منتشر شده در :  ۱۳۹۲/۰۴/۲۶                                 ساعت:  ۳:۵۱ ب.ظ      

تصاویر/ تبلیغ رسمی بی‌حجابی درخیابان

مسئولین فرهنگی کشور با یک وب گردی ساده میتوانند انبوه سایتهایی را ببینند که بی حجابی را علنا تبلیغ کرده و برای جوانان ارائه طریق می کنند .

چاپ خبر
به گزارش خبرنگار اجتماعی  آفتاب ری،این روزها که به گوشه و کنار خیابان‌های پایتخت چشم می‌اندازی، مانکن‌هایی عجیب جلوی چشم‌ها ظاهر می‌شوند؛ مانکن‌هایی از جنس آدم که زیر لعاب آرایش‌های غلیظ گم شده‌اند و انگار خودشان نیستند.انگار این افراد از گذشته خود بی خبرند و از دنیایی دیگربه این سرزمین قدم گذاشته اند.

این روزها دختران با لباس‌هایی به سطح خیابان می‌آیند که انگار تشخیص لباس خانه و بیرون از خانه برایشان سخت بوده  و انگار حفظ حریم خانه و بیرون از خانه در برخی از جوانان نسل جدید گم شده است.

گاهی اوقات چهره‌ها آن‎قدر متفاوت شده که از هنجارهای جامعه ایرانی – اسلامی که مد نظر مردم است دور شده اند و گاهی اوقات چشم‌ها به صورت غیر ارادی  به سمت این این افراد کشیده می شودالبته  در این موضوع  فرقی نمی‌کند دختر باشی یا پسر.

دراین بین سایتهای فروانی در پوشش تبلیغات ، ترویج بد حجابی یا بی حجابی را می کنند.  در تصاویر زبر مانکنها در خیابانها کشورمان نشان داده می شوند (نه در محیط های بسته و نوع پوشش آنها برای مجالس و مهمانی ها نیست ) بلکه چنین القا می شود که می توان این نوع پوشش  را در خیابانها نیز بر تن کرد.

افرادی که بر خورد با مروجان سازمان یافته بی حجابی را تنها راه کار تامین امنیت اخلاقی جامعه می دانستند امروز باید پاسخگوی این تبلیغات سازمان یافته و هدفمند باشند.

 

hejab

 

فرناز عبدلی طراح  این لباسها  به دویچه وله می‌گوید ویژگی لباس‌های زنانه بهارانه سال ۹۲ خصوصیت کاربردی آنهاست. او می‌گوید: «من خودم به عنوان یک دختر جوان ایرانی که در این جامعه زندگی می‌کنم، اصلی‌ترین معیارهایم برای شروع کار این بود که لباس‌هایی طراحی کنم که در عین کاربردی بودن، زیبا باشند. مبنای کارمان طراحی لباس‌هایی بود که  «در خیابان قابل پوشیدن باشند

bi hejabi

hejab

hejab IMG23305874

تبلیغ پوشیدن شلوار قرمز در خیابان ها  از دیگر تبلیغاتی است که این روزها به وفور در سایتها دیده می شود

 

 

hejab

bia2bebar.ir-shalo-va-rosari-5   bihejab

141-82

bihejab

اظهار نظر های غیر کارشناسی دولت در مورد مسئله  حجاب  که مورد اعتراض همه علما قرار گرفت  ، نه تنها تاثیری بر روند فزایشی بی حجابی نگذاشت بلکه دست بسیاری از افراد را در راه اندازی تورهای مختلط ، فشنها وتالارهای مد ، مهمانیهای مختلط و باغ قهوه خانه های سنتی که هیچ نظارتی بر آنها نیست باز گذاشت.

واین هم ویترینهایی که این مانتوها را می فروشند

 

12672_948

mantomanto  312 158819_1

 

و حاصل این سازماندهی بی حجابی می شود:

bihejab

images

1212

آنچه مسلم است مسئله حفظ حجاب و رعایت شئونات اسلامی است، در واقع ریشه حجاب در آیات قرآن و روایات ائمه علیهم السّلام دارد .

برای تاثیر این مهم در بین جامعه ، باید کار فرهنگی صورت بگیردوافراد متخصص با استفاده از ابزارهای مناسب نظیر رسانه‌ها در خصوص “ حفظ حجاب و عفاف ” تاثیر پررنگ تری در بین جامعه داشته و روش مناسب این موضوع را از ابتدا به جوانان آموزش دهند؛البته نباید فراموش شود که باید از بدحجابی که توسط افراد سودجو در جامعه افزایش یافته، جلوگیری کرد.

انتهای پیام/

 

یک پاسخ به “تصاویر/ تبلیغ رسمی بی‌حجابی درخیابان”

  1. سلام مطلب بسیار زیبای بود انشاالله ریشه بی حجابی در کشور کنده بشه و مردم ما به فکر مد گرایی هایی که ریشه در فرهنگ غرب هست نباشن.