منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۴/۲۵                                 ساعت:  ۱۱:۳۸ ق.ظ      

بیشتر آسیب‌های اجتماعی از اعتیاد ناشی می شود

 رئیس اداره بهزیستی شهرستان ری گفت: فقر و اعتیاد منشا همه آسیب های اجتماعی هستند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، سید محمد رحیم فاضلی نژاد رئیس اداره بهزیستی شهرستان ری در نشست خبری هفته بهزیستی که با حضور اصحاب رسانه در اداره بهزیستی ری برگزار شد، اظهار داشت: عوامل مختلفی مانند فقر، بیکاری، توزیع نامتوازن درآمد، حاشیه نشینی، تصادفات و پایین بودن مهارت‌های حرفه‌ای در پیدایش آسیب‌های اجتماعی نقش دارند.

فاضلی نژاد با بیان اینکه افرادآسیب دیده به دو دسته تقسیم می شوند، گفت: آسیب دیدگان جسمی و ذهنی(معلولین) و آسیب دیدگان اجتماعی مثل زنان سرپرست خانوار، دختران فرار از منزل، همسرآزاری و سالمند آزاری که سازمان بهزیستی با اجرای طرح‌ها و برنامه‌های متعددی که در نظر گرفته، به این افراد خدمات متناسب ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به جمعیت ۴میلیونی معتادین و ۳میلیونی زنان سرپرست خانوار، تصریح کرد: وجود یک معتاد در نظام خانواده هر نوع آسیب اجتماعی دیگر را به تولید می‌کند و به دنبال آن همه افراد جامعه در معرض خطر قرار می‌گیرند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان ری با بیان این‌که بین ۳ تا ۴۰درصد جمعیت کشور در معرض خط فقر مطلق و نسبی قرار دارند، گفت: رشد فقر باعث ایجاد آسیب‌های اجتماعی زیادی از جمله طلاق می‌شود.

فاضلی نژاد ادامه داد: با چنین روندی انواع آسیب‌های اجتماعی به هم وابسته هستند و یک رابطه علت و معلولی بین تمام آسیب‌های اجتماعی وجود دارد.

وی با بیان این‌که ۶۷درصد زندانیان به نوعی با مسئله اعتیاد ارتباط دارند، اظهار داشت: بالغ بر۱۵درصد درآمد ملی نفت در حوزه اعتیاد هزینه می‌شود.

فاضلی نژاد درخصوص خدمات اداره بهزیستی شهرستان ری بیان کرد: ۸هزار معلول جسمی و حرکتی، ۴هزاروپانصد معلول ذهنی، ۲هزار و پانصد ناشنوا، یک هزار و چهارصد نابینا و یک هزار نفر بیمار اعصاب و روان و بیش از ششصد معلول مجهول الهویه تحت پوشش بهزیستی ری هستند که همگی از ما انتظار ایجاد فرصت برابر در بحث تحصیل، زندگی، اشتغال و ازذواج را دارند.

وی ادامه داد: ۴هزار نفر در مراکز شبانه‌روزی ما نگهداری می‌شوند و معلولین نیز بصورت مرتب در منزل ویزیت می‌شوند.

فاضلی نژاد بیان کرد: سازمان بهزیستی با هماهنگی دادگستری و طی تفاهم نامه‌ای که بین دو نهاد امضا شده، تمام پرونده‌های طلاق را که قبل از هرگونه اقدام به اداره بهزیستی برای مشاوره و بررسی ارجاع داده می شود، با تیم های تخصصی زمینه سازش را فراهم می کند که در سال گذشته از بین ۲هزار پرونده، سیصد مورد به صلح و آشتی ختم شد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.