منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۹/۰۳                                 ساعت:  ۱۲:۲۴ ب.ظ      
به مناسبت هفته وحدت؛

برگزاری ۴۰۰ برنامه فرهنگی در شهرری

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری گفت: ۴۰۰ ویژه برنامه فرهنگی و مذهبی همزمان با هفته وحدت در این شهرستان برگزار می‌شود.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت الاسلام علی کنگرلو عنوان کرد: مولودی خوانی، سخنرانی‌های مذهبی و برگزاری مسابقات فرهنگی با هدف ترویج اخلاق نبوی از مهمترین برنامه‌های هفته وحدت در شهرستان ری خواهد بود.

اعزام ۱۳۰ مبلغ مذهبی

وی با اشاره به اینکه ۱۳۰ مبلغ مذهبی به مساجد، هیات و حسینیه‌های شهرستان ری اعزام شده‌اند افزود:سخنرانی در خصوص اخلاق و سیره پیامبر اکرم(ص)، برگزاری محافل انس با قرآن، گفت و گوهای دینی، برگزاری برنامه‌های شاد هنری و فرهنگی، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف با مضمون هفته وحدت و ولادت پیامبر(ص) و برپایی ایستگاه‌های صلواتی از دیگر برنامه‌های هفته وحدت در شهرستان ری است.

فرصتی برای همدلی و وحدت بیشتر مسلمانان

کنگرلو با اشاره به اینکه بخش اعظم برنامه‌های هفته وحدت شهرستان ری توسط مردم متدین این شهرستان به عنوان قبله تهران برگزار می‌شود اظهار داشت: هفته وحدت فرصت مناسبی است تا پیوندهای مذهبی، فرهنگی و برای همدلی و وحدت بیشتر مسلمانان ایجاد شود. وی به تفرقه افکنی‌ها و توطئه چینی‌های دشمنان اسلامی در منطقه اشاره کرد و افزود: مسلمانان باید با شناخت و آگاهی نسبت به یکدیگر زمینه نفوذ دشمنان را در بین خود از بین ببرند چرا که رفتار خردمندانه پیروان مذاهب اسلامی در راستای ایجاد وفاق، همدلی و اتحاد ، برنامه‌ها و اهداف دشمنان را بی اثر می‌کند.

به گزارش آفتاب ری، همه ساله آیین های هفته وحدت از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول در کشور برگزار می شود. ۱۲ ربیع الاول سالروز میلاد پیامبر اسلام(ص) به روایت اهل سنت و ۱۷ ربیع الاول سالروز میلاد آن حضرت به روایت اهل تشیع است.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.