منتشر شده در :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۹                                 ساعت:  ۷:۴۵ ق.ظ      

بسته خبری ویژه هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم علیه السلام منتشر شد

به مناسبت ایام بزرگداشت ولادت آن محدث والامقام، خبرهای ویژه ای را منتشر کرده است که جهت اطلاع رسانی و استفاده عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السّلام به صورت یک بسته ویژه خبری ارائه می گردد.

چاپ خبر

به گزارش آفتاب ری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم علیه السّلام:

روابط عمومی آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم علیه السّلام، به مناسبت ایام بزرگداشت ولادت آن محدث والامقام، خبرهای ویژه ای را منتشر کرده است که جهت اطلاع رسانی و استفاده عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السّلام به صورت یک بسته ویژه خبری ارائه می گردد.

پخش مستقیم دعای پرفیض ندبه در آستانه هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم علیه السلام با همکاری هیئت رزمندگان اسلام

به مناسبت ایام بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم علیه السّلام ، دعای پرفیض ندبه در آستانه هفته بزرگداشت ولادت محدث والا مقام حضرت عبدالعظیم علیه السّلام برگزار خواهد شد.

این مراسم در روز جمعه ۱۰ دی ماه از ساعت ۶ الی ۸:۱۵ و به همت هیئت رزمندگان اسلام با مداحی ذاکرین اهلبیت و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در رواق بین الحرمین آستان مقدّس برگزار می گردد که بصورت مستقیم از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

برگزاری محافل انس و برنامه های قرآنی در هفته بزرگداشت میلاد حضرت عبدالعظیم علیه السّلام

محافل انس با قرآن کریم ویژه برادران و خواهران و جشن میلاد ویژه شکوفه های قرآنی در بارگاه ملکوتی حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام برگزار می شود…

در ایام هفته بزرگداشت میلاد هرشب بعداز نماز مغرب و عشاء ۷ محفل انس با قرآن کریم در مناطق مختلف شهر با حضور افتخاری اساتید قاریان و حافظان مرکز آموزش قرآن برگزار خواهد شد که اولین محفل روز شنبه ۱۱ دی ماه درمسجد الزهراء واقع در روستای طالب آباد، بعداز قلعه نو اجرا میگردد.

بدین ترتیب در روز یکشنبه ۱۲ دی ماه در مسجد صاحب الزمان واقع در خاورشهر، محمودآباد ، روز دوشنبه ۱۳ دی ماه در مسجد امام حسین علیه السّلام واقع در جاده ورامین، جاده نظامی، سه شنبه ۱۴ دی ماه در مسجد مسلم بن عقیل (ع) واقع در جاده ورامین، روستای قمی آباد، روز چهارشنبه ۱۵ دی ماه در مسجد حسین بن علی (ع) به آدرس بعداز بهشتی، ابتدای قوچ حصار، و روز پنجشنبه ۱۶ دی ماه در مسجد فاطمه الزهراء (س) واقع در جاده ورامین ، روستای غنی آباد محافل انس با قرآن کریم ویژه عموم علاقمندان به قرآن برگزار خواهد شد.

مراسم جشن میلاد ویژه شکوفه های قرآنی از دیگر برنامه های قرآنی هفته میلاد می باشد که در روز یکشنبه ۱۲ دی ماه از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۷ از محل مرکز آموزش قرآن تا تالار شیخ صدوق (ره) با حضور شکوفه ها و نونهالان قرآنی اجرا می شود.

کرسی تلاوت ویژه بانوان نیز در روز دوشنبه ۱۳ دی ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در تالار شیخ صدوق (ره) با حضور بانوان قرآنی برگزار می گردد.

در روز جمعه ۱۷ دی ماه مصادف با شب میلاد حضرت امام حسن عسکری علیه السّلام و آخرین روز هفته بزرگداشت میلاد حضرت عبدالعظیم علیه السّلام هم محفل ویژه قرآنی بعد از نماز مغرب و عشاء با حضور قاریان ممتاز و بین المللی و اجرای برنامه تلاوت قرآن، جمع خوانی و مدیحه سرایی در مصلای بزرگ ری برگزار خواهد شد.

ارائه خدمات رفاهی ویژه زائران در هفته بزرگداشت میلاد حضرت عبدالعظیم علیه السّلام

در هفته بزرگداشت میلاد، خدمات رفاهی ویزیت رایگان از بیماران و ارائه خدمات رایگان و تخفیف در بازدید از مراکز علمی فرهنگی آستان مقدّس به عموم زائران ارائه می گردد…

در این هفته ، خدماتی همچون بازدید رایگان از موزه، بازدید عمومی از مخزن کتابخانه، بازدید از آسمان نما با ۵۰ درصد تخفیف و بازدید از مرکز نجوم بصورت رایگان به عموم زائران و علاقمندان ارائه می گردد.

در سالروز میلاد با سعادت حضرت عبدالعظیم علیه السّلام نیز ویزیت رایگان در کلینیک های عمومی و تخصصی، واحد تزریقات و سرم تراپی، در دارالشفاء کوثر ویژه عموم زائران انجام خواهد شد.

