منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۴/۱۶                                 ساعت:  ۱۲:۴۵ ب.ظ      
دادستان شهرستان ری؛

برخورد شدید با کسانی که در حوزه اقتصادی به مردم ظلم کنند

دادستان شهرستان ری گفت: مجموعه دستگاه قضای شهرری با تاکید بر رعایت قانون، با کسانی که در حوزه اقتصادی به مردم ظلم کنند به شدت برخورد می‌کند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت الاسلام علی ملکوتی دادستان شهرستان ری در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته قوه قضائیه گفت: دادستانی صاحبان رسانه را بازوی توانمند عدالت و چشم بینای دادستانی می‌ داند. خبرنگاران درمیان مردم باشند و با اطلاع رسانی صحیح و پالایش خبرها به ایجاد عدالت و ارتقای مباحث فرهنگی سیاسی کمک کنند.

وی با بیان اینکه دشمنان همواره به دنبال نابودی اسلام هستند، گفت: کشور ما هدایتگر جهان اسلام است و دشمنان می‌خواهند محوریت اسلام و راس آن نظام مقدس جمهوری اسلامی را از بین ببرند لذا توطئه هایی رقم زدند که مسلمین را به جان هم بیندازند و به دست خودشان نابود کنند.

ملکوتی ادامه داد: با ایجاد شیعه انگلیسی و اسلام داعشی نیروهایی به اسم اسلام پرورش می‌دهند که به اسلام ضربه بزند که با درایت مقام معظم رهبری همه توطئه‌هایشان نقش برآب شد.

وی با اشاره به نقشه‌های خارجی دشمنان تصریح کرد: سعی دارند بین ما و دولت‌های دیگر فاصله و تفرقه بیاندازند چون دنبال این هستند که جهان را چپاول کنند. دادستان شهرستان ری اذعان داشت: هرجای دنیا ظلمی هست ما مقابل آن ظلم می ایستیم و دشمنان نیز به این نتیجه رسیده‌اند که فریاد ما بلند است و مقابل تمام ظالمان ایستاده‌ایم از این رو می خواهند ما نباشیم چون مخالف آنها هستیم و سعی می کنند محوریت اسلام را از بین ببرند.

ملکوتی بیان کرد: به اسم حقوق بشر می خواهند همه مردم جهان را نوکر خود بکنند و در چهل سال گذشته اختلاف افکنی های زیادی بین شیعه و سنی ایجاد کردند.

وی با اشاره به قدرت کشورمان در جهان و منطقه گفت: دیدند که نمی توانند مانع حرکت اسلامی بشوند تلاش کردند در داخل ایران با خود ایرانی ها نظام مقدس جمهوری اسلامی را محو کنند و در حال حاضر در حوزه های فرهنگی از طریق فضای مجازی برای جوانان ما آسیب های فراوانی ایجاد کردند.

ملکوتی تصریح کرد: با توطئه ناکارآمدی اسلام و مسئولین و ایجاد بزرگنمایی گفتمان مدیران و مسائل اقتصادی می خواهند جو را ناآرام کنند ولی با مدیریت و درایت رهبر معظم انقلاب به حرکت خود ادامه می دهیم.

دادستان شهرستان ری با تاکید بر فعالیت رسانه ملی گفت: دستگاه قضا نهایت تلاش خود را می کند لذا در حوزه امنیتی در بخشهای مختلف کشور آنچنان امنیتی ایجاد کردیم که مردم در امنیت هستند.

وی با بیان اینکه از تولید کننده ها حمایت می کنیم و مشکلات انها را در حد توان حل می کنیم، اظهار کرد: با کسانی که در حوزه اقتصادی  به مردم ظلم می کنند به شدت برخورد می کنیم و همچنین از صنوف و کارخانه ها نیز را حمایت می کنیم و هرجا مانعی باشد برطرف می کنیم.

ملکوتی گفت: از مسئولین انتظار داریم با هماهنگی بیشتر از تولیدکننده ها حمایت کنند، از رسانه ها انتظار داریم کالاهای اسلامی ایرانی را تبلیغ کنند، از تولیدکننده انتطار داریم کالاهای استاندارد و باکیفیت تولید کنند و از مردم انتظار داریم کالای ایرانی مصرف کنند.

وی با بیان اینکه در حوزه امنیت به شدت با ارازل اوباش برخورد می کنیم افزود: تعدادی از اراذل را شناسنامه دار کردیم و اشد مجازات برایشان در نظر گرفته می شود و در مورد خلافکاران شهرری نیز همانگونه که قبلا گفتیم در صورت عدم اصلاح و عدم ترک ری به شدت با آنها برخورد می شود.

ملکوتی با بیان اینکه ۹۰درصد انبارهای کشور در شهرستان ری واقع شده است تصریح کرد: نیروی انتطامی ری، فرمانده انتطامی نیست و در حد کلانتری اداره می شود. سردار رحیمی قول داده اند به زودی سرکلانتری شهرری به فرماندهی انتظامی ارتقا می یابد و دستوراتی صادر کردند لذا از همینجا از سردار اشتری و سردار رحیمی خواهش میکنیم سرعت این کار را اضافه کنند چرا که با این کار فعالیت ما در مسائل امنیتی و کشف قاچاق گسترده می شود.

وی با بیان اینکه با برخی ادارات ارتباط تنگاتنگی داریم گفت: بسیاری از ادارات ری را به اداره کل ارتقا دادیم. در بحث قاچاق کالا که ارتباط زیادی با تعزیرات حکومتی داریم این اداره ارتقا یافته است و از رییس سازمان تعزیزات حکومتی می خواهم که سریع چارت ری را ببندند.

دادستان شهرستان ری در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: سال گذشته در مجموعه دستگاه قضایی در حوزه ری بیش از ۵۱هزار پرونده وارده در دادسرا داشتتیم که از این میزان ۱۷ هزار پرونده مربوط به موضوعات سرپرستی و مهجورین و پرونده های اجرای احکام بوده یعنی حکم قطعی صادر شده و اجرا شده است یا در حال اجرا می باشد.

وی با بیان اینکه ۳۴هزار شکایت در پرونده های مهم و غیر مهمی بوده که به دادسرای ری وارد شده است، اضافه کرد: بالغ بر ۴۲ هزار پرونده مختومه شده است و اکنون حدود ۱۰ هزار پرونده جریانی داریم. در سه ماهه اول سال ۹۷ بیش از ۲هزار پرونده وارده داشتیم و نزدیک به همین آمار مختومه کردیم. موجودی ما در مجموع به ۱۵هزار پرونده رسیده است.

۵۲ تن کشفیات در حوزه مواد مخدر، ۲۴هزار پرونده سرقت، دستگیری ۲۱۹ اراذل و اوباش، تعداد ۲هزار کشف کالای قاچاق، کشف ۴۴هزار لیتر مشروبات الکلی، کشف ۶۵ فقره سلاح غیر مجاز، کشف ۱۸۶هزار ماهواره، ۵۰۰فقره دستور تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز و آزادسازی ۹۴هکتار زمین های منابع طبیعی از آمارهای عملکرد دادسرای ری در سال ۹۶ بود که ملکوتی به آنها اشاره کرد.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.