منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۹/۲۴                                 ساعت:  ۱:۳۸ ب.ظ      

بعضی از دانشگاه‌ها حرکت‌هایی می‌کنند که نه‌تنها محور وحدت نیست بلکه ایجاد تفرقه می‌کند

امام جمعه شهرری گفت: گاهی در بعضی از دانشگاهها حرکات و برنامه هایی انجام می گیرد نه تنها محور وحدت نیست بلکه ایجاد تفرقه می کند و نظام و مسئولان را زیر سوال می برد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت الاسلام سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری در نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته که با حضور مردم مومن ری در مصلی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد، ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: ۲۷آذرماه سالروز شهادت دکتر مفتح است که به دست گروه مرتد و ملحد گروه فرقان به شهادت رسید و چون شهید مفتح استاد حوزه و دانشگاه بود این روز به نام وجدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است.

وی افزود: وقتی سخن از وحدت به میان می آید منظورمان وحدت شعاری و سوری نیست وحدت حقیقی نیاز به یک محور درست دارد که چنگ زدن به ریسمان الهی و ولایتپذیری محور این وحدت است.

امام جمعه شهرری با تاکید براینکه دانشگاه و حوزه باید در راستای رشد و تعالی کشور ونظام حرکت کنند، گفت: گاهی در بعضی از دانشگاهها حرکات و برنامه هایی انجام می گیرد نه تنها محور وحدت نیست بلکه ایجاد تفرقه می کند و نظام و مسئولان را زیر سوال می برد.

شاهچراغی با اشاره به اظهارات اخیر ترامپ در خصوص قدس، ادامه داد: بی عقلی رئیس جمهور آمریکا و رژیم صهیونیستی باعث شد به طور خودجوش تمام دنیا به پا خیزند. اگر تاکنون فقط آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس بود ولی اکنون هرروز، روز قدس است و همه جا برعلیه مستکبرین شعار می دهند.

وی بیان کرد: سردار سلیمانی در خصوص سرزمین فلسطین اعلام کرده که ما فریاد مظلومانه مردم فلسطین را می شنویم و از قدس و فلسطین دفاع می کنیم، این سخن یک شعار نیست و به فضل خداوند پیروزی قطعی است.

امام جمعه شهرری اضافه کرد: هرجا مظلومی باشد و ردپای ظالمی باشد، جمهوری اسلامی برای دفاع از مظلوم و مبارزه با ظالم در آنجا حضور خواهد داشت.

شاهچراغی در ادامه گفت: عده ای از من می پرسند چرا درخصوص مشکلات شهرستان چیزی در خطبه های نماز جمعه مطرح نمی کنی؟ پاسخ من این است که بعضی از مسائل مربوط به حفظ نظام است و بیان کردنش به صلاح نیست.

وی با بیان اینکه اگر احساس کنم با گفتن من، مشکلات حل می شود هرروز می گویم اما این امکانپذیر نیست، افزود: در شهرستان ری تعامل خوبی بین مسئولان وجود دارد و ما با همه مسئولان تفاهم و تعامل داریم. جلسات متعددی نیز به صورت مستمر با مسئولین برگزار می کنیم و مشکلات شهرستان را بررسی و درخصوص رفع آنها تبادل نظر می کنیم.

امام جمعه شهرری با اشاره به موشکهایی که به طرف عربستان و امارات شلیک شده است، گفت: پرتاب این موشکها باعث ترس فرعون های عربستان شده و طبق برخی اظهارنظرها عربستان در آستانه شکست قطعی قرار دارد همانگونه که مقام معظم رهبری نیز پیش بینی کرده بودند؛ عربستان وارد باتلاق شده و راه نجاتی ندارد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.