برگزاری مراسم و دیدارهای مختلف در هفته بزرگداشت میلاد حضرت عبدالعظیم علیه السّلام

در این ایام فرخنده میلاد حضرت عبدالعظیم علیه السّلام، دیدارهای ویژه با تولیت محترم آستان مقدّس و ویژه برنامه های فرهنگی برگزار می گردد…

در روز یکشنبه ۱۲ دی ماه روحانیون محترم شهرستان ری با تولیت محترم آستان مقدّس حضرت آیت الله محمدی ری شهری دیدار خواهند داشت و فردای آنروز یعنی دوشنبه ۱۳ دی ماه نیز پرسنل آستان در مراسم دیدار با تولیت شرکت خواهند کرد.

آیین تعویض پرچم گنبد حضرت عبدالعظیم علیه السّلام بهمراه جمع خوانی خدام آستان نیز در روز دوشنبه ۱۳ دی ماه از ساعت ۱۶ در صحن اصلی آستان مقدّس با حضور عموم زائران و علاقمندان برگزار می شود.

در روز سه شنبه ۱۴ دی ماه مصادف با ۴ ربیع الثانی و سالروز میلاد با سعادت حضرت عبدالعظیم علیه السّلام، مراسم جمع خوانی خدام آستان مقدّس از ساعت ۱۶ در صحن اصلی برگزار می شود. در این روز فرخنده مراسم جشن تکلیف ویژه دانش آموزان مکلف نیز از ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۱:۳۰ در تالار شیخ کلینی (ره) برگزار خواهد شد.

مراسم گل افشانی و عطر افشانی قبور شهداء مدفون در آستان مقدّس در روز پنجشنبه ۱۶ دی ماه از ساعت ۱۵ برگزار خواهد شد که بلافاصله پس از آن از ساعت ۱۶ ویژه برنامه بزرگداشت شهداء مدفون در آستان مقدّس و مدافعین حرم در تالار شیخ صدوق (ره) اجرا میگردد.

برگزاری مراسم بزرگداشت فقیه مجاهد مرحوم آیت الله محمدتقی بافقی (ره)

مراسم بزرگداشت فقیه مجاهد مرحوم آیت الله محمدتقی بافقی (ره) در روز چهارشنبه ۱۵ دیماه بعداز نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع آستان مقدّس برگزار خواهد شد…

به مناسبت هفته بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم علیه السلام ، بزرگداشت فقیه مجاهد مرحوم آیت الله محمد تقی بافقی (ره) در مسجد جامع حرم مطهّر برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم علیه السلام این مراسم یادبود که با عنوان ستارگان محراب و با همکاری امور مساجد شهرستان ری برگزار می گردد با هدف معرّفی شخصیّت این عالم وارسته و فقیه مجاهد برگزار میگردد.

این مراسم در مسجد جامع آستان مقدّس واقع در صحن اصلی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم علیه السلام در روز چهارشنبه مورخ ۱۵/۱۰/۹۵ بعداز نماز جماعت مغرب و عشاء با مداحی ذاکران اهلبیت و سخنرانی حجت الاسلام حسینی قمی برگزار خواهد شد.

برگزاری ویژه برنامه مراسم شب ولادت با سعادت حضرت عبدالعظیم علیه السّلام

ویژه برنامه میلاد با سعادت محدث والامقام حضرت عبدالعظیم علیه السّلام در شب میلاد آنحضرت برگزار می گردد…

این مراسم که روز دوشنبه ۱۳ دی ماه در مصلای بزرگ ری برگزار خواهد شد، پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت تولیت محترم آستان مقدّس حضرت آیت الله محمدی ری شهری و با تلاوت قرآن توسط قاری ممتاز آقای محمد برخورداری آغاز و در ادامه مداح اهلبیت  آقای علی فراهانی به قرائت زیارتنامه حضرت عبدالعظیم علیه السّلام خواهد پرداخت.

اجرای تواشیح و هم خوانی توسط گروه محمد رسول الله، پخش کلیپ ساخت ضریح حضرت عبدالعظیم علیه السّلام ، و مدیحه سرایی ذاکر اهلبیت آقای حامد رضوانفر از دیگر برنامه های این مراسم باشکوه خواهد بود.

در ادامه حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی به ایراد سخن خواهد پرداخت و در پایان برنامه، زائران و حاضران در مراسم، میهمان سفره بابرکت حضرت عبدالعظیم علیه السّلام خواهند بود.

برنامه عیادت از بیماران بستری در بیمارستان ها و مراکز درمانی با حضور خادمین آستان مقدّس

در ایام هفته بزرگداشت میلاد، خادمین آستان مقدّس با حضور در بیمارستانها و مراکز درمانی از بیماران عیادت خواهند کرد…

خادمین آستان مقدّس در این هفته هر روز به ترتیب از بیماران بیمارستانهای رازی، هفتم تیر، فیروزآبادی، آیت الله کاشانی (ره) و آسایشگاه کهریزک عیادت و دیدار بعمل خواهند آورد.

