منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۹/۱۸                                 ساعت:  ۱۱:۳۰ ق.ظ      
دبیر فراکسیون قرآن مجلس شورای اسلامی:

بودجه فعالیت‌های قرآنی بسیار ناچیز است

دبیر فراکسیون قرآن مجلس شورای اسلامی گفت: در سه سال گذشته مبلغ ۶۰۰میلیارد تومان برای فعالیت های قرآنی تخصیص یافته که رقم ناچیزی است.

چاپ خبر
زهرا سعیدی مبارکه دبیر فراکسیون قرآن مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار آفتاب ری، اظهار داشت:  انس با قرآن برکات بی‌شماری برای جامعه ما به ارمغان می‌آورد.

وی با بیان اینکه بودجه فعالیت‌های قرآنی، ناچیز است، ابراز کرد: در سه سال گذشته مبلغ ۶۰۰میلیارد تومانی که برای فعالیت های قرآنی تخصیص یافت بسیار رقم پایینی بوده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: از هر استانی یک نفر نماینده را به عنوان رابط بین استان و مجلس قرار داده ایم که این واسطه‌ها کمک خواهند کرد خیلی از مواردی که قرار است در استانها اجرایی شود، پیگیر کننده باشند و بنوانند در فراکسیون مطرح کنند.

سعیدی مبارکه ادامه داد: من در جلسه هفته گذشته فراکسیون پیشنهاد دادم اگر بودجه های مصوب، اختصاص پیدا نمی کند، بودجه بصورت درصدی باشد یعنی درصدی از بودجه وزارتخانه ها صرف فعالیت های قرآنی بشود و رابطین استانی آن را پیگیری و به فراکسیون گزارش بدهند.

وی تصریح کرد: با وزیر آموزش پرورش جلساتی برگزار کردیم و یک سری کمیته‌ها تشکیل شد به نظرم این موضوع موثر خواهد بود و باید این فرهنگسازی و ترویج فعالیت های قرآنی را در مهدهای کودک و مدارس نهادینه بکنیم چرا که آموزش در دوران کودکی تاثیرگذاری بیشتری دارد.

دبیر فراکسیون قرآن مجلس با بیان اینکه تخصیص سال گذشته رقم خوبی نبود، گفت: با توجه به عمل نشدن به برخی وعده ها در خصوص اختصاص بودجه های قرآنی، اذعان می کنم آنگونه که شایسته این کتاب الهی و نظام مقدس جمهوری اسلامی است در حق قرآن فعالیت‌های فراگیری انجام نمی‌شود و در این زمینه کوتاهی شده است.

سعیدی مبارکه با تاکید بر نظارت قوی تصریح کرد: در آینده نزدیک با پیگیری‌های مواردی که صورتجلسه می‌شود و همچنین نظارت برای اجرایی شدن بودجه تخصیصی درصدی از وزارتخانه‌ها و با گزارش گیری قوی شاهد اثرگذاری های خوبی خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: کتاب آسمانی نیازی به پیگیری ما ندارد قرآن خیلی نورانی تر از آن است که نماینده مجلس برای آن قدمی بردارد ما اگر قدمی برمی داریم برای آرامش خودمان است.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.