منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۷/۲۱                                 ساعت:  ۲:۱۷ ب.ظ      
امام جمعه شهرری:

برجام اگر کاری نتوانست بکند این بصیرت را به مردم داد که آمریکا قبل اعتماد نیست

امام جمعه شهرری گفت: آمریکا قابل اعتماد نیست اما بعضی ها نمی پذیرفتند و اکنون فهمیدند برجام حداقل این بصیرت را به مردم داد که نباید به آمریکا اعتماد بکنیم و جهان هم این را فهیمد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت الاسلام و المسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته که در مصلی بزرگ حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد، ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی، اظهار داشت: یک سال پس از عاشورا یزید مردم مدینه را قتل عام کرد و بسیاری از مردم در این حادثه کشته شدند و امام سجاد(ع) در بیرون مدینه زندگی می کردند و می فرمودند ما در مکه و مدینه ۲۰ نفر یار نداریم که ما را دوست داشته باشد.

وی افزود: در همین دوره عبدالملک بن مروان گفت اگر کسی مرا توصیه به تقوا کند گردن او را خواهم زد، در این شرایطی باید ببینیم امام سجاد باید چه کند تلاش ایشان زمینه احیای اسلام را فراهم کرد.

امام جمعه شهرری با بیان اینکه امام سجاد(ع) در امور سیاسی مداخله می کردند، افزود: امام سجاد کسی نبود که آرام بایسند و می فرمودند کشته شدن عادت خانواده ماست.

شاهچراغی در خصوص سخنان ترامپ و تهدیداتش بیان کرد: ما در طول این سالها تجربه کردیم که همه ریاست جمهورهای آمریکا ما را تهدید کردند و ترامپ رییس همه دیوانه ها است و خود آمریکایی ها هم به دوانه بودن وی اذعان داشته اند ما باید منتظر بمانیم ببینم چه غلطی می خواهد بکند.

وی ادامه داد: از روز نخست بنای نظام مقدس اسلامی این تحریم ها وجود داشته ولی هیج اثری بر ما نداشته و نخواهد داشت آنان بارها به ما گفتند که گزینه های ما روی میز است گزینه های او هم معلوم است چیست یا تحریم اقتصادی است و یا جنگ است.

امام جمعه شهرری تصریح کرد: آنان باید بدانند که ما نیز گزینه هایی روی میز و زیر میزداریم ما فرهنگ عاشورا داریم اگر ما را تحریم اقتصادی کنند ما فرزندان رمضانیم و روزه خواهیم گرفت و اگر به ما حمله کنند فرزند عاشورا هستیم و زیر بار ذلت نمی رویم.

شاهچراغی با اشاره به سخنان امام که از اول انقلاب بارها فرمودند؛ آمریکا قابل اعتماد نیست اما بعضی ها نمی پذیرفتند اما حالا حداقل چیزی را که ما بیان می کنیم برجام اگر کاری نتوانست کند این بصیرت را به مردم داد که آمریکا قبل اعتماد نیست و جهان هم این را فهیمد.

وی بیان کرد: آمریکایی ها پرونده سیاهی در خیانت به ملت ایران دارند و همانگونه که مسوولان گفتند آمریکا دیگر قابل مذاکره نیست. مسوولان نیز قصد خدمت داستند که رفتند برجام را انجام داند اما الان که فهمیدند آمریکا اهل مذاکره نیست باید پشتیبان ولایت باشند.

امام جمعه شهرری با بیان اینکه در آستانه سالروز شهادت شهید محراب قرار داریم، گفت: امروز جنابات داعش و قساوت قلب آنها را ببینید منافقین دهه شصت خیلی بدتر از داعش عمل می کردند.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.