودند.

کارگران معترض گفتند: مطالبات مزدی‌مان از بهمن ماه سال گذشته که مربوط به دو ماه اضافه‌کاری است، پرداخت نشده است. علاوه بر آن کارفرما هنوز عیدی سال گذشته و حقوق فروردین ماه سال جاری را پرداخت نکرده است.

به نقل از این کارگران گفته می‌شود؛ بخش دیگری از اعتراضات کارگران خدماتی خط یک مربوط به ۴ سال سنوات و پرداخت نشدن حدودا ۷ ماه حق بیمه به تامین اجتماعی است.

به گفتهٔ کارگران شرکت پیمانکاری «پیمان مرو»، کارفرما درحالی «کمبود منابع مالی» را برای پرداخت نکردن حقوق کارگران مطرح می‌کند که اخیرا بخشی از مطالبات کارگران خدماتی خط ۴ که مطالباتی شبیه ما کارگران خط یک داشتند را پرداخت کرده است.

آنها با بیان اینکه کارگران شاغل در بخش خدمات خط یک قطار شهری تهران آخرین حقوقی که دریافت کرده‌اند مربوط به اسفند ماه سال قبل بود که بدون اضافه‌کاری پرداخت شد، در ادامه افزودند: کارگران حاضرند با دریافت حداقل بخشی از مطالبات معوقه خود به کارشان بازگردند.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.