منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۱۲/۲۸                                 ساعت:  ۵:۰۰ ب.ظ      
عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش:

 بهشت زهرا یک نگین سبز گردشگری برای تهران است

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: بهشت زهرا(س) از مدرن‌ترین آرامستان های جهان است و ما باید پاسدار این میراث تاریخی، فرهنگی، هنری و مذهبی باشیم.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش عصر امروز همزمان با ایام پایانی سال در حاشیه بازدید از سازمان بهشت زهرا(س) به خبرنگار آفتاب ری، گفت: در پایان سال۹۶ توفیق داشتم از آرامستان بزرگ و میراث فرهنگی، تاریخی مذهبی تهران بازدید کنم که مدیر بهشت زهرا(س) در ابتدای این دیدار گزارشی از عملکرد این سازمان را ارائه و در مورد برنامه های در دست اقدام نیز توضیح دادند.

وی افزود: در بازدید از مرکز تطهیر عروجیان و قسمت های مختلف سازمان، شاهد روند معمول فعالیت ها بودیم و طی صحبت هایی که با تعدادی از مراجعه کنندگان به این مرکز داشتیم از روند کارها و خدمات رسانی سازمان رضایت داشتند.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: در ادامه بازدید در گلزار شهدا و مزار شهدای دولت حضور پیدا کردیم و با درود به روح پرفتوح این عزیزان گرانقدر یاد و خاطره آنها را گرامی داشتیم.

خلیل آبادی با اشاره به حادثه خشونت بار روز تاریخی هفتم تیر که شهیدان بهشتی، رجایی و باهنر را از دست دادیم، گفت: امیدوارم در راه پاسداری از اهداف و آرمان هایی که این شهدا برای آن انقلاب کردند و جان خود را تقدیم کردند و کسانی که مانند شهید رجایی در آتش خشونت و نفرت کور سوختند، قدم برداریم و بتوانیم پاسدار اهداف مردمی، اسلامی و ایرانی آنان باشیم.

وی اضافه کرد: همچنین به روح پر فتوح آیت الله طالقانی درود فرستادیم که در عمق جان مردم کشورمان جا داشت و اگر بخواهیم از منادیان شورا در فرهنگ انقلاب اسلامی یاد کنیم، ایشان مظهر مردم مداری و شورا در کشور ما بود و فصلی که در قانون ایجاد شد تلاش آیت الله طالقانی بود که تاکید داشتند شورا شکل بگیرد و امروز به همین واسطه شجره شورا را در کشور داریم و مردم محوری فعالیت های مرحوم طالقانی منتج به نهادینه شدن شوراها شد.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش با بیان اینکه سه جلد کتاب فقط از مشاهیر مدفون در بهشت زهرا چاپ شده است، تصریح کرد: در هیچ جای دنیا آرامستانی به این شکل نداریم. در بهشت زهرا بسیاری از مقامات عالی کشور مانند از رهبر، رئیس جمهور، نخست وزیر، سران کشور، سران جبهه ها و احزاب سیاسی، چهره های هنری، فرهنگی، ورزشی و شهدایی که هرکدام برای ما یک ملت بودند، دفن هستند.

خلیل آبادی ادامه داد: در هرجای دنیا که بروید یک گورستان دارند که چند تا از نام آوران در آن هستند و بیوگرافی آنها را به مردم می دهند ولی در بهشت زهرا فقط دو هزار و ۵۰۰ مشاهیر مدفون هستند که بیشتر آنها در زمینه های مختلف برند جهانی دارند که این موضوع دارای اهمیت است.

وی با بیان اینکه بهشت زهرا یک نگین سبز گردشگری برای تهران است، گفت: فضای سبز بهشت زهرا باعث شده که این مکان یکی از شش های تهران باشد.  ۱۲قطعه در فضایی به مساحت ۱۴هکتار به شهدا اختصاص دارد و این مکان میراثی از تاریخ فرهنگی، هنری، مذهبی و ایثارگران است.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش بیان کرد: در بهشت زهرا گنج های زیادی پنهان است که ما باید این گنج ها را به مردم کشور و جهان بشناسانیم. دنیایی از علم در روی سنگ قبر ها حک شده که ما باید پاسدار این میراث تاریخی فرهنگی و مذهبی باشیم.

خلیل آبادی در ادامه اظهار کرد: نمایشگاه نوروزگاه در ضلع شمالی صحن حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) دایر شده که یک مکان گردشگری و نمایشگاهی از اقوام مختلف است که در تمام ۱۳روز در ایام نوروز به مردم خدمات مختلفی ارائه می دهد و مردم می توانند در این مکان حضور پیدا کنند و از خدمات آن استفاده نمایند.

وی خاطرنشان کرد: حرم امام راحل در طول سال میعادگاه مسافران است. حضرت امام در طول زندگی نیز پناهگاه خیلی از مردم بود و اکنون نیز محل دفنشان پناهگاه بسیاری از زائران، مسافران و سایر شهروندان است.

خلیل آبادی در بازدید امروز، با پر کردن فرم تطهیرکنندگان داوطلب به عضویت این کانون درآمده و کارت عضویت تطهیرکننده داوطلب از سازمان بهشت زهرا(س) دریافت کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.