منتشر شده در :  ۱۳۹۲/۱۰/۱۹                                 ساعت:  ۸:۵۸ ب.ظ      

بچه‌دار‌شدن‌خاله‌شادونه، تیتراخباررسانه‌ملی!

شب گذشته بینندگان صداوسیما در کمال حیرت مشاهده کردند که فارغ شدن و فرزند به دنیا آوردن ملیکا زارعی، مجری برنامه خاله شادونه، یکی از عناوین رسمی ترین اخبار صداوسیما، یعنی بخش خبری ۲۱ شد و محمدرضا حیاتی با صدای بم خود، این خبر بسیار مهم! را به گوش ملت ایران در اقصی نقاط کشور رساند.

چاپ خبر

شب گذشته دوربین و میکروفن این بخش خبری به داخل اتاق زایشگاهی رفت که خاله شادونه در آن سومین فرزند خود را به دنیا آورده بود و خانم زارعی میکروفن به دست گرفت و اظهار کرد که مادر این نوزاد جدید است. اگرچه بر خلاف رسانه های حرفه‌ای دنیا، در صدواسیمای ضرغامی و بخش های خبری آن، ارزش خبری یک خبر چندان ارتباطی با پخش آن ندارد و بیشتر به گرایش مدیران درونی و مدیران کنترل از راه دور رسانه ملی ارتباط دارد، اما این اقدام در حالی رخ داد که صداوسیما و مسوولان فرهنگی نظام، همواره مخالف محور شدن این گونه ستاره های سینمایی و تلویزیونی بوده اند.

برخی بینندگان اهل خبر، بعد از مشاهده پخش این خبر، با توجه به حادثه تلخ فوت ۳ کودک در حاشیه برنامه خاله شادونه در خرمدره، احتمال دادند این اقدام برای مثبت سازی این چهره برنامه‌های کودک باشد اما بعید است این گمانه‌زنی در حالی که دیگر آن ماجرا تا حد زیادی به فراموشی سپرده شده، قرین صحت باشد. اگر به جای اخبار ساعت ۲۱ که در زمان خواب بسیاری از خردسالان پخش می‌شود، در خود برنامه خاله شادونه در برنامه خردسالان انجام می‌شد و خردسالانی که هر روز مخاطب برنامه این مجری بودند، از مادر شدن او باخبر می‌شدند و درباره زحمات مادر به آنان توضیح داده می‌شد، اقدامی به جا و قابل دفاع بود، اما از همین جا می‌توان فهمید کسانی که این خبر را در این بخش رسمی گنجانده اند، قصد داشته اند مادران و پدران و البته زوج های بدون فرزند را تحت تاثیر اقدام این مجری مشهور قرار دهند.

موضوع زمانی روشن تر می‌شود که بدانیم این فرزند نورسیده سومین فرزند خانم ملیکا زارعی، ملیکا زارعی برزی، خواهر کوچکتر مریلا زارعی هنرپیشه سینما و تلویزیون است که متولد سال ۱۳۶۴ و اکنون ۲۸ ساله است. به نظر می‌رسد هدف اصلی پشت انتشار این خبر در این بخش، ترویج همان ایده‌ای بود که ماه قبل با تابلوهای “فرزند بیشتر، زندگی بهتر” انجام شده بود و عده‌ای اوج خلاقیت برای این موضوع را در پخش خبر مادر شدن خاله شادونه به ظهور رسانده‌اند.

انتهای پیام/ش

منبع :آینده

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.