منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۷/۱۷                                 ساعت:  ۳:۴۲ ب.ظ      
آيت الله ری شهری:

برقراری امنیت مهمترین نیاز جامعه است/هیچ کشوری به اندازه ایران امنیت ندارد

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) گفت: در کنار برقراری امنیت، حفظ ارزشها و اصلاحات اجتماعی باید رعایت شود.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،  آیت الله محمد محمدی‌ ری‌شهری در مراسم دیدار با فرماندهان عالی رتبه نیروی انتظامی که به مناسبت هفته ناجا در دفتر تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) صورت گرفت، اظهار داشت: نیروی انتظامی یکی از نهادهای بسیار سرنوشت ساز در نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: با توطئه های فرهنگی، سیاسی و امنیتی که از سوی دشمنان شکل می گیرد، به لطف و عنایت خاص حضرت حق و تدبیر نیروی مخلص و مقاوم نیروی انتظامی و جناب اشتری توانسته آرامش و امنیت را با همکاری سایر دستگاه‌ها در کشور برقرار کند.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امنیتی که در کشور ما وجود دارد، من تصور می کنم در هیچ یک از کشورها، چه کشورهای مجاور و چه کشورهای مدعی مانند آمریکا وجود ندارد.

محمدی ری‌شهری با بیان اینکه مردم کشورمان از آرامش و امنیت خوبی برخوردار هستند، گفت: اصولا برقراری امنیت در جامعه یکی از نیازهای مهم اجتماعی است که طبق روایات، ائمه معصومین(ع) تاکید خاصی روی این مسئله دارند.

حفظ ارزشها و اصلاحات اجتماعی از مولفه های مهم در کنار امنیت است

وی با بیان اینکه امنیت یکی از بحث های مهم اجتماعی است، گفت: در نظام اسلامی امنیت با عدالت مطرح است. امنیت باید در هر نظامی وجود داشته باشد و هر حکومتی که نتواند آن را برقرار کند، نظام خوبی نیست و نکته مهم این است که در کنار ایجاد امنیت، ارزش‌ها نیز باید حفظ شود.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) ادامه داد: دومین موردی که در کنار امنیت باید برقرار باشد، اصلاحات در جامعه است و ائمه نیز تاکید کرده اند که مردم باید کسی را داشته باشند که امنیت را در جامعه برقرار کند.

محمدی ری‌شهری با بیان اینکه فلسفه نبوت و امامت امنیت برقرار کردن است، افزود: اگر یک نهاد مسئولیتی داشته باشد که امنیت جامعه را که وظیفه امام معصوم و ولی فقیه است، برقرار کند؛ بزرگترین عبادت و مهم ترین خدمت را انجام داده است.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه فرمانده کل قوای کشورمان یک فقیه عادل است، گفت: خدمت در نیروی انتظامی یکی از بزرگترین عبادات است و این کار فقط جنبه مادی ندارد چراکه ارزشهای نظام را حفظ می کند.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.