مراسم افتتاح دفتر رسانه ملی در آستان مقدس

مراسم افتتاح دفتر رسانه ملی در آستان مقدّس در شب میلاد با سعادت محدث والامقام حضرت عبدالعظیم علیه السّلام برگزار می گردد…

جهت پوشش و پخش مستقیم مراسم و برنامه های آستان مقدّس لینک مخابراتی بین آستان مقدّس و صدا و سیما برقرار و دفتر رسانه ملی در آستان مقدّس افتتاح خواهد شد.

برنامه های روزانه در هفته بزرگداشت میلاد باسعادت حضرت عبدالعظیم علیه السّلام

در ایام بزرگداشت ولادت حضرت عبدالعظیم علیه السّلام، مسابقات، نمایشگاه ها و برنامه های مختلف فرهنگی بصورت روزانه برگزار می شود…

برپائی نمایشگاه های مختلف از جمله نمایشگاه فرهنگی فرشتگان زائر در سالن اندیشه جوان واقع در صحن مصلی ویژه خردسالان، نمایشگاه خورشید تابان ری درایستگاه مترو شهرری، نمایشگاه در امامزادگان ابوالحسن و عبدالله علیهما السّلام و شیخ صدوق (ره)، ایستگاه صلواتی و اطلاع رسانی در خیابان حرم و کیوسک اطلاع رسانی در ایستگاه مترو امام خمینی (ره) با هدف معرفی فعالیتهای بخش های مختلف آستان مقدّس در طول سال و برنامه های هفته ولادت حضرت عبدالعظیم علیه السّلام از برنامه های آستان مقدّس می باشد.

طرح ها و برنامه های ذیل الذّکر نیز در این هفته برگزار خواهد شد.

* طرح به شکرانه کریم، (تلاوت هزاران ختم قرآن کریم اهداء به حضرت عبدالعظیم علیه السّلام):

علاقمندان به شرکت در این طرح فرهنگی ، لازم است تعداد اجزاء درخواستی خود جهت تلاوت را، به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۱۲۲۰ ارسال و شماره اجزاء ارسالی از طریق سامانه را تلاوت و به حضرت عبدالعظیم علیه السّلام هدیه نمایند.

* مسابقه فرهنگی ثواب زیارت بصورت اینترنتی و حضوری:

علاقمندان به شرکت در این مسابقه فرهنگی، با مراجعه به سایت www.abdolazim.com و با حضور در معاونت فرهنگی آستان مقدّس فرم مربوطه را تکمیل نمایند.

 * مسابقه طرح حفظ پیام امام رضا علیه السّلام به صورت حضوری:

علاقمندان به شرکت در این مسابقه فرهنگی ، پس از حفظ نمودن متن فارسی و عربی حدیث پیام امام رضا علیه السّلام به حضرت عبدالعظیم علیه السّلام که در حکمت نامه حضرت عبدالعظیم علیه السلام تألیف حضرت آیت الله محمدی ری شهری آمده است، با ارائه حضوری متن فارسی و عربی این حدیث، به قید قرعه هدایای متبرک را دریافت نمایند.

* مسابقه فرهنگی از کتاب حکمت نامه حضرت عبدالعظیم علیه السّلام

علاقمندان با مطالعه کتاب حکمت نامه حضرت عبدالعظیم علیه السّلام، تألیف حضرت آیت الله محمدی ری شهری، در سایت آستان مقدّس به آدرس www.abdolazim.com و یا به صورت حضوری در معاونت فرهنگی و امور زائران آستان مقدّس حاضر و به صورت کتبی به سؤالات مطرح شده پاسخ دهند.

* مسابقه سیره شناسی حضـرت عبـدالعظیـم علیه السّلام و مسابقـه پیـام امام رضـا علیه السلام خطاب به حضرت عبدالعظیـم علیه السّلام که توسط اداره آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در سطح مدارس استان تهران برگزار میگردد.

برنامه های فرهنگی دیگر از جمله ذکـر احادیـث روایت شده، مناقب و شخصیـت حضرت عبدالعظیـم علیه السّلام توسط روحانیون محترم در فواصل بین نمازهای جماعت، مساجد و مدارس منطقه، دیدار با علماء محترم سطح شهر، برگزاری جلسات معرفت زیارت برای گروه های بازدیدی، برپایی اردوهای دانش آموزی درآستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السّلام و دوره های امام شناسی (معرفی امام رضا علیه السلام و حضرت عبدالعظیم علیه السّلام) در مدارس، انتشار ویژه نامه ولادت حضرت عبدالعظیم علیه السّلام و … نیز از برنامه های فرهنگی است که در هفته بزرگداشت برگزار خواهد شد.

روابط عمومی آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم علیه السّلام ضمن تبریک این ایام فرخنده، مقدم عموم عاشقان و ارادتمندان به ساحت مقدس اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السّلام برای حضور در برنامه های فرهنگی مذهبی این آستان منوّر را گرامی میدارد